+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 24 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kadının cinsel özgürlüğü ve bizim bağnaz kültürümüz

Alıntı raif bostan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın abbas bilgi beni niçin sansürleyerek yazılarımı kontrol ediyorsunuz bunun nedenini öğrenebilirmiyim ben kimseye yazılarımda hakaret etmedim neden yazılarım konrol ediliyor.
    1- Sayın Av. Abbas Bilgili 'nin sizi sansürlediğini nereden biliyorsunuz?

2- Konu hakkında bir de şöyle düşünün:

Terazinin bir kefesine Ahlak , diğerine de Hukuk' u koyun,

Sonuç?

Hukuki NET Güncel Haber

Kadının cinsel özgürlüğü ve bizim bağnaz kültürümüz konulu yargıtay kararı ara
    Kadının cinsel özgürlüğü ve bizim bağnaz kültürümüz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

her yetişkin insan gibi kadınında istediğiyle özgürce cinsel ilişkiye girme hakkı vardır bu hak erkek kadın tüm yetişkin insanlar için geçerlidir ama bizim kültürümüz maalesef kadınların bu özgürlüğünü görmezden gelmekte ve böylesi kadınları aşşalamakta ve hatta öldürmektedir oysaki yetişkin her insan istediğiyle beraber olabilir bu onun doğal hakkıdır biz o insanlara karışamayız mesela 25,30 yaşına gelmiş bir kadının artık istediğiyle beraber olma hakkı vardır çünkü o çocukluktan çıkmış artık bir yetişkindir.bizim kültür erkekler için doğal gördüğü bu olayı kadınlar için doğal görmemekte erkekler için çok eşlilik gurur verici bişiyken kadınlar bunu yapınca o kadın aşşalanıcak kişi olarak görülmekte burada kültürümüzün ne kadar geri olduğunu görmemiz gerekmektedir çünkü çok açık bir şekilde gözler önündedir.
    günümüzde tüm dünyayı yöneten derin dünya devleti akp gibi muhafazekar bir partiyi iktidara getirerek bu bağnaz kültürü korumaya çalışmaktadır türkiyrnin öncelikle bu kültürden kurtulması ve medeni toplumlar arasına girmesi şarttır.
    Bazı çılgın bilim adamları uzayda bazı uçuk düşüncelerine matamatiksel destek bulmak için bir noktayı vektörleyip sonra eksiyle başlayan denklemler den yola çıkarak bilimde şarlatanlık yaparlar.
    İşte size demokrasi şarlatanlığıyla özgürlüğün sınırlarını evrenin sınırlarına götüren bir görüş,
    buyurun neresinden çiğnerseniz çiğneyin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

her yetişkin insan gibi kadınında istediğiyle özgürce cinsel ilişkiye girme hakkı vardır bu hak erkek kadın tüm yetişkin insanlar için geçerlidir ama bizim kültürümüz maalesef kadınların bu özgürlüğünü görmezden gelmekte ve böylesi kadınları aşşalamakta ve hatta öldürmektedir oysaki yetişkin her insan istediğiyle beraber olabilir bu onun doğal hakkıdır biz o insanlara karışamayız mesela 25,30 yaşına gelmiş bir kadının artık istediğiyle beraber olma hakkı vardır çünkü o çocukluktan çıkmış artık bir yetişkindir.bizim kültür erkekler için doğal gördüğü bu olayı kadınlar için doğal görmemekte erkekler için çok eşlilik gurur verici bişiyken kadınlar bunu yapınca o kadın aşşalanıcak kişi olarak görülmekte burada kültürümüzün ne kadar geri olduğunu görmemiz gerekmektedir çünkü çok açık bir şekilde gözler önündedir.
    günümüzde tüm dünyayı yöneten derin dünya devleti akp gibi muhafazekar bir partiyi iktidara getirerek bu bağnaz kültürü korumaya çalışmaktadır türkiyrnin öncelikle bu kültürden kurtulması ve medeni toplumlar arasına girmesi şarttır.
    Sayın raif bey madem bu kadar medeni görüşlüsünüz .Bir kız babası olsanız ve kızınız 25 yaşın geldiğinde,baba ben şu şahısla ilişkiye gireceğim artık benim cinsel özgürlüğüm var dese ,medeni bir şekilde mi davranırdınız?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok az bilgiyle fırtına koparmaya çalışan insan, kuyuya taş atan ve birilerinin çıkarmasını bekleyen insan, bilmediğini bilmeyen insan, işte asıl sorun malesef önüne gelenle cinselliği yaşayamayan insan değil bunları yapan insanlardır Ülkemizde.Değerli forumumuzda herkese iyi forumlar diliyorum.

