Merhabalar. Adım Burak Demirer. Konya'da ikamet etmekteyim. Öğrenciyim. Sorunum şu.
2009un haziran ayında yeni taşınmış olduğum evdeki elektrik, su, doğalgaz, internet aboneliklerimi açtırdıktan sonra taşındığım adresin bilgilerinin yazılı olduğu Medaş(elektrik) faturamla Meram İlçe Nufus Müdürlüğü'ne başvurarak adres kayıt sistemine kaydoldum. 15 gün önce bu evden taşınıp başka bir eve çıktım ve tekrar aynı prosedürü takip ederek adres kayıt sistemine kaydolmak istedim. Nufus memuru üzerime bi ceza olduğunu, yanlış bilgi vermemden dolayı 660 tl cezalı olduğumu ifade etti.
2009un aralık ayında kesilen bu cezaya göre Elektrik faturamda yazılı olan adresin yanlış olduğunu, oturduğum evin adresinin bu olmadığını, kontrol için gelen polisin o şekilde kaydettiğini ifade ettiler.
Durumu biraz daha araştırınca şöyle bi sorun ortaya çıktı, Medaş Konya'daki abonelerin adres bilgilerini güncellememiş, bende ikametgah bilgilerimi girerken Medaş faturamda yazan adresin aynısını girdiğim için, gerçek dışı bilgi vermiş oldum ve 660 tl ceza yedim.
Faturada belirtilen adreste benim 15 aylık elektrik aboneliğim var. Ama ne Nufus müdürlüğü, ne medaş, ne de diğer kurumlar cezayı kabul etmiyor.
İzlemem gereken yol hakkında bilgi verirseniz, yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkür ederim.