Merhaba..
ben üniverstede azami öğrenim dönemini yeni tamamlamış bir öğrenciyim.mezun olmak için 4 dersim var.kanuna göre 5 veya daha az dersi kalanlara azami öğrenim süresinin tamamladıktan sonra 1 yıl tecil hakkı veriliyor.fakat ankarada askerlik şubesine gittiğimde öğrenci durum belgemle uzman memur arandığımı ve birdaha buraya gelmememi söyledi.bende buraya gelmessem nasıl tecil ettireceğim askerliğimi diye sorduğumda kütüün neresiyse öğrenci durum belgeni oraya postayla yolla 1 hafta sonra arayıp sor durumunu dedi.bende kütüğümün bağlı olduğu ilçenin askerlik şubesini aradım ve durum belgemin ellerine geçip geçmediğini sordum.elimizde belge fakat sen okulu bitirememişsin 8 senen dolmuş (hazırlıkla birlikte) tecil etmiyoruz dedi.bütün ısrarlarıma rağmen kanunuda söylememe rağmen ki kendisinin benden iyi bilmesi lazım sonuç alamadım.ve sanırım 31 ekim tarihinden itibaren yoklama kaçağıyım.ve ben uçucu personelim işim gereği devamlı yurtdışına uçuyorum pasaporttan geçerken ecel terleri döküyorum.Bu durumla ilgili bana tavsiyeleriniz neler olabilir yardımlarınızı rica ediyorum.