Herkese iyi gunler dilerim;

Benim problemim sevdigim insan ile evlenebilmek. Su an Turkmenistanda calisiyorum ve yuva kurmak istiyorum. Evlenmek istedigim bayan bundan 1 yil once Turkiyede kacak calismaktan dolayi deport oldu ve Turkiye ye 5 yil girisi yasak. Turkmen yasalari geregi Turkmenistanda evlenebilmek icin 1 yil boyunca hic cikis yapmamak gerekiyor. Isim geregi mutlaka giris cikis yapmak zorundayim. Bu cok zor gozukuyor. Icisleri bakanligina avukatim araciligiyla dilekce yazdirdim. Bu insani seviyorum ve bana evlenmemiz icin musade edermisiniz diye. Daha bir cevap gelmedi. Beklemedeyim. Kendi kendime cozumler dusunuyorum ve daha onceden duymus oldugum evlilik turlari ile bunu yapabilirmiyim diye dusunuyorum. Thayland, kazakistan ve dunyanin degisik ulkelerinde evlilik turlari duzenliyorlar bunlardan birine katilip resmi olarak herhangi bir ulkede evlilik yapabilirmiyim. Bu evliligi yaptigim ulkedeki konsoloslugumuzda sorunsuz onaylatabilirmiyim. Ve ayrica esim tabiki. Bir yuva kurmak istiyorum, aklima gelecek herseyi yapabillirim.

Tesekkur ederim

Iyi calismalar