Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle bir sorumu dinlediğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar İnternet üzerinden satış yapan bir firmada Lojistik Departmanın da Uzman Yardımcısı sıfatı ile çalışmaktayım. 08/04/2010 tarihinde bu firmada işe başladım.
Çalışma saatlerimiz 08:00-17:00 Cumartesi :09:00-13:00

Daha önceden çalışma saatlerimiz 09:00-18:00 Cumartesi ise 09:00-14:00 saatleri arasında olmasına ragmen yaklaşık haftada en az 2-3 gün fazla mesai yaptım ve mesai ücreti ödemesi almadım.

23/02/2011 günü mesaiye kalmak istemediğim için yöneticim tarafından iş akdimin fesih edilmesini istediği ile alakalı bir tehdit aldım. Daha sonra İnsan Kaynakları Departmanına aksedilen olayda Çalışan Personeli Örgütlediğim hususunda idi ve tarafıma bu nedenle ihtar imzalatılmak istendi bende böyle bir durumun söz konusu olmadığını sadece mesaiye kalmak istemediğim için böyle bir davranışla karşılaştığımı izah ettim. Büyük ihtimalle ihtarnameyi imzalamaz isem iş akdimi fesh edecekler imzalarsamda her seferinde aynı şeyi yapıp 3 ihtarla tazminatsız fesih işlemini gerçekleştirecekler.

Bu ihtarnamenin geçersiz olması için ve ilerleyen süreçte herhangi bir iş mahkemesinde haklarımı savunmam için yapılması gereken nedir. Onu öğrenmek istiyorum.

Aynı zamanda 23/02/2011 günü mesaiye dahil oldum ve çalışma saatim aşağıdaki gibidir.

08:00-17:00 (Normal Mesai)
17:00-04:30 (Fazla Mesai)

Teşekkürler