merhaba,

18.04.2008 tarihinde çalışmaya başladığım bankadan 14.12.2010 tarihinde istifa ettim.

05.05.2010 tarihinde doğum yaptım 05.05.2011 tarihine kadar süt iznim devam etmektedir.

1. ihbar süresi bana 45 gün olarak e-mail yoluyla bildirdiler. Kanuna göre 6 hafta 42 gün olması gerekmiyor mu?
2. süt iznimi ihbar süresinden toplu olarak ne kadar düşer. Sadece 42 gün içinde bulunan iş günlerimi düşer(cumartesi-pazarlar çıkarılır) yoksa mayıs ayına kadar olan süremi?
3. İş arama süresini toplu alsam kaç gün olarak hesaplanır.(cumartesi-pazarları çıkarırlar.)
4. ihbar süresi 42 gün baz alınırsa yeni bir yıla girildiği için yıllık izin talep edebilirmiyim yada ücretini
5. ihbar süresinde rapor alıp işe gitmeme durumum olursa aldığım rapor süresini ihbar süresine eklerler mi?
şimdiden teşekkür ederim.

Bankada çalışıyorum ihbar süresi 1.5 yıl ile 3 yıl arası çalışanlar için kanunda 6 hafta diyor 42 güne tekabül ediyor.
bankanın insan kaynakları müdürüme 45 gündür diye e-mail atmış müdürümden e-maili banada göndermesini istedim forward ile gönderdi.
ihbar süresi yanlış hesaplanmış iş arama süresinin ve süt iznimin düşülmesini talep etmiştim bu sürelerde eksik düşülmüş.
Mahkemeye başvursam art niyet olduğunu düşündüğüm bu 45 gün ve eksik hesaplamalardan dolayı kazanırmıyım. Tarafıma e-mail ile değilde müdürüme gönderilmiş olan e-mail üzerinden gönderilen mail aşağıdadır.

-------------------------------------------------------
XXXXX Hanım,

Kişinin ihbar süresi 45 gündür, 4 gün toplu süt iznini, 8 günde toplu iş arama izni bulunmaktadır. Hepsini düştüğümüzde 33 gün ihbar süresi bulunmaktadır. Dilekçesini 14.12 tarihi itibariyle vermiş, 14 Ocak akşamı tarihi itibariye ayrılabilir.

Dilekçesinde süt izni ve iş arama iznini toplu olarak kullanmak istediğini ve ayrılacağı tarihi 14 Ocak olarak belrtmelidir.