+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Aziz Nesin ve yüzde 60 polemiği

Aziz Nesin ve yüzde 60 polemiği Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Aziz Nesin ve yüzde 60 polemiği

8 Eylül 2010 günü üniversiteden arkadaşlarımla Pierre Loti tepesinde toplandık.İstanbul un manzarası en güzel olan yerlerinden sadece bir tanesi...

Sohbet koyuydu doğrusu.

Nesrin GÜLAÇAR,Şebnem AYDIN,Şebnem in kız kardeşi Esra AYDIN ,Büşra KOÇ,Ayşe Rabia CEYLAN ve ben Bartelmi DİAZ(Facebook paylaşım sitesinde çok rahatsız edildiğim için rumuzumu belirtiyorum.)
    Bu kadar koyu siyaseti seven kızlar bir araya gelirse siyaset konuşmak da kaçınılmaz olurdu tabi ki.Referandum,siyasi partiler derken onu döndü dolaştı Aziz NESİN e geldi.

Malumunuz duymuşsunuzdur ki Türk halkının yüzde 60 ı aptal deyip sonra hatta yüzde 70 i aptaldır diyerek sol kesimin gönlünde taht kurmuştur!!! Şahsen bu sohbetimize kadar bu sözü acaba neden deme gereği duydu diye araştırıp etmedim.Aramızda en küçüğümüz Esra AYDIN bize ne zaman ve neden böyle bir söz etti acaba Aziz NESİN diye sordu.

Kızlar arasında iktidar partisine sempati duyan Büşra ve ben vardık.Ben demagojik bir yaklaşım olduğunu söyledim.Kanaatimce Aziz NESİN in kendisini sevmeyen kesimi oranlamış olabileceğini söyledim.Büşra da hemen hemen bana yakın bir fikir yürüttü.Siyasal olarak karşıt görüşteki arkadaşlarımız da aslında Aziz NESİN i bizim gibi sadece bu sözüyle tanıyorlardı.Hepimiz ne bir eserini okumuştuk ne de herhangi bir yazısını.Diğer arkadaşlarımız ise Türkiye de yüzde 60 a yakın kesimin kendi iradeleriyle hareket etmediğini kim ne söylerse hemen ona aldandığını ve kolayca kandırıldıklarını düşündüklerinden Aziz NESİN in bu sözleri söylemiş olabileceğini belirttiler.

Ayrıca bu durumun sadece siyasal görüş anlamında değil her alanda olduğunu belirttiler.Güzel bir sohbetten sonra evlerimize dağıldık.Ancak o gece düşündüm ki acaba gerçekten bizim fikirlerimiz doğru muydu.Aziz NESİN neden yüzde 60 hatta yüzde 70 aptaldır demişti.Bunu bir araştırayım dedim ve çok ilginç bir sonuca ulaştım.Bakın Aziz NESİN neden aptal demiş.

İlhan SELÇUK ,Aziz NESİN ve Müjdat GEZEN İzmir Torba da bir panele katılırlar.Panelin konusu mizah.Biri kalkıp Aziz NESİN e "Nasreddin Hoca nın torunları olarak çok zeki bir milletiz değil mi" diye sorar.O da "Yüzde 60 ı aptaldır "der.Herkes alkışlamaya başlar.Müjdat GEZEN kulise geçtiğinde Aziz bey e sorar.Neden yüzde 60?...Aziz NESİN der ki"Evladım,yüzde 92 diyecektim ama dilim varmadı,o zamanlar referandum vardı halkın yüzde 92 si Kenan EVREN e oy vermişti,bu söz de ordan kaldı.Yüzde 60 değil yüzde 92 si aptaldır aslolan...

İşte bu aptallık hikayesinin sebebi anlaşılmış oluyordu şahsım tarafından.Tek sebebi referandummuş.Şimdi 12 Eylül referandumunda Aziz NESİN in bu sözünü yüzde 58 e dayatmaya çalışan zihniyete bir soru? Hani yüzde 92 aptalsa yüzde 58 den sonraki grupta sizlerden var demek ki.Siz kendinizi yüzde 8 de mi görüyorsunuz peki. Madem ki Aziz bey bile darbeci anayasanın ne denli aptallık olduğunu düşünüyor acaba şimdi yaşasaydı(Allah rahmet eylesin) ,yüzde 92 nin yüzde 42 ye düştüğünü görünce ne tepki verirdi.Sevinç gözyaşlarına boğulurdu kanımca.Saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Aziz Nesin ve yüzde 60 polemiği konulu yargıtay kararı ara
    Aziz Nesin ve yüzde 60 polemiği konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Aziz nesin ve yüzde 60 polemiği

Alıntı bartelmi diaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    8 Eylül 2010 günü üniversiteden arkadaşlarımla Pierre Loti tepesinde toplandık.İstanbul un manzarası en güzel olan yerlerinden sadece bir tanesi...

Sohbet koyuydu doğrusu.

Nesrin GÜLAÇAR,Şebnem AYDIN,Şebnem in kız kardeşi Esra AYDIN ,Büşra KOÇ,Ayşe Rabia CEYLAN ve ben Bartelmi DİAZ(Facebook paylaşım sitesinde çok rahatsız edildiğim için rumuzumu belirtiyorum.)

İlhan SELÇUK ,Aziz NESİN ve Müjdat GEZEN İzmir Torba da bir panele katılırlar.Panelin konusu mizah.Biri kalkıp Aziz NESİN e "Nasreddin Hoca nın torunları olarak çok zeki bir milletiz değil mi" diye sorar.O da "Yüzde 60 ı aptaldır "der.Herkes alkışlamaya başlar.Müjdat GEZEN kulise geçtiğinde Aziz bey e sorar.Neden yüzde 60?...Aziz NESİN der ki"Evladım,yüzde 92 diyecektim ama dilim varmadı,o zamanlar referandum vardı halkın yüzde 92 si Kenan EVREN e oy vermişti,bu söz de ordan kaldı.Yüzde 60 değil yüzde 92 si aptaldır aslolan...

.Saygılarımla.
    bartelmi diaz rumuzlu üyeden alıntı
    Aziz NESİN neden yüzde 60 hatta yüzde 70 aptaldır demişti.Bunu bir araştırayım dedim ve çok ilginç bir sonuca ulaştım.
    İlhan SELÇUK ,Aziz NESİN ve Müjdat GEZEN İzmir Torba da bir panele katılırlar
    -----------------------------------------------------------------------------------

TORBA DEĞİL!? TORBALI
    Torbalı ; Tarihin bilinen devirlerinden beri çeşitli uygarlıkların merkezi içerisinde kalmış olup; ismini antik çağın ünlü şehirlerinden biri olan “Metropolis” bir diğer adıyla Triyanna yada Tripolis’den aldığı rivayet edilmektedir. (Bu günkü yerleşim yerinin yaklaşık 5 km güneyinde)Bugünkü Torbalı Küçükmenderes havzasında verimli topraklar üzerinde kurulmuş olup ; Ephessos (Selçuk), Smyrna (İzmir), Kolophon (Değirmendere), Nation (Ahmetbeyli) ve Nif (Kemalpaşa) antik kentleri arasında kalan bölgede MÖ. 3000 yıllarında ilk yerleşim gerçekleşmiştir. Metropolis kentiyle birlikte M.Ö. 2500 yılında Hititler zamanında yörenin geliştiği, MÖ. VII. yy da Lydia zamanında en parlak çağını yaşadığı anlaşılmıştır. Sırasıyla Neolitik, Kalkolotik,Tunç Çağları ile Frigya, Lydia, Pers, Roma ve Bizans dönemlerini, 1071-1317 tarihlerinde Selçuklular ve Aydınoğulları, daha sonraları Osmanlı dönemini yaşamıştır. Torbalının Türk
    KAYNAK:http://www.torbali.bel.tr/index.php/torbali

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kusura bakmayın beyefendi olur böyle hatalar.Daha dikkatli olmaya çalışırım.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kusura bakmayın beyefendi olur böyle hatalar.Daha dikkatli olmaya çalışırım.
    Sn. bartelmi diaz,

Sık,sık hata yapıyorsunuz demek;
    Herhalde, galiba sanırsam siz %8 in %42 iye çıktığını demek istediniz, yoksa tersi mümkün değil,
    Aziz Nesin yaşıyor olsaydı % 42 için Kesin ''ABDAL'' derdi. kuşkusuz Aptal demezdi...
    çünki 26 soruya tek yanıt verebilmek düşünebilen bir canlı için mümkün değil.
    biz bunu Aziz Nesin den öğrenmiştik ...
    Siz dağa bakmayın, önemli olan dağın içindeki cevher ne kadar? ona bakın !...

Bolca saygılarımı sundum dilediğin kadar alabilirsin.

ayazoglum

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki.Net'te "polemik" yaz(p)mak yasaktır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Mehtap Deniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hukuki.Net'te "polemik" yaz(p)mak yasaktır.
    O zaman yaz(p)anları uyarınız benim suçum ne

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayazoglum rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. bartelmi diaz,

Sık,sık hata yapıyorsunuz demek;
    Herhalde, galiba sanırsam siz %8 in %42 iye çıktığını demek istediniz, yoksa tersi mümkün değil,
    Aziz Nesin yaşıyor olsaydı % 42 için Kesin ''ABDAL'' derdi. kuşkusuz Aptal demezdi...
    çünki 26 soruya tek yanıt verebilmek düşünebilen bir canlı için mümkün değil.
    biz bunu Aziz Nesin den öğrenmiştik ...
    Siz dağa bakmayın, önemli olan dağın içindeki cevher ne kadar? ona bakın !...

