Merhaba
Van Gevaş ta Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaktayım. Benim sorum sözleşmeli öğretmenlerin geçici görev yolluğu alıp alamayacağı hakkındadır.

İlçeye bağlı yaklaşık 36 km mesafedeki bir köyde görev yapıyorum. Gevaş ilçe merkezinde ikamet ediyorum.
2008 yılı eylül ayında ilçe merkezine 3 aylığına geçici görevle görevlendirildim. Daha sonra tekrar köyüme gönderildim. Bu görevlendirmeye ve sözleşmeli personel yönetmeliğineistinaden geçici görev yolluğu talep ettim. İlk başlarda şube müdürümüz hiçbir şekilde ödeme yapmayacağını yasal olarak hak etsem de dinen uygun bulmadığını vs. yorumlarda bulundu. İlerleyen aylarda defalarca dilekçe verdim ne yazıkkielden verdiğim için dilekçelerin akıbeti şuanda belli değil. en son bu sene başında "yasal faiziyle birlikte talep" ettiğimde Van il milli eğitimin yazsını direk bana gönderdiler içerik ise aynen şöyle "Harcırah kanunu madde.. e göre görev mahallî içinde ikamet ettiğiniz, ilçe merkezinde oturup ......yine ilçe merkezinde bir köye görevlendirildiğiniz için tarafınıza yolluk ödenememektedir. Avukatlara ve sendika yetkililere danıştığımda yazının içeriğinin doğru olduğunu 100 kerede dava açsam kaybedeceğimi vazgeçmemi söylediler. Lakin benzeri durumda yine ilçe merkezinde öğretmen evinde barınan ve köyde çalışan daha sonra ilçe merkezine görevlendirilen bir öğretmene ödeme yapıldığını öğrendim ve biliyorum. Şimdi ben nerden başlamalı nasıl yol almalıyım zira keyfi uygulamalar belli fakat resmi yönde ispatta ise baskılar var.

Sizden ricam emsal durumda bildiğiniz, neticelenmiş bir dava veya ödeme varsa bana bildirmeniz ve bu konularda bana yardımcı olmanız.