Merhabalar diyorum herkese.
İdari amirle aramızda geçen tartışmadan dolayı sürekli görevlendirmeler geliyor.Sağlık personeli olduğum içinde bu görevlendirme sürekli nöbet şeklide oluyor.Ama bu görevlendirmeler bana gününde tebliğ ediliyor.Örneğin 15.112.2010 da tebliğ ediliyor ve görevlendirme içerisinde 15.12.2010 da nöbeti tutmam isteniyor.
Benim sorularım şunlar olacak.
1-Görevlendirme yaparken kaç gün önce personele tebliğ edilmedilir ?
2-Yapılan görevlendirmelerde memurun gönüllü onayı olması gerekmez mi ?
3-Ben bu görevlendirmeleri mecburen tebliğ etmek zorunda kalıyorum.Yoksa suç oluyor.Tebliğ ettiğim kağıdın üzerine , “Söz konusu geçici görevlendirme işlemi muvafakatım (onayım) olmadan, tarafıma önceden bilgi verilmeden ve tarafımdan görüş sorulmadan, aynı zamanda hukuka, hizmet gereklerine ve kamu yararı amacına aykırı olarak tesis edilmiş olup, kabul etmiyor ve yargıya başvurma hakkımı saklı tutuyorum” şeklinde bir yazı yazabilir miyim ? Yazarsam bunun bir suçu var mıdır ? ( Bu yazıyı internette benzer bir sorunun yaşandığı bir makalede gördüm )
4-Görevlendirmeyi tebliğ edip görevimi yaptıkran sonrada idari amirim hakkında ne gibi suç duyurularında bulunabilirim ve bunları nasıl gerçekleştirebilirim ?
5-Yapılan 2 görevlendirmenin birinde idari amirim görev yerinde olmamasına rağmen bana kendi imzasıyla tebliğ edildi.Ama ben tebliğ ettiğim halde idari amirimin imzasının benzetilmeye çalıştığını yani onun imzasının olmadığını anladım.Diğer görevlendirmemde ise idari amirimin gerçek imzası var yani kendisinin imzaladığı orjinal imza.Ama diğerinin bir başkası tarafından yapıldığı çok belli oluyor.Bu konu hakkında ne şekilde suç duyurusunda bulunabilirim.Evrakta sahteciliğe girmez mi ?

Şuan zor durumdayım ve üzerimde bir baskı oluşturulup sindirilmeye çalışıyorum.
Umarım bana yardım edebilecek birileri çıkar.Çünkü gerçekten yardıma ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.