İyi akşamlar,
Ben dokuz eylül üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü son sınıf öğrencisiyim, geçtiğimiz 2010 yazında Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde 30 iş günü staj yaptım ve bu sürede okuluma stajımın başlangıç ve bitiş tarihlerini faks ve posta ile bildirdim. Stajımın bitişi ile ilgili olan yazıyı stajımın bittiği günün ertesi günü tarihli göndermemi belirtmişlerdi fakat bu belgeyi gönderirken yanlışlık yapmışım. Okulum öğrenci işleri bu yanlışlığı düzeltmek için bana ulaşmaya çalışmış bazı nedenlerden dolayı bana ulaşamamış üzerinden 5 ay geçtikten sonra benim bu durumdan haberim olmuştur. Bana sgk ödemelerinin yapılmadığını ve belgemin olmadığın söyleyerek stajımın kabul edilmediğini bildirdiler. Bu olayla ilgili size sormak istediğim birkaç soru var;
Üniversite stajın başlangıcı ve bitişi ile ilgili yazışmaları direk kurumun yetkili departmanı ile yapmak zorunda değilmidir? Bana ulaşamadıklarında kurumla irtibata geçmeleri gerekmez midir?
Okula staj başlangıcı belgeleri ulaştığında sgk iş kazası ve meslek hastalığı sigortasını başlatmışlar fakat bitiş belgesi gelmediği için sgk sigortamı sayılmadığını söylüyorlar, başlangıcının yapılmış olmasından dolayı stajın tamamen sayılmaması yerine başka bir durumla telefi edebilmem mümkünmüdür. Ben staj yaptığım kurumdan o tarihler arası staj yaptığımı ispat edebilirim sorun sgk ile ilgiliyse ben bu sorunu çözebilirmiyim bu konuda yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar