Merhaba,
Geçen sene biryer ile iş yaptım 20.000TL kapora verdim fakat kişi kaparonun üzerine yattı ve malıda vermedi bende mahkemeye verdim mahkeme sonucunda %40 icra inkar tazminatıyla beraber 30.000TL'ye yakın para aldım. Daha sonra bu durumu bir internet sitesinde belirttim belirtirken şu ifadeyi kullandım:

Şu şu olay itibariyle ABC adlı sahtekar beni kandırmaya çalıştı, kaporanın üzerine yattı, kendisini mahkemeye verdim mahkemeyide %40 icra inkar tazminatıyla beraber kazandım, kendisi ve şirketleriyle iş yapmanızı önermiyorum. Şirketlerinin adıda ve adreside şudur: a, b, c.
Kişi bu internet sitesini gösterek bana tazminat davası açmış. Şimdi sizce bu hakaret girer mi ciddi bir tazminatla karşılaşır mıyım ?

Ayrıca ben 22 yaşındayım, öğrenciyim haliyle herhangi bir gelirim ve mal varlığım yok ama babam tarafından destekleniyorum, bu durumu nasıl etkiler ?

Birde bu kişide bana internette beni sahtekar, ailemide vergi kaçakçısı olarak hitap etti. Sizce bunun üzerine bir dava açmalı mıyım değer mi ?

Teşekkürler