Bir üniversiteyle imzalamış olduğum belirli süreli iş sözleşmesinde sözleşmenin süresi kısmında şöyle yazmakta:
' 02.12.2009 tarihinde başlamış olup, 01.05.2011 tarihinde herhangi bir bildirim yapılmaksızın kendiliğinden sona erer.Ancak projenin durumu ve bütçesi göz önüne alınarak işveren tarafından uygun görüldüğü taktirde 3 ay daha uzatılabilir.İşveren gerektiğinde süresi dolmadan sözleşmeyi feshedebilir.'
Yaklaşık bir buçuk yıl süren bu işte Ocak 2011 tarihinde hoca 3 ay daha projeyi uzatma kararı aldı.Fakat ben süreyi uzatmak istemiyorum ve 1 Mayısta işten ayrılmak istiyorum.Bunu da proje yürütücüsü hoca ile görüştüğümde çok hoşnut olmadı.Belki problem çıkarabilir.İş Kanunun 17. maddesinde belirsiz süreli iş sözleşmesinin feshinden önce bildirilen zamanlar var.Bu süreler belirli süreli iş sözleşmesi içinde aynı mı?Bu arada sözleşmemde herhangi bir tazminat falanda yok.Sadece sözleşmenin uygulanmasında çıkacak uyuşmazlıklarda işyerinin bulunduğu yer mahkemeleri yetkilidir diyor.Ben daha önce de sözleşmemde yazan tarih olan 1 Mayısta işten harhangi bir gerekçe bildirmeden ayrılmak istiyorum.Bildirim tarihiyle ve izlemem gereken yolla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.