sayın arkadaşlarım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim..

17 mayıs 26 haziran 2010 tarihleri arasında özel infaz usulleri ile akşam 19:00 sabah 07:00 arasında 70 günlük cezam infaz edildi.bu sürede de sabah 08:00 akşam 17:00 arasında da birliğimde mesaiye devam ettim.

30 ağustos 2010 tarihinde rütbe ve derece terfisi almam gerekirken alamadım.

terfi kademe şube müdürlüğü ile yaptığım görüşmede bana bu 70 günlük süre bekleme süresine ilave edilerek hakkımda nasıp düzeltilmesi yapılacağı ve bir sonraki yıldakiler ile birlikte 30 ağustos 2011 de rütbe alabileceğim söylendi.

rütbeli personele ait sicil kanununda ve personel kanununda rütbeler arası en az bekleme süreleri doldurulmadan (ödüller ve g.k.bşk.lığı bakanlık vb gibi emirler hariç )terfi edilemeyeceği yazmaktadır. askeri mahkemeden alınan hürriyeti bağlayıcı kısa süreli hapis cezaları infaz süreleri dikkate alınarak , firar süreleri , izin tecavüzü süreleri açıkta kaldıkları süreler falan düşülerek yeniden düzenlenir diye bir ibare var..ayrıca para ya çevrilen yada ertelenen cezalarda yok sayılmakta

buradan anlaşılacağı üzere rütbe terfisinin durdurulması için hizmette çalışılmayan günler bu 3 seneden düşülmektedir. bunu hem infaz edilen süreler dikkat alınarak hemde paraya çevrilen ve ertelenen cezaların bu hesaba dahil edilmemesinden anlamaktayım.

ben mesaiye devam ettiğim için hizmetten ayrı kalmadım ve emekli sandığına param kesildi ve en az rütbe bekleme sürem olan 3 yılı tam anlamı ile doldurdum.

bu yüzden benim rütbe ve terfi işlemim olması gerektiği zamanda yapılmasının gerektini düşünmekteyim.

şimdiden herkese teşekkürler..