Nerede
    rize
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kardeşim insanın özgürlüğü nedir sence,insanın özgürlüğü insanın hayatını mümkün olduğunca özgür yaşamasıdır yani mümkün olduğunca biz insanlara karışamayız ama bunun sınırı nedir bunun sınırı başkasına zarar vermesiyle sınırlıdır yada başkasının hayatına karışmaya başladığı anda bu özgürlük biter özgürlük budur insanların hayatlarını başkalarına zarar vermeden istedikleri gibi yaşamasıdır.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın commodore1tr;

Ne demek istendiğini anlatmamızı istemişsiniz. Benim anlayışım biraz kıttır ama yine de anladığım kadarı ile anlatmaya çalışayım.

Arkadaş diyor ki, "dünyayı yöneten derin dünya AKP'yi iktidara getirerek bağnaz kültürümüzü muhafaza ettiroyor"muş..

Yine arkadaş diyor ki, "bu bağnaz kültürden kurtularak medeni toplumlar arasına girelim" diyor.

Yine anladığım kadarı ile bu bağnaz kültürde isteyen istediği ile istediği şeyi yapamıyormuş.

İsteyenin istediği ile istediği şeyi yapmasına bu bağnaz kültürümüz engel oluyormuş.

Bu bağnaz kültürün temsilcisi de AKP iktidarı oluyormuş ve derin dünya böyle istiyormuş.

Bize AKP iktidarını "derin dünya" (yani ABD) tezgahladı diye söylenmişti, demek ki yalan söylemişler.

Gerçi AKP devr-i iktidarında televizyon kanallarımızda her gün kimin eli kimin cebinde "kültürünü" seyrediyoruz ama bu arkadaş bunları demek ki seyretmiyor.

Seyretmediği için de durumun pek farkında değil..

Arkadaş diyor ki "AKP giderse bu bağnaz kültürden kurtuluruz".

Bu arkadaşa göre, AKP gittiğinde bu bağnaz kültürden kurtulacağımıza göre, yerine gelecek olan iktidara çok şey düşüyor.

Bağnaz kültürden kurtulunca, insanlarımız özgür olacak ya, işte o zaman yeni iktidarmız çağdaş bir kültür yaratacak.

Bu arkadaşa göre,"çağdaş kültür, isteyenin istediği ile vs..." demek oluyor.

Gerçi benim bildiğim kültür, öyle iktidardan iktidara değişen anlık bir şey değil.

Kültür yüzyılların brikimidir, bir toplumun geçmişten bugüne uzanan yaşam deneyimidir.

Bu arkadaş, kültürün bu yönünü henüz kavrayamamış; bu konularda biraz daha çalışması lazım.
    Üstadım;
    bu yazıyı bukadar ciddiye alıp uzunca cevap vermenize gerçekten şaşırdım, İnsan; canavara giydirilmiş bir elbisedir,çıkarıldığında tekrar ilk haline döner.
    Arkadaşın üzerinde bu elbiseden pek bişey kalmamış sanırım,
    Konu ayazoglum tarafından (23-12-2010 Saat 19:32:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında 25 yaşına gelmiş bir bayanın istediği kişiyle cinsel ilişkiye girmesi,cinsel özgürlüğü olması ilk bakışta ne diyeceğinizi bilemediğiniz bir konu gibi geliyor.

