24.10.2009 tarihinde aldığım Nokia 5730 cihazımı 02.09.2010 tarihinde alt (*,0,#) tuşlarının ve mp3 geri tuşunun basmamasından dolayı nokia yetkili servisine verdim garanti kapsamında onarıma alınan cihazım burda onarımı yapılamadığından 17.09.2010 tarihinde Teleservice Maltepe şubesine gönderlildi ve 01.11.2010 tarihine kadar yedek parça gelecek diye oyalandım nihayetinde bu tarihde cihazın garanti süresini geçmesi üzerine ve biraz benim müşteri hizmetleriyle yapıtığım görüşmeler sonucu cihaz değişim onayı verildi. 11.12.2010 tarihinde internet üzerinden cihazımı sorgulattığımda cihazın kargoya verildiği yazıyordu ama birde dipnot düşülmüştü (cihaz testlerden geçemedi teknisyene bilgi verildi) bu notu görünce gerek nokia müşetri hizmetleri ile gerekse teleservice müşteri hizmetlerinde bu notun ne anlama geldiğini cihazımda bir sorun olup olmadığını sordum ve her iki müşteri temsilcide cihazın sıfır hiç bir hatası olmadığını kutulu ürün olduğu söyledi.
15.12.2010 tarihinde telefonumu ilk teslim ettiğim nokia yetkili servis noktasından 17:00 cihazımı teslim aldım telefonun şarjının olmaması ve birazda heycandan dolayı cihazı orda detaylı kontrol edemedim neticede kutu içerisinde sıfır cihazdı. Eve gelip şarja takınca cihazı test etmeye başladım ve tespit ettiğim arızalar.
1-imei kaydı yok.
2-tuş takımı ile alt kasa arasında 0,25 mm boşluk mevcut cihazın içi görünüyor
3-klavyeli bir cihaz oldugundan klavye acılınca ekran yan pozizyonda çalışması gerekirken çalışmıyor (denge sensörleri arızalı)
4-klavye tuşlarından 5 tuş çalışmıyor ve bazı tuşlar işlevinin dışında çalışıyor Örn: ? tuşuna basınca ] cıkıyor vb.
bu tip sorunları görünce 18:00 de cihazı aldığım teknik servis noktasına götürdüm incelediler cihazın ayıplı ürün olduğu anlaşıldı yeniden geri aldılar teslim ederken fatura iadesi istedim tamam deyip bir dilekçe türünde benden şikayetlerimi yazmamı istediler yazdım gönderdim bir kaç gün sonra arayıp sonucu öğrenebilirsiniz dediler. 20.12.2010 tarihinde nokia müşteri hizmetlerini aradığımda fatura iade talebimin red edildiğini bunun nedeni ise bana değişim cihazı yani sıfır cihaz gönderdiliğini söyledi bende onlara gönderdikleri cihazın arızalı oldugunu ayıplı ürün oldugunu altıktan bir saat sonra geri iade ettiğimi belirttim verilen cevap cihazının değiştiğinden garinti koşulları yeniden başlamıştır ve cihazınız onarım görecektir denildi.
110 günden uzun süredir cihazımın gelmesini bekliyorum ama henuz cihazım elime geçmedi. kullanım için gecici cihaz vereceklerdi verdikleri telefon kayıt dışı cıktı yeni cihaz verileceği söylendi oda verilmedi. Özetle Nokia olan güvenim inancım kalmadı hakkımı aramak istiyorum bunun için ne yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.