+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.
    Nerede
    adıyaman
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Telefon sapığının göndermiş olduğu SMS'ler ile dava açma hakkında bilgi talebi

Bu konuyu açmadan önce özellikle Forumda (telefon ve Telefon Sapık ) diye iki farklı arama sonucunda 7 farklı konuyu inceledim lakin aramış olduğum bilgilere ulaşamadığımdan dolayı yeni bir konu açma ihtiyacı duyduğumu belirtmek istiyorum.

incelemiş olduğum konular :
    Kod:
    https://www.hukuki.net/showthread.php?44200-Cep-Telefonu-Kay%FDtlar%FD&highlight=telefon

https://www.hukuki.net/showthread.php?46613-Telefon-G%F6r%FC%FEmeleri-Hakk%FDnda&highlight=telefon

https://www.hukuki.net/showthread.php?58039-Telefon-Rahats%FDzl%FD%F0%FD-ile-%DDlgili-Bir-Soru&highlight=telefon

https://www.hukuki.net/showthread.php?64636-Telefon-da-mesaj-ile-hakaret-ve-k%FCf%FCr/page3&highlight=telefon

https://www.hukuki.net/showthread.php?7712-Cep-Telefonu-Sap%FD%F0%FD&highlight=telefon

https://www.hukuki.net/showthread.php?71479-Hakk%FDmda-A%E7%FDlacak-Olan-Telefon-%DDle-Rahats%FDz-Etme-Davas%FD-%DDle-%DDlgili/page2&highlight=telefon

https://www.hukuki.net/showthread.php?3850-Telefon-sap%FD%F0%FD-beni-rahats%FDz-ediyor/page3&highlight=telefon
    Sıkıntısını yaşamış olduğum soruna gelecek olursam,

3 hafta önce Nişanlıma yabancı bir numaradan Aşk mesajı gönderilip mesajın ardından bir kaç arama yapılmış lakin Nişanlım bu aramaların hiç birine cevap vermemiş,
    Ardından ilgili şahıs bir kaç arama daha yapıyor ve Nişanlım Arayanın kim olduğunu öğrenmem için bana şahsın numarasını verdi.
    Arayıp Kim olduğunu ve neden aradığını sorduğumda ise, Seni ne ilgilendirir istediğimi arar istediğimi söylerim, Nişanlısıyım dediğimde ise Küfürlü ve tehdit eden konuşmalara başladı haliyle bende bunun ardından küfür ettim, ve İkamet ettiği adresi bulması için Bulunduğu kentte ikamet eden tanıdıklarımı yönlendirdim.
    Yönlendirme sırasında Şahsın Telefon numarasını da Akrabalarıma verdim Akrabalarımdan bir kaçı arayıp konuştuktan sonra Şahıs Özür dilemiş ve bir daha aramayacağını söylemişti.

Bunun üzerine ben o zamandan sonra bir daha hiç aramadım.

Ardından geçen süreç içerisinde birisi Numaranı yeni aldığım telefonun içerisinde buldum fotoğrafların da vardı görünce sana mesaj yazdım olumlu cevap verseydin daha güzel şeyler olacaktı diyen bir mesaj daha gönderdi Yine cevap vermedik hiç bir şekilde.

Lakin Bardağın son dalmasını Dün göndermiş olduğu mesajla birlikte taşırdı,
    Küfürle yazılmış bir mesaj daha gönderdi.

1. Mesajı : 21.10.2010 14:50:58'de
    Duygularıma esir oluyorum seni düşününce, İnsan binkeremi ölür bir kere sevince.

2. Mesajı : 30.10.2010 15:27:14'de
    Sana bi güzelsin dedim iyiki be bi 2ci el telefon satın aldım samsung 250, içinde senin fotoğrafların ve numaran vardı. Resimlerine gün boyunca bakarak senden hoşlanmaya başladım bi mesaj attım kötüye kullandın sen mesajımı oysa çok farklı ve güzel olabilirdi bence tabi sen olumlu yaklaşsaydın gülüm.

3. Mesajı : 14.11.2010 22:57:05'de
    A..nı yağlarım xxx senin.

Elimde bu mesajların tamamı mevcut, Bu mesajları Kullanarak Kişiye Hapis cezası alması ve Tazminat ödemesi için Dava açabilirmiyim ?

Bu dava için avukat tutmam gerekir mi ?
    Davanın hızlı sonuçlanabilmesi için Kişinin İkamet ettiği İl de mi dava açmam lazım ?

Dava için gerekli evraklar ve Başvurmam gereken kurumlar neler dir ?

Tazminat davası açma imkanım varsa Maksimum ne kadar Tazminat bedeli belirtebilirim ?

Bu soruları cevaplayıp beni aydınlatarak Yönlendirecek olan Üstat'lara şimdiden teşekkür'ü bir borç bilirim.

not: Nişanlımın bu süreç içerisinde Morali Bozuldu, Teselli etmeye çalışmama rağmen Asabi davranışlar, vs.vs. Sergilemeye başladı.

not 2 : Telefonu Kayınpederim telefoncuya satmış Telefoncudan da bu şahsın almış olduğunu düşünüyoruz. Kayınpederim Telefon kullanmayı pek bilmediğinden Telefon hafızasında ki Dataları Silmeden satmış.

Saygılarımla Siranusta.

Hukuki NET Güncel Haber

Telefon sapığının göndermiş olduğu SMS'ler ile dava açma hakkında  bilgi talebi konulu yargıtay kararı ara
    Telefon sapığının göndermiş olduğu SMS'ler ile dava açma hakkında  bilgi talebi konulu hukuk haber
    Konu Siranusta tarafından (15-11-2010 Saat 17:03:29 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Telefon Sapığının Göndermiş olduğu SMS'ler ile Dava açma hk. bilgi Talebi.

En yakın karakola gidip bir tutanakla yazılan mesajları ve hangi telefondan size yollandığını belgeleyin. Daha sonra adliyeye gidip bu tutanakla davacı olduğunuzu belirtin.Mağdur olduğunuz başka konular varsa belirtin.Bana tazminatlık bir durum yokmuş gibi geldi.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    93
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Telefon Sapığının Göndermiş olduğu SMS'ler ile Dava açma hk. bilgi Talebi.

Nişanlınızın cinsel taciz (TCK 105) ve kişilerin huzur ve sükununu bozma (TCK 123) suçlarından dolayı bulunduğunuz yer Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunması gerekir. Karakola şikayette bulunmanız da mümkündür. Elinizdeki SMS'leri delil olarak kullanabilirsiniz. Şikayet dilekçenizde veya karakolda tutulacak tutanakta bu hususları belirtin ve 6 aylık şikayet süresini geçirmemeye dikkat edin. Avukat tutarsanız haklarınızı daha iyi bir şekilde savunacağı kesindir. Tazminat için ayrıca bir dava açmanız gerekmez. Ceza davasında tazminat talebinizi de belirtebilirsiniz. Fazlaya dair haklarınızı saklı tutmak şartıyla dilediğiniz miktarı talep edebilirsiniz. Zira bu miktar üzerinden herhangi bir harç kesilmesi söz konusu olmayacaktır.
    Konu Av.Abdullah Murat Koruk tarafından (15-11-2010 Saat 18:21:57 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Gerekirse avukat tut hiç bir şeyden kaçınma derim.Elinde telefon bayanları rahatsız edip bir de üstüne uzaktan uzağa nişanlısına delikanlılık yapmak kolay.Kişilerin huzur ve sukununu bozma ve cinsel taciz suçlarından hakkında dava açıldığında da bakalım böyle rahat olabilecek mi hep beraber görelim.Ben bile burda sinirlenmişken siz epey gerilmişsinizdir heralde.Tazminat davası genelde ceza davasının sonunda ceza kesinleştikten sonra açılır.Muhtemelen arayıp özürler dileyecektir ancak cezasını çekmeli diye düşünüyorum .Tekrar geçmiş olsun.

Nerede
    adıyaman
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle Tüm www.hukuki.net üyelerinin Kurban Bayramını Kutluyor Yüzünüzden tebessümün hiç eksilmeyeceği bir bayram diliyorum.

Cevap veren Tüm Üstat'lara Teşekkürler

Tazminat istememin asıl nedeni, oradan gelebilecek para ile hem avukat ve dava masraflarını karşılamak geri kalan miktarı da çocuk isteyip de Maddi imkanı olmayan bir aile var o çift'in tedavisin de kullanması için vermektir.
    21,10,2010 tarihinden bu yana inanılmaz bir sinir ve stres altındayım bu olay nedeniyle tabi bu işimi de etkiliyor, Nişanlım aynı keza Bu gün bayram olmasına ve uzun süre sonra memleketine Anne babasının yanına gitmiş olmasına rağmen Sakinleşebilmiş değil.

