Evlilik hazırlığı yaparken bir aracı vasıtasıla iteler/ankara dan mobilya almaya karar verdik. Satıcı sipariş formu gibi antetli bir kağıda alacağımız ürünleri ve anlaştığımız fiyat olan 12.000 TL ve elden verdiğimiz 5.000 TL'yi (kaporo alındı şeklinde not düştü). Bu kağıdın bir fotokopisini bize verdi.

Mobilyaların 20 Ağustosta teslim edilmesi gerekirken düğün tarihimden 5 gün önce mobilyaları getirdi. Mobilyalar üzerinde gördüğümüz deformasyon ve hataları SÖZLÜ olarak firmaya ilettik. Gelip bazı mobilyaekrar lara boyayla rutuş yaptılar şifoniyer yemek msası konsolu gibi parçaları da tamir etmek için götürdüler. Bu parçalar hala onlarda.

Balayı dönüşü firma sahibi geldi ürüleri evimizde gördü ve yenilerini yapacağını söyledi. Fakat biz artık bu ürünleri istmediğimizi soyledik. Kararımızı birkez daha gözden geçirmemizi isteyen firma sahibine 2 gün sonra eşim ürünlerin yeniden yapılmasını kabul ettiğimizi fakat salondaki ürünlerin ceviz kaplama olmasını istediğimizi belirtti (ürünler alınırken meşe yada ceviz kaplama arasında fiyat farkı olmadığı söylenmişti).
Firma sahibi 2 gün sora eşimi arayarak ürünleri ceviz kaplama yapmak için 3200 TL fark vermemiz gerektiğini söylemiş. Bunu üzerine çıkan tartışmada eşime hakaret ederek konunun mahkemede çözüleceğini söylemiş.

Daha sonra 8 kasım tarihinde bir posta haber kağıdı aldık ve iadeli postayı 12 kasım teslim aldım. Zarftan 15 ekim tarihli (düğünümden 15 gün sonraki tarih) ve 12000 TL lik bir açık fatura çıktı. Apar topar noterden gönderdikleri malların ayıplı olduğunu, faturanın içeriği ve miktarını kabul etmediğimi ve siparişle birlikte kendilerine verdiğim 5000 TL nin iadesi ile mallarının geri iadesini talep ettiğim bir ihtarname gönderdim.(22 kasımda ellerine ulaşmış)

Ne sipariş verirken nede mobilyalar geldiğinde hiçbirşey imzalamamıştım.

1-Karşı taraf sanırım icraya gidecek icraya 12000 TL üzerinden mi gider? İtiraz ettiğimde bunu kaldırabilir mi?
2-Tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyorum bu mahkeme sürerken icraya itirazın iptali ile ilgili bir karar çıkar mı?
3-Tüketici mahkemesinde mobilyaların dava sonuna kadar alıkonulması istenebilir mi? (kullanmaktan çekiniyoruz 2 aydır)
4-Tüketici mahkemesinden mobilyaların iadesi ve 5000 TL nin bana iadesi konusunda bir karar alabilir miyim?
5-Tüketici mahkemesindeki davayı kaybetmem yada icraya itirazımın sonucu nasıl bir durum ortaya çıkar?

Biraz uzun yazdım ama kusuruma bakmayın. Sizce bu davanın gidişatı ne olur?

Bizi bukadar üzen ve eşime hakaret eden insanlardan birşey satın almak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

İlginiz için şimdiden teşekkürler.