Bolca saygılarımı sundum dilediğin kadar alabilirsin.

ayazoglum
    Sayın ayazoglum eğer her madde tek tek oylansaydı ne değişirdi.Bence şiddetle karşı çıktığınız maddeler gene yüzde 58 de kalıp kabul edilecekti.Zaten bu referandumda aslında oylanan 26 madde olmadı.Sizin değiştirilmesine karşı çıktığınız ve bana göre Türkiye nin yıllarca kanını emen 2 madde oylandı .Sonuç evet oldu.Madem düşünen bir insansınız benim söylediklerimde mümkün değil mi.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın ayazoglum eğer her madde tek tek oylansaydı ne değişirdi.Bence şiddetle karşı çıktığınız maddeler gene yüzde 58 de kalıp kabul edilecekti.Zaten bu referandumda aslında oylanan 26 madde olmadı.Sizin değiştirilmesine karşı çıktığınız ve bana göre Türkiye nin yıllarca kanını emen 2 madde oylandı .Sonuç evet oldu.Madem düşünen bir insansınız benim söylediklerimde mümkün değil mi.

Bi kerem çok şey değişirdi,
    O zaman (çikolatanın!) içi ayrıca yenecekti,
    O buruk tadı seven olurdu ama sanırım sevmeyen daha çok olurdu, zira devletle mahkemelik olunca anlaşılacak bir durum bu . İşte o zaman başını taşa vurmak istemeyenler ciddi ciddi düşünürdü,

Kusura bakmayın ama sizinle ''demokrasi''nin sadece adında anlaşabileceğiz yoksa sizin demokrasi anlayışınızla bizimkinin arasında sıra,sıra dağlar olmalı.
    Anlaşılan sizde Demokrasiyi ''tren''e benzetenlerdensiniz,
    Öyle olmasa demokrasinin olmazssa olmazlarını görmezden gelemezdinizde.

belkide bir fırasat olarak düşündüğünüz değişiklikler ne geçmişle bir hesaplaşma, ne de çoğulculuk esasına dayanıyor. bunu bildiğinizi varsayıyorum...
    12 eylül referandumu 2011 seçimleri için kürt oylara umut operasyon un kapısı aralandı o kadar,
    aslında hükümetin elinde kocaman beş benzemez var ,
    bakınız Kılıçtaroğlu bunu farketti ki! şimdi ''hadi gel yeni anayasayı seçim öncesi yapalım'' diye diretiyor,
    maksat ikdidarın elinin boş olduğunu kürt vatandaşlara gösterebilmek.
    hükümetin bu resti göremeyeceğini demekki biliyordu,
    aslın da çok insan biliyor ama böyle durumlarda gündem o kadar hızlı değiştiriliyorki hafızalar kayıt etmeye fırsat kalmadan başka bir konu geliveriyor önümüze.

Tabi nabza göre şerbet vermeyi bilmekte marifettir.
    İçeriyi rahatsız etmeden dışarıya bir parmak bal çalmak yada dışarıyı rahatsız etmeden türbinlere oynayabilmek te beceri ister.
    Allah için hükümet bunu iyi yapıyor . hatta çok iyi yaptığından eminim
    ''mış'' gibi yapıp hiç bir şey yapmadan 9 yılını doldurdu.
    üstelik liberalleri bile buna inandırıp kendi kervanı içine dahil etmeyi başardıya. vallaha helal olsun!

ayazoglum
    Konu ayazoglum tarafından (26-09-2010 Saat 23:02:51 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    451
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayazoglum rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bi kerem çok şey değişirdi,
    O zaman (çikolatanın!) içi ayrıca yenecekti,
    O buruk tadı seven olurdu ama sanırım sevmeyen daha çok olurdu, zira devletle mahkemelik olunca anlaşılacak bir durum bu . İşte o zaman başını taşa vurmak istemeyenler ciddi ciddi düşünürdü,

Kusura bakmayın ama sizinle ''demokrasi''nin sadece adında anlaşabileceğiz yoksa sizin demokrasi anlayışınızla bizimkinin arasında sıra,sıra dağlar olmalı.
    Anlaşılan sizde Demokrasiyi ''tren''e benzetenlerdensiniz,
    Öyle olmasa demokrasinin olmazssa olmazlarını görmezden gelemezdinizde.