Ancak unutulmaması gereken şey,dünyanın her yerinde cinsel konular mahremdir.Tabi sert uygulanan ülkelerde vardır,kısmen bizdede öyledir.Bölge,şehir olarak değişim göstermekle birlikte.

Aksine çok yumuşak uygulanan ülkelerde vardır,pekte taraftarı olmadığım.

Medeniyetle,çağdaşlıkla,modernlikle bazı şeyleri karıştırmayalım.

Kızım 25 yaşına geldiğinde,çıktığım,flört ettiğim biri var dese bunu kaldırabilirim,bir adım ötesini kaldıramam.Zaten bizim kültürümüzde bu değilmi.

Her önüne gelen her hoşlandığıyla,yada meşhur elektirik aldığında yakınlaşmada bulunulsa,insanda akıl olmaz hayvandan farkımız kalmazdı.

Dünya düzeninin korunması için en önemli anane ve yasak bence,yumuşamış haliyle yaşanılan yaşanıyor zaten.Daha fazla irdelemek,toplumda keskin ahlak sorununa yol açacağı kaçınılmazdır.

Ak partiyle alaka kurmasını anlıyorum Raif beyin,ama olmadığınıda biliyorum.Herkes Akp var diyemi ananelerine sahip çıkıyor,namusuna sahip çıkıyor,ahlakını muhafaza ediyor.Saçma konu geçiniz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

BU DÜZEN CINSELLIĞE VE TARIKATLARA DAYANIYOR
    29.04.2010
    Prof. Dr. Yalçın Küçük’e son dönemde toplumda artan çocuk tacizi, tecavüz olaylarını sorduk. Yalçın Küçük’ten toplum muhafazakarlaşırken bu olayların nasıl olduğunu yorumlamasını istedik.

1970’li yıllarda Cumhuriyet gazetesinde faşizmi Türkiye’de ancak İslam’a dayanılarak kurulabileceğini yazmışım. Bu ne demektir, Ortaçağ ne demektir, Ortaçağ’da iki insan vardır. Bu insan Ortaçağ’ı sembolize eder. Biri cellattır, öbürü papazdır. Ortaçağ bu demektir ve yakarlar, acılarla yakarlar. Yahut arabalara bağlarlar, vücutlarını parçalarlar ama özü cellat ve papazdır. Bu düzen tarikatlar ve cinsel tahriklerdir. Olay budur.

BU DÜZEN MAGAZİN VE TARİKATLARLA AYAKTA DURUYOR

Bu düzen, magazine, tarikatlara ve magazinin bir şekli olan da cinsel tahriklere dayanan bir düzendir. Tayyip Bey’in söylediği kısmen doğrudur. Ama Tayyip Beyefendinin söylediği anlamda değil, bunları yazdığı için değil gittikçe daha fazla cinsel talep yaratması tahrik etmesi ikincisi cinsel objeleri küçük yaşa indirmesi üçüncüsü gittikçe 11-12 yaşındaki kızları televizyonlarında cinsel oyuncu olarak oynatmasıdır. Bu düzen buna mahkumdur. Sadece İslamla, sadece tarikatla bu baskı düzenini grevsiz, toplu sözleşmesiz bu düzeni, güvensiz ancak bununla yapabilir.

Tevrat’ın Kuran’nın yasakladıklarıdır. (Tevrat ve Kuran bazılarını yasaklar bazılarını yasaklamaz. Bunlar o kitaplara göredir) Ama eninde sonunda amcanın eşi, amcanın oğlu, amcanın kızı küçücük bir yerde. O büyük ahlakçılar, yeni insanı yaratan Halit Ziya’nın romanını alacaksınız günlerce sündür, sündür.........Hergün sürse anası onla yatarsa, bu bununla yatarsa... Bunları yaptıktan sonra kim yapıyormuş. Tayyip Bey’in kafası bunları almaz.
    Ahmet Çalık’ın televizyonlarına baksınlar. Kaç yaşında ki kızlar... İsteyen istediği şekilde alır. Ben Aşk-ı Memnu da ensest demiyorum, enseste çok yakın bir ortam diyorum.