Sn. Av.Abdullah Murat Koruk ( Fazlaya dair haklarınızı saklı tutmak ) bu kısımı tam olarak anlayamadım biraz açmanız mümkün mü acaba ?

Bu arada Satılan telefonun Tüm bilgileri Seri no vs.vs. bunları da temin ettim bunun faydası olur mu ?
    İlgili kişinin kullanmış olduğu telefon hattı bir başka kişi adına açılmış ise bu dava sürecini nasıl etkiler ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Daha önceki yanıtımı tekrarlıyorum.Tazminatın yüklüce bir miktar olacağı kanaatinde değilim.Şikayetiniz durumunda karşı tarafında savunması alınacaktır.Kişi inkarda edebilir.Telefonun el değiştirdiğini ve bahsi geçen mesajların atıldığı tarihte telefonunun çalındığınıda belgeleyebilir.Yada başka birşeyler bulur.Dava 6-7 ay sürer ki bu sürede halen rahatsız ediliyor olabilirsiniz.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Siranusta rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle Tüm www.hukuki.net üyelerinin Kurban Bayramını Kutluyor Yüzünüzden tebessümün hiç eksilmeyeceği bir bayram diliyorum.

Cevap veren Tüm Üstat'lara Teşekkürler

Tazminat istememin asıl nedeni, oradan gelebilecek para ile hem avukat ve dava masraflarını karşılamak geri kalan miktarı da çocuk isteyip de Maddi imkanı olmayan bir aile var o çift'in tedavisin de kullanması için vermektir.
    21,10,2010 tarihinden bu yana inanılmaz bir sinir ve stres altındayım bu olay nedeniyle tabi bu işimi de etkiliyor, Nişanlım aynı keza Bu gün bayram olmasına ve uzun süre sonra memleketine Anne babasının yanına gitmiş olmasına rağmen Sakinleşebilmiş değil.

Sn. Av.Abdullah Murat Koruk ( Fazlaya dair haklarınızı saklı tutmak ) bu kısımı tam olarak anlayamadım biraz açmanız mümkün mü acaba ?

Bu arada Satılan telefonun Tüm bilgileri Seri no vs.vs. bunları da temin ettim bunun faydası olur mu ?
    İlgili kişinin kullanmış olduğu telefon hattı bir başka kişi adına açılmış ise bu dava sürecini nasıl etkiler ?
    Fazlaya dair hakların saklı tutulması demek;kısmi dava demektir. Bu alacağının daha fazla olduğunu ve fakat açmış olduğu davada bunun yalnız bir kesiminin dava edildiğinin belirtilmesidir. Bu husus konmaz ise bu dava tam dava sayılır ve davacı davasını dayandırdığı vakıalardan doğan alacağının tamamını dava etmiş ve bu alacağına ilişkin olarak dava dilekçesinde dava dışı tuttuğu alacak haklarındanmferagat etmiş sayılır.

Yani daha açık bir ifade ile ''fazlaya ilişkin hakların saklı kalması'' davanın ilerleyen aşamalarında ortaya çıkabilecek ( bilirkişi taktiri/ sair durumlar) tazminat talebinin arttırılabileceği anlamındadır. Bu hak genelde ''karar'' duruşmasından bir önceki celsede ''esasa yönelik'' mütalalarda talep edilir ve dava bu talep üstünden karara gider.

Kısacası siz avukatsız dava açacaksanız bunu dilekçenizde MUTLAKA YAZIN Avukat tutacaksanız SİZ KAFANIZA TAKMAYIN AVUKATLAR BİLİR!

Hak kaybına uğramadan nişanlınız bağlı bulunduğu Cumhuriyet savcılığına dilekçesini versin.

Hukuk sistemimiz nedeniyle çok fazla bir tazminat beklentisine girmeyin.

Nerede
    adıyaman
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlgili şahıs biraz önce yine mesaj göndermiş, ve sinirlerim berbat bir durumda arayıp olabildiğince sakin konuşmaya çalıştım yapma, etme arama vs.vs. hiç bir şekilde tehdit vari konuşmadım.

Annem Hiper tansiyon ve Şeker hastası olayı duymuş ve Babam biraz önce Annemi Acil servise götürdü.
    Pazartesi ilk iş olarak Gidip şikayetçi olacağız.

Şikayet Dilekçesi örneği var mı sizler de ?

Biraz araştırma yaptım nette bir kaç dilekçe örneğine rastladım ve kendimce düzenledim Acaba eklemem yada düzeltmem gereken yerler varmıdır ?

