Merhabalar, iyi akşamlar

Eski bir arkadaşımla tartışmam sonucunda ettiği lafların intikamını kalabalık bir facebook hayran sayfasını onun benim bilgisayarımda girdiği şifreden onun hesabına girerek kendi üzerime geçirdim.

Sayfanın sahibinin kendisi olmadığını bir başka arkadaşı olduğunu izah etti. şahısla yine sosyal paylaşım platformu facebook üzerinde konuştum ve onunla ikimizin de yönetici olabileceğini ama sayfayı geri almamasını tembih ettim ve yetkiyi verdim.

yaptığım paylaşımlarla sayfada 40% a yakın bir artış sağladım. lakin yetkiyi verdiğim arkadaş benden bu sabah yetkiyi almış ve sosyal paylaşım üzerinden beni engellemiş.

telefonla ilk arkadaşımı arayıp yetkilerimi alanın telefon numarasını istedim, vermeyince de yüzüne kapattım. sayfayı donuk bir yönetici hesabından geri aldım ve hepsinin yetkisini aldım. yarım saat önce bir paylaşımın altına yorum olarak şu maddeden bahsetmiş
Madde 157 (1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası verilir.
bu gibi bir durumda bu kanun geçerli olur mu ? ne yapmamı önerirsiniz ?

sayfanın 40%'nda benim emeğim var geri adım atmak istemiyorum.

çok teşekkürler, iyi akşamlar...