merhabalar. 1989 doğumluyum. yüksekokulu 2 sene önce bitirdi. ve sonrasında yoklama kağıdı geldi. muayene oldum 5 ay sonra şubeye gelin nereye gideceğiniz belli olur felan dediler. uzun bir süreydi beklemek için ve işe girmek içinde az bir süreydi. tecil ettirdim 2 sene. aöf ye kayıt yaptırdım iş buldum çalışıyordum. işten çıkarıldım. temmuzun son günüydü. 2010 yılı. tecili kaldırırsam ağustos döneminde askere alınabileceğimi söylediler. iş bulamama korkusuyla aöf ye askerde devam ederim diye düşündüm ve tecili kaldırdım. tecili kaldırdıklarında ağustos döneminde alınamayacağımı (sistem öyle öngörmüş) kasım döneminde de kontenjan dolu olduğundan sistem beni şubata sallamış. erken sevk dilekçesi de işe yaramıyormuş şubeden öyle söylediler. şimdi 2011 şubatta gel dediler ama gideceğim kesin değilmiş. işsizim ve aşırı derecede bunalma noktasına geldim. tecili kaldırdığım için işe girme gibi bir durumum yok. durum belgesi istiyorlar. bir an evvel askere gitmem lazım 20 ay bile yapmaya hazırım. o derece de bunaldım ailemle aram bozuldu asosyal oldum resmen. bu konuda ne yapabilirim bir an önce askere gitmek istiyorum. yardımlarınızdan dolayı teşekkürler...