Hollanda da acilan bosanma davasi surerken, haberim olmadan 2008 yılında karşı taraftan türkiyede bosanma davasi baslatilmisti. ancak bu dava gerekceleri geregi reddedildi, davaci tarafindan bir daha acilmamak uzere karar kesinlesti. bunun uzerine davayi acanlar tenrize gitmislerdi. ayrica davacinin avukat masraflarininda benim tarafimdan odenmesi talebide bu dava kapsaminda idi.
Bu surec zarfinda hollanda da 2009 yılının temmuz ayinda bosanma davasi gerceklesti ve 2010 yilinda türkiyede mahkeme tarafindan karar tanindi ve onaylandi.
ne yazık ki bu turkiyedeki ikinci avukatım ve bulduğum avukatlardan bir fayda göremedim. o yüzden birde buradan fikir almak istedim. ne yazık ki avukatlarım ne tellerime nede maiilerime cevap verdiler ve dava bu safhalara kadar ulaştı. kimseden benim anlayacağım şekilde ve tatmin edici cevaplar alamadım.
dün karşı tarafın avukatı tarafından gönderilen bir mektup elime geçti. tenfize goturdukleri kararin onaylanip karara baglandigi; avukat masraflariyla birlikte mahkeme masraflarınında tarafimdan odenmesi gerektiğiğ yada icra yoluyla alınacağı belirtilmiştir. yalnız bu mektup avukattan gelmiş olup herhangi bir icra dairesi yada mahkemeden gelmemektedir.
Bu karara itiraz hakkimin olup olmadigini ve bu mektubun geçerliliğinin ne olduğunu ogrenmek istiyorum. ayrıca bu mektup benim elime 17. 02. 2011 tarihi de gecti, mektubun uzerindeki tarih ise 08.02.2010 dir. Boyle bir karar varsada bukadar zaman sonra elime geçmesi can sıkıcı ve şüphe uyandırcı olarak düşünüyorum. bu karara itiraz hakkım varmıdır. ve bundan sonra izlemem gerekn yollar nelerdir. lütfen yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim şimdiden.