Merhaba değerli üstadlar.Sizden son günlerde yaşamış olduğum işveren ile ilgili bir konuyu yardımcı olmanız ricamda sormak isterim.Ben 3 yıldır bir firmada çalışmaktayım.son 1 yıl terfi alarak müdür yardımcısı oldum.İşyerindeki bir olayı aydınlattım diye bağlı bulunduğum yöneticiler devamlı şahsımı istifaya zorlamakta vede 3 ay içerisinde 3 ayrı şube değişikliği yaptılar.Ayrıca orada tarafıma iftira atılarak 2 kez yazılı savunma istendi vede 2 kez ihtar yazıldı.İşveren verdiği 2 ihtarda da haksız vede kanıtı olmamasına rağmen yinede yazdı.Ayrıca ilgili başlığa göre enn büyük sıkıntım geçici görev adı altında 10-15 gün değişik şubelerde görev kağıdı ile gönderildim.Gittiğim şubelerde bir müdür bir müdür yardımcısı var doğal olarak vede benle aynı şubede 2 adet müdür yardımcısı oldu.Ben geçici olduğumdan gittiğim yerlerde müdür yardımcılığı görevimi yapamadım normal bir personel gibi çalışmak zorunda bırakıldım.Ayrıca son şube değişikliği olarak gittiğim mağazada şu an 2 müdür yardımcısı bir müdür vede bir personel var .Yine aynı sıkıntı işveren yıldırma politikası uygulmakta.İşveren bunun iş kanunu na aykırı olmadığını bir mağazada aynı görevde yönetici olabileceğini söylüyor.Fakat ben hem psikolojik olarak bu olaydan etkilenmekte hemde görev tanımına aykırı olarak çalışmak zorunda bırakıldım.İlgili işkanunua göre ne yapılabilir ? Ayrıca aynı mağazada böyle bir uygulama iş kanunu na göre doğrumudur ?

Yanıtlarınız için şimdiden sevgi ve saygılarımla