.................................................. ............................. CUMHURİYET SAVCILIĞINA
    .................................................. .................................................. .....ŞANLIURFA

Şikayet eden: ad soyad
    ................... Adres
    ................... Telefon

Şikayet edilen : 536 000 00 00

Suç Tarihi: 21.10.2010 14:50:58, 30.10.2010 15:27:14, 14.11.2010 22:57:05, 16.11.2010 18:00:00

Olaylar:

1. İlgili kişi 21.10.2010 14:50:58 tarihinde ısrarcı bir şekilde bana ait kullandığım 544 000 000 00 Nolu telefonu aradı cevap vermediğimden dolayı SMS göndermeye başladı, ilgili kişinin
    ilk Mesajı : 21.10.2010 14:50:58'de
    Duygularıma esir oluyorum seni düşününce, İnsan binkeremi ölür bir kere sevince.

ikinci Mesajı : 30.10.2010 15:27:14'de
    Sana bi güzelsin dedim iyiki be bi 2ci el telefon satın aldım samsung 250, içinde senin fotoğrafların ve numaran vardı. Resimlerine gün boyunca bakarak senden hoşlanmaya başladım bi mesaj attım kötüye kullandın sen mesajımı oysa çok farklı ve güzel olabilirdi bence tabi sen olumlu yaklaşsaydın gülüm.

üçüncü Mesajı : 14.11.2010 22:57:05'de

dördüncü Mesajı :16.11.2010 18:00:00'da
    xxxxx

21.10.2010 Tarihinde ilgili kişiden ve göndermiş olduğu mesajdan nişanlımı haberdar ettikten sonra nişanlım ve yakınları kişiyi arayarak bir daha aramaması, mesaj göndermemesi ve rahatsız etmemesi konusunda uyarmaya çalışmışlar buna karşılık kişi Anaya, Ataya, şahsıma ve Nişanlıma Küfür etmeye başlamış ardından telefonu kapatmıştır.

2.Yapılan ikinci görüşmede Kişi bir daha rahatsız etmeyeceğini söyleyip özür dilemiş olduğundan dolayı her hangi bir yere şikayette bulunmayıp olayı kapatmak istedik lakin kişi sözünde durmayıp 30.10.2010 15:27:14 Tarih ve saatinde Tekrar SMS yolu ile Rahatsız etmeye başlamıştır.

Bu olaylar neticesinde benim, Nişanlımın ve Ailelerimizin Huzuru kaçmış Nişanlım ve Babamla durum nedeniyle tartışmalar yaşadık. Kayın Validemi bu durum yüzünden Devlet hastahanesinin acil servisinde götürdük Hastahane de Doktorlar tarafından Şeker ve tansiyon düşürücü Müdahaleler de bulunularak saat 03:15'e kadar Gözlem odasında tutulduk.

3. Şüpheli rahatsız ettiğinden dolayı Yıllardır Kullanmış olduğum ve tüm tanıdıklarımın bildiği numaramı değiştirip yeni hat almak zorunda kaldım.

4. Şüphelinin eylemleri suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

Sonuç ve İstem: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için Fazlaya dair haklarımı saklı tutmak şartıyla kamu ve 20.000 TL Tazminat davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

Saygılarımla
    (Tarih)

Şikâyetçi: (Ad Soyad)
    (İmza)

Deliller: Gönderilen mesajlar ile ilgili Emniyet müd. Tutanağı.
    Konu Siranusta tarafından (16-11-2010 Saat 22:58:42 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Dilekçe örneği ekleme

Nerede
    adıyaman
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu dilekçe örneği uygun mu ? Dilekçe ye eklemem yada çıkarmam gereken şeyler var mı?

Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz ?

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Siranusta rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlgili şahıs biraz önce yine mesaj göndermiş, ve sinirlerim berbat bir durumda arayıp olabildiğince sakin konuşmaya çalıştım yapma, etme arama vs.vs. hiç bir şekilde tehdit vari konuşmadım.

Annem Hiper tansiyon ve Şeker hastası olayı duymuş ve Babam biraz önce Annemi Acil servise götürdü.
    Pazartesi ilk iş olarak Gidip şikayetçi olacağız.

Şikayet Dilekçesi örneği var mı sizler de ?

Biraz araştırma yaptım nette bir kaç dilekçe örneğine rastladım ve kendimce düzenledim Acaba eklemem yada düzeltmem gereken yerler varmıdır ?

