Merhaba benim tanımadığım ve görüşmediğim bir bayana iş yerimdeki bir arkadaştan içinde kesinlikle küfür,müstechenlik,cinsellikle ilgili bir şey olmayan mesaj (tek bir mesaj gönderdi)bu olay 2004 te oldu mesajın tam içeriğini hatırlamıyorum ama sen "görürsün gününü" gibi bir şeydi kesinlikle cinsellik yoktu.Karşı taraf kendisine daha önceden mektuplarda yazıldığını iddia ederek dava açmış.Telefon benim adıma kayıtlı olduğu için ceza aldım 1000 lira para cezası. ben de temyize gittim yakın zamanda temyizim rededildi bende 1000 lira cezayı taksitle ödedim ve sabıka kaydımı sildirdim ancak arşiv kaydı silinmedi.arşiv kaydı silinmesi için başvurduğumda silinemiyeceğini çünkü 105. maddeden yani cinsel saldırıdan ceza aldığımı söylediler ben bu durumda şok oldum çünkü çalıştığım kurum böyle bir ceza alanı işten atıyor.Bu mahkeme kararına itirazım yok ama cinsel suç işlenmedi kesinlikle, bu davayı doğru yerine götürüp yani 105. maddeden olmadığını gösterip ilgili suç maddesine taşımak ve aklanmak mümkünmü.Saygılar.