Kör bir Türkiye’de ne görüyorlar. Akşamlar 8 buçuktan 11 buçuğa kadar sadece cinsellik. Düşünme, inanç, ahlak hiçbiri yok. Ve benim gördümü görüyor musunuz?
    1963’ün, 1953’ün, 1943’ün, 1933’ün, 1923’ün, 1913’ün Türkiyesi değil bu. En ucuz, en pratik, en kolay.. küçük çocukları küçük kızları yakalayacaksın, ekipleri kuracaksın, biraz zorlayacaksın. Bu düzen buna mahkumdur. Daha da artacak bu düzen. Bakın; Rusya’yla vizeyi kaldırmak istiyor. Daha fazla fahişe gelecek. Herşeye karşı çıkıyorlar, bir tek gün gördünüz mü siz bunu?

DIŞ TURİZMLE FUHUŞ OLUR

Ben ise 30 -40 yıldır dış turizme karşıyım. Dış turizmle beraber fuhuş sektörü olur derim. Turizm sektörü de islamcıların elindedir. İnşaatta, tekstilde onların elindedir.

YANDAŞ MEDYA KARŞI DEĞİL

Rusya’dan vizeyi kaldıracak neden? Daha çok fahişe gelsin diye. Birtek gün gördünüz mü siz Sabah Gazetesi’nin, Tayyip Bey’in yakınlarının gazetesinin bunlara karşı çıktığını. Birtek gün HaberTürk’te gördünüz mü? Herkes öyle...

Ben HaberTürk’e çok çıkıyordum, bir defa son olarak çağırdılar, siz Cübbeli Hoca’yı çıkartın, ben çıkmam size dedim. Cübbeli Hoca’nın aşklarını çıkartsınlar onlar. Onları imtiyazlıyorlar.

Hergün gazeteye bakarsan öyle. Onlarda ne yapıyor? 13 yaşında ki bir oğlana, 13 yaşında ki bir kıza, 11 yaşında ki bir kıza sebilinden gösteriyorsunuz, artık onların hepsi cinsel yaratık gibi... Müzik yarışmaları öyle, öbürleri öyle... Sonra ‘niye bunlar oluyor’ diye soruyorsunuz?

Bu düzen tarikatlar ve magazine... OECD raporlarında da da var. Başka yerden söylemiyorum, bunu sadece bu meseleye tatbik ediyorum. Magazin olmasa, tarikatler olmasa bu düzen ayakta kalmaz. Magazinin de esası cinsellik saçmak. Başka saçacakları hiçbirşey yok. Sabahtan akşama kadar ne öğrenirsiniz ordan. Ne izlersiniz. O ona, o onunla... o ona. Güzel giyinecek, öbürleri de ya Doğuda olduğu gibi artık cemaat idaresi vardır orada, idarecisi, particisi, şusu busu... kızları, çocukları evvela yaparsınız, kapatırsınız ondan sonra yatarsınız. Bu iş artık Türkiye’de ki şiddettir, asıl şiddet bu... işte bir sivilin şiddeti bu...Bu artan ölçüde devam edecek.
    Odatv.com
    ÖZET ALINTI
    http://www.odatv.com/n.php?n=yalcin-...stu-2904101200

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Cevap: Kadının cinsel özgürlüğü ve bizim bağnaz kültürümüz

Turizmin etkisi var evet.. kültürümüzün turizmden etkilenip erizyona uğrayabileceği riski de olasıdır fakat bu bizim kendi elimizde olan bir şey.. Özbenliğimize saygılı olduktan sonra hiç bir şey olmaz ancak özenti hastalığımızın olmadığını da söyleyemeyiz ne yazık ki..

Baksanıza birileri özgürlük de özgürlük deyip bunu da dine bağlıyor ki sanki tek dindar kesim Ak parti de bütün kabahat onda aranıyor.