.................................................. ............................. CUMHURİYET SAVCILIĞINA
    .................................................. .................................................. .....ŞANLIURFA

Şikayet eden: ad soyad
    ................... Adres
    ................... Telefon

Şikayet edilen : 536 000 00 00

Suç Tarihi: 21.10.2010 14:50:58, 30.10.2010 15:27:14, 14.11.2010 22:57:05, 16.11.2010 18:00:00

Olaylar:

1. İlgili kişi 21.10.2010 14:50:58 tarihinde ısrarcı bir şekilde bana ait kullandığım 544 000 000 00 Nolu telefonu aradı cevap vermediğimden dolayı SMS göndermeye başladı, ilgili kişinin
    ilk Mesajı : 21.10.2010 14:50:58'de

ikinci Mesajı : 30.10.2010 15:27:14'de

üçüncü Mesajı : 14.11.2010 22:57:05'de

dördüncü Mesajı :16.11.2010 18:00:00'da
    xxxxx

21.10.2010 Tarihinde ilgili kişiden ve göndermiş olduğu mesajdan nişanlımı haberdar ettikten sonra nişanlım ve yakınları kişiyi arayarak bir daha aramaması, mesaj göndermemesi ve rahatsız etmemesi konusunda uyarmaya çalışmışlar buna karşılık kişi Anaya, Ataya, şahsıma ve Nişanlıma Küfür etmeye başlamış ardından telefonu kapatmıştır.

2.Yapılan ikinci görüşmede Kişi bir daha rahatsız etmeyeceğini söyleyip özür dilemiş olduğundan dolayı her hangi bir yere şikayette bulunmayıp olayı kapatmak istedik lakin kişi sözünde durmayıp 30.10.2010 15:27:14 Tarih ve saatinde Tekrar SMS yolu ile Rahatsız etmeye başlamıştır.

Bu olaylar neticesinde benim, Nişanlımın ve Ailelerimizin Huzuru kaçmış Nişanlım ve Babamla durum nedeniyle tartışmalar yaşadık. Kayın Validemi bu durum yüzünden Devlet hastahanesinin acil servisinde götürdük Hastahane de Doktorlar tarafından Şeker ve tansiyon düşürücü Müdahaleler de bulunularak saat 03:15'e kadar Gözlem odasında tutulduk.

3. Şüpheli rahatsız ettiğinden dolayı Yıllardır Kullanmış olduğum ve tüm tanıdıklarımın bildiği numaramı değiştirip yeni hat almak zorunda kaldım.

4. Şüphelinin eylemleri suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

Sonuç ve İstem: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için Fazlaya dair haklarımı saklı tutmak şartıyla kamu ve 20.000 TL Tazminat davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

Saygılarımla
    (Tarih)

Şikâyetçi: (Ad Soyad)
    (İmza)

Deliller: Gönderilen mesajlar ile ilgili Emniyet müd. Tutanağı.
    Sayın Siranusta;

Dilekçeniz genel hatlarıyla yeterlidir lakin ; 20.000 TL maddi tazminatı savcılık suç duyurusunda isteyemezsiniz. bunun için ayrıca bir hukuk davası açmanız gerekmektedir. Dolayısıyla Sonuç ve istem kısmından Tazminat Davası açılması ibaresini kaldırmanız uygun olacaktır.

Saygılarımla...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

telefon sapigini savciliga vermek

türk ceza kanunu telefon sapigi www.hukuki.nettelefon numarasından dava açmatelefon sapıklığının cezasıtelefonla sapıklık yapmanın cezasıtelefon sapikliginin cezasihttps:www.hukuki.netshowthread.php81458-Telefon-sapiginin-gondermis-oldugu-SMS-ler-ile-dava-acma-hakkinda-bilgi-talebitelefon sapigini sikayettelefon sapıklığı yüzünden ceza almaktan nasıl kurtulurumtelefon sapiklarina verilen cezatelefon sapigitelefon sapığı savcılıkmesaj sapiklarina dava acabilirmiyimtelefon sapığı şikayettelefon numarasi ile davacep telefonu davalik olmatelefon sapigi sikayethttp:www.hukuki.netshowthread.php81458-Telefon-sapiginin-gondermis-oldugu-SMS-ler-ile-dava-acma-hakkinda-bilgi-talebitelefon sapiklariyla ilgili kanun maddeavukat numaralarina sapıklık yapan cinsel mesaj atan kisiye dava acmatelefon sapiklari sikayetsapik mesajlarin savcilikta ceza hukmunisanlima sabikca msjlartelefon numarasina dava acmak
Forum