Merhaba arkadaşlar

Bilindiği gibi AÖF hazırlık sınıfına kayıt yaptırdığımız zaman bizlere ek c2 belgesi verilmiyor, ve kanunlarında "Dikey geçişle lisans öğrenimine hazırlık programına kayıt yaptıranlar ve ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar."yazıyor.
Bu nedenden dolayıda askerlik tecil işlemleri gerçekleştirilmiyor ve kaydınızı sildirseniz dahi askerlik tecil işlemleri için ilişik kesme belgesi ile ek c2 belgesini istiyorlar.

Ben 2008 Selçuk Üniversiteden 2 yıllık bölümden mezun oldum.Aynı sene sınavsız dikey geçiş ile AÖF İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Hazırlık Sınıfına kayıt yaptırdım.Fakat dersleri veremediğim için 2010 da kaydımı sildirdim.Tabi ben AÖF kayıt yaptırınca askerlik tecil hakkım var diye biliyordum ama AÖF belge gönderemediği için benim yasal olan 2 yıl tecil hakkımdan kullanılmış ve ben 23 Şubat ta askerde olmam gerekiyor.

1 haftadır uğraşıyorum tecil işlemleri için ama nafile.Açıköğretim hazırlık ta ek c2 vermiyor , kayıt sildirip tecil imkanını denedim olmuyor gene ek c2 istiyorlar.Ama hazırlık değilde 1,2,3,4. sınıftan ilişik kestiğiniz zaman askerlik 2 yıl tecil hakkı var hem de ek c2 belgesi istemeden.
Bir de 3 Martta Hava Kuvvetlerinde mükalatım var memur olarak atanacağım ona da giremiyorum.İnanın çok çaresiz kaldım.

Ama yeni çıkan kanunda AÖF yeni hazırlık bölümü kayıt yaptıranlara ek c2 belgesi verilecekmiş.Hatta bunun bilgisi askerlik şubelerine dahi verilmiş.Peki şimdi bizim suçumuz ne daha önceden kayıt yaptırmak mı yoksa açıköğretim okumak mı bu durumda biz napacağız bizim hakkımızı kim verecek , biliyorum benim gibi binlerce mağdur olan arkadaş var ve bunun üstesinden gelmek için YÖK ' e dilekçe yazmamız gerekir.

Arkadaşlar lütfen duyarsız kalmayalım sonuçta hepimizin bir kariyeri bir planı ve geleceğe yönelik yatırımları var. Hele bir de işin çok zor bulunduğu, her yere girişin artık sınavla olduğu ülkemizde.

Lütfen sesimizi duyuralım,hakkımızı arayalım yeni çıkan yasadan bizde yararlanmaya çalışalım.Bunun içinde sesimizi YÖK'e dilekçe yazarak duyurma çalışalım.