belkide bir fırasat olarak düşündüğünüz değişiklikler ne geçmişle bir hesaplaşma, ne de çoğulculuk esasına dayanıyor. bunu bildiğinizi varsayıyorum...
    12 eylül referandumu 2011 seçimleri için kürt oylara umut operasyon un kapısı aralandı o kadar,
    aslında hükümetin elinde kocaman beş benzemez var ,
    bakınız Kılıçtaroğlu bunu farketti ki! şimdi ''hadi gel yeni anayasayı seçim öncesi yapalım'' diye diretiyor,
    maksat ikdidarın elinin boş olduğunu kürt vatandaşlara gösterebilmek.
    hükümetin bu resti göremeyeceğini demekki biliyordu,
    aslın da çok insan biliyor ama böyle durumlarda gündem o kadar hızlı değiştiriliyorki hafızalar kayıt etmeye fırsat kalmadan başka bir konu geliveriyor önümüze.

Tabi nabza göre şerbet vermeyi bilmekte marifettir.
    İçeriyi rahatsız etmeden dışarıya bir parmak bal çalmak yada dışarıyı rahatsız etmeden türbinlere oynayabilmek te beceri ister.
    Allah için hükümet bunu iyi yapıyor . hatta çok iyi yaptığından eminim
    ''mış'' gibi yapıp hiç bir şey yapmadan 9 yılını doldurdu.
    üstelik liberalleri bile buna inandırıp kendi kervanı içine dahil etmeyi başardıya. vallaha helal olsun!

ayazoglum
    Sayın ayazoglum, ben, tek tek oylama olsaydı maddelerde ,hala değişen bir olacağını düşünmüyorum.Bu anayasanın kabul edilmemesini isteyenler sadece 2 maddeden dolayı kabul etmeyeceklerini belirtmemişler miydi.Yüzde 58 maddeler tek tek oylansa o değişmesini istemediğiniz maddelere hayır mı diyecekti.Benim aklım mantığım almıyor.Öyle bişey olsa zaten hayır derlerdi.Her madde yüzde 99 oranında evet alırdı.Bu iki madde ise yüzde 58 e yüzde 42 olurdu sizin istediğiniz şekilde oylama olsaydı.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın ayazoglum, ben, tek tek oylama olsaydı maddelerde ,hala değişen bir olacağını düşünmüyorum.Bu anayasanın kabul edilmemesini isteyenler sadece 2 maddeden dolayı kabul etmeyeceklerini belirtmemişler miydi.Yüzde 58 maddeler tek tek oylansa o değişmesini istemediğiniz maddelere hayır mı diyecekti.Benim aklım mantığım almıyor.Öyle bişey olsa zaten hayır derlerdi.Her madde yüzde 99 oranında evet alırdı.Bu iki madde ise yüzde 58 e yüzde 42 olurdu sizin istediğiniz şekilde oylama olsaydı.
    Diyelim ki 1982 anayasasını oylamış olsaydık siz (bartelmi diaz) hanımefendi olarak sandığa beyaz oymu atardınız mavi oymu?
    Peki o zaman mavi oy atanları hangi katagoriye koyuyorsunuz?

O gün mavi oy atanlar eyer sizin dediğiniz gibi olsaydı bu gün evet oyu kullanması gerekmez mi?
    ama
    O gün ki mavicilerin % 90 bu gün hayır oyu kullandı. ( onlardan biride gururla ifade edeyim ki! benim.)
    demek ki yüzde 92 den yüzde 58 e gelmeye kalkarsan bütün (evet) çileri Aziz Nesin'in hedefine koyarsın ,
    adam 82 anayasasına evet vermiş, gelmiş 2010 anayasasınada evet vermiş olur. yani başka bir deyişle
    %58 için ''Önüne ne koysan yiyor bunlar'' denir sizin bu yorumunuza

Anlamlı olan yüzde 8 den yüzde 42 ye çıkmış olmaktır.

ayazoglum

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aziz nesin aptal mahkeme

aziz nesin aptallık dosyası

aziz nesin mahkeme

aziz nesin davaaziz nesin mahkemede nasil kazandiaziz nesinin mahkemesiaziz nesinin yuzde altmis mizahi mahkeaziz nesin 60 aptal mahkeme olayiazizi nesin mahkemeaziz nesin aptallik mahkemesini kazandimiaziz nesin aptal davasiaziz nesin mahkemesispor haberleriaziz nesin` salak diyerek ne sundu mahkemeyeaziz nesin yüzde 60 davasıaziz nesinin ` aptal sozu mahkeme karariaziz nesin tc `http:www.hukuki.netshowthread.php78584-Aziz-Nesin-ve-yuzde-60-polemigiaziz nesin turkiyenin 60 aptaldir mahkemeaziz nesin polemigiaziz nesin aptal davaaziz nesin mahkeme yuzde altmisi aptal
Forum