İnsanlar cinsellikle aklını bozmuş.. yok kadına özgürlükmüş de bilmem ne.. hikaye hepsi .. önce kendinize bakın.. kadının derdi size mi düşmüş be hey Allah'ın kulu..

Bugünkü haberlere bir göz atalım.

"Muğla'nın Bodrum ilçesinde öz kızına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen kişi tutuklandı"

"Sakarya'nın Kocaali ilçesinde 6 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ve çocukların hürriyetlerini tahdit ettiği iddiasıyla yargılanan sanık, toplam 39 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı."

Özgürlükten söz edenler bunun sapıklık olduğunu nasıl bilmezler?

Dalga mı geçiyorsunuz??

Bir parti karalayacaksınız diye bunca saçmalığa gerek yok!..

Nerede
    rize
    İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    BU DÜZEN CINSELLIĞE VE TARIKATLARA DAYANIYOR
    29.04.2010
    Prof. Dr. Yalçın Küçük’e son dönemde toplumda artan çocuk tacizi, tecavüz olaylarını sorduk. Yalçın Küçük’ten toplum muhafazakarlaşırken bu olayların nasıl olduğunu yorumlamasını istedik.

1970’li yıllarda Cumhuriyet gazetesinde faşizmi Türkiye’de ancak İslam’a dayanılarak kurulabileceğini yazmışım. Bu ne demektir, Ortaçağ ne demektir, Ortaçağ’da iki insan vardır. Bu insan Ortaçağ’ı sembolize eder. Biri cellattır, öbürü papazdır. Ortaçağ bu demektir ve yakarlar, acılarla yakarlar. Yahut arabalara bağlarlar, vücutlarını parçalarlar ama özü cellat ve papazdır. Bu düzen tarikatlar ve cinsel tahriklerdir. Olay budur.

BU DÜZEN MAGAZİN VE TARİKATLARLA AYAKTA DURUYOR

Bu düzen, magazine, tarikatlara ve magazinin bir şekli olan da cinsel tahriklere dayanan bir düzendir. Tayyip Bey’in söylediği kısmen doğrudur. Ama Tayyip Beyefendinin söylediği anlamda değil, bunları yazdığı için değil gittikçe daha fazla cinsel talep yaratması tahrik etmesi ikincisi cinsel objeleri küçük yaşa indirmesi üçüncüsü gittikçe 11-12 yaşındaki kızları televizyonlarında cinsel oyuncu olarak oynatmasıdır. Bu düzen buna mahkumdur. Sadece İslamla, sadece tarikatla bu baskı düzenini grevsiz, toplu sözleşmesiz bu düzeni, güvensiz ancak bununla yapabilir.

Tevrat’ın Kuran’nın yasakladıklarıdır. (Tevrat ve Kuran bazılarını yasaklar bazılarını yasaklamaz. Bunlar o kitaplara göredir) Ama eninde sonunda amcanın eşi, amcanın oğlu, amcanın kızı küçücük bir yerde. O büyük ahlakçılar, yeni insanı yaratan Halit Ziya’nın romanını alacaksınız günlerce sündür, sündür.........Hergün sürse anası onla yatarsa, bu bununla yatarsa... Bunları yaptıktan sonra kim yapıyormuş. Tayyip Bey’in kafası bunları almaz.
    Ahmet Çalık’ın televizyonlarına baksınlar. Kaç yaşında ki kızlar... İsteyen istediği şekilde alır. Ben Aşk-ı Memnu da ensest demiyorum, enseste çok yakın bir ortam diyorum.

Kör bir Türkiye’de ne görüyorlar. Akşamlar 8 buçuktan 11 buçuğa kadar sadece cinsellik. Düşünme, inanç, ahlak hiçbiri yok. Ve benim gördümü görüyor musunuz?
    1963’ün, 1953’ün, 1943’ün, 1933’ün, 1923’ün, 1913’ün Türkiyesi değil bu. En ucuz, en pratik, en kolay.. küçük çocukları küçük kızları yakalayacaksın, ekipleri kuracaksın, biraz zorlayacaksın. Bu düzen buna mahkumdur. Daha da artacak bu düzen. Bakın; Rusya’yla vizeyi kaldırmak istiyor. Daha fazla fahişe gelecek. Herşeye karşı çıkıyorlar, bir tek gün gördünüz mü siz bunu?

