Öncelikle herkese kolay gelsin diyorum.

2005 ocak ayında unlu mamullerde çalışıyordum. Çalıştığım işyeri sahibi bir tanıdık idi. Hatta bana kendisi dediki hazır çalışıyorsun seni sigortalı göstereyim hemde sigortan başlamış olur dedi. Zaten 1 ay civarında çalışıp kendi iş yerimi açıcaktım. Öylede oldu. Fakat yıl 2010 bana gelen bir mahkeme kağıdı ile öğrendimki bu işyerinin muhasebecisi beni bu işyerinde sigortalı göstermemiş hiç bilmediğim haberim bile olmadı bir firmada sigortalı göstermiş. Benimle birlikte birçok kişiyede göstermiş. Asıl amacı bu kişilerden para alarak bunları sigortalı gösterip hastanede ücretsiz tedavi olmalarını sağlıyormuş. Bunu dosya numarasını alarak adliyeye gittim ve dosyanın içeriğinden öğrendim. Ve bende bu davada sanık durumundayım. Dava ağır ceza mahkemesinde görülüyor. Benim haberim olmamasına rağmen böyle bir durumun gelişmesi beni nasıl bir derecede etkiler. Ayrıca ben sigortalı gösterildiğim o zamanda herhangi bir hastaneye ne gittim nede ilaç vs. aldım. Yani o gösterilen sigortadan hiç bir şekilde faydalanmadım. İyikide hastalanmamışım. Bunu söylememin nedeni bu davayı sgk açmış sgk kurumu usulsuz tedavi görenlerin kurumu zarara uğrattığı gerekçesiyle. Umarım yardımcı olabilecek fikir verebilecek birileri vardır.