DIŞ TURİZMLE FUHUŞ OLUR

Ben ise 30 -40 yıldır dış turizme karşıyım. Dış turizmle beraber fuhuş sektörü olur derim. Turizm sektörü de islamcıların elindedir. İnşaatta, tekstilde onların elindedir.

YANDAŞ MEDYA KARŞI DEĞİL

Rusya’dan vizeyi kaldıracak neden? Daha çok fahişe gelsin diye. Birtek gün gördünüz mü siz Sabah Gazetesi’nin, Tayyip Bey’in yakınlarının gazetesinin bunlara karşı çıktığını. Birtek gün HaberTürk’te gördünüz mü? Herkes öyle...

Ben HaberTürk’e çok çıkıyordum, bir defa son olarak çağırdılar, siz Cübbeli Hoca’yı çıkartın, ben çıkmam size dedim. Cübbeli Hoca’nın aşklarını çıkartsınlar onlar. Onları imtiyazlıyorlar.

Hergün gazeteye bakarsan öyle. Onlarda ne yapıyor? 13 yaşında ki bir oğlana, 13 yaşında ki bir kıza, 11 yaşında ki bir kıza sebilinden gösteriyorsunuz, artık onların hepsi cinsel yaratık gibi... Müzik yarışmaları öyle, öbürleri öyle... Sonra ‘niye bunlar oluyor’ diye soruyorsunuz?

Bu düzen tarikatlar ve magazine... OECD raporlarında da da var. Başka yerden söylemiyorum, bunu sadece bu meseleye tatbik ediyorum. Magazin olmasa, tarikatler olmasa bu düzen ayakta kalmaz. Magazinin de esası cinsellik saçmak. Başka saçacakları hiçbirşey yok. Sabahtan akşama kadar ne öğrenirsiniz ordan. Ne izlersiniz. O ona, o onunla... o ona. Güzel giyinecek, öbürleri de ya Doğuda olduğu gibi artık cemaat idaresi vardır orada, idarecisi, particisi, şusu busu... kızları, çocukları evvela yaparsınız, kapatırsınız ondan sonra yatarsınız. Bu iş artık Türkiye’de ki şiddettir, asıl şiddet bu... işte bir sivilin şiddeti bu...Bu artan ölçüde devam edecek.
    Odatv.com
    ÖZET ALINTI
    http://www.odatv.com/n.php?n=yalcin-...stu-2904101200
    evet islam kadına cinsel obje niteliği kazandırmaktadır çünkü kadın her tarafı örtünmekte ve erkekler o kadına hiç ulaşamamaktadır yani kadına hasret kalmaktadır.şimdi cinsellikte birşeyi saklarsan onun istenmesi ve arzulanması daha fazla olur kadında bedenini gizlerse ve kendini erkekten saklarsa ozaman cinsellik tavan yapar işte kadının cinsel obje olarak gözükmemesi için kadın bedenini gizlememeli ve cinsel ilişki bir sır olmaktan çıkmalıdır yoksa cinsel ilişki sır olmaya devamettiği sürece cinselllik artacaktır buda kadının cinsel objeye dönüşmesine yolaçmaktadır ve derin dünya devletide bunu istemektedir yani kadın cinsel objeye dönüşsün istemektedir işte bu bağlamda şeriatı türkiyede bizaman refah yol döneminde hakim kılmak istemiştir günümüzdede bu inanışı ve değerler kaybolmasın diye muhafazakar akpyi iktidara taşımıştır.derin dünya devleti başörtüsü maduriyeti yaratarak inançlı insanlara taraftar toplamış ve bu değerlerin korunmasını sağlamış ve hapis cezasıylada madur edilen tayyibe taraftar toplayarak akpyi iktidara taşımıştır.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: