+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Bitkisel Tedavi

Bitkisel Tedavi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bitkisel Tedavi

Modern tıp hangi hastalıklara şifa oluyor.? Hepatit hastalığına şifa var mı.? Hemoroit şifa var mı.? Siroz şifa var mı.? Migren şifa var mı.?Astım şifa var mı.? İntihaplı romatizma şifa var mı.? Daha yazılabilecek bir çok hastalık.Modern tıpta hastayı ilaç bağımlısı yapmaktan başka ne gibi faydalar var.? Bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgisi olanlar veya şifa bulanlar var mı.?

Hukuki NET Güncel Haber

Bitkisel Tedavi konulu yargıtay kararı ara
    Bitkisel Tedavi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bitkisel tedavi

merhaba arkadaşım bende kalpkapak hastasıyım ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyorum aceba bitkisel olarak kan sulandıran ilacı kullanmayacağım bir bitki varmı onun yerine geçebilcek zira ilaç kullanmak istemiyorum yan etkilerinden dolayı

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

çarşambalıfaruk arkadaş,
    Sizinki de soru mu? Öyle bir konuya temas ediyorsunuz ki; oturup, bu konuda kitap yazabilirim.
    Kesin olarak bildiklerimi yazayım da; doktorlar bana düşman olsun. Bazılarına, hafif ipuçları vereceğim. Zira; doktor bir arkadaşım bana dedi ki: "Hocam, siz; "sır sahibi" olup da; buna göre hareket etmeyen, dünyanın en "....." kişisiniz!" Ben, yine de; "..." olsam da; bazılarını yazayım:
    Böbreklerin süzme işini yapamaz hâle gelmesiDayıma, Muğla Devlet hastahanesi, İç hastalıklar doktoru, yaşadıklarına dayanarak anlatır ve tarafımdan da, öyle olduğu tesbit edilmiştir. Bu, bu sitede de, daha önce yazılmıştı.) Altınotu denen (eğreltiler familyasından bir ottur.) ot; kaynatılıp, günde -aç karnına- iki-üç bardak içilir.
    Topuk dikeni: Bunun tedavisini; tıp yapamamaktadır. Kuru bamya haşlanır, ezilerek topuğa sarılır. Bir seferde tamam.
    Böbrek taşı: (daha dün, yaşayandan öğrendim) Bir bağ maydanoz; iyice kaynatılır, kahvaltıdan yarım saat önce içilir. On günde, taş işi tamamdır. Her gün yeniden yapılır.
    Safra kesesi taşı: Bir kilo iğde çekirdeği, iki litre suda, ağır ateşte, su 1,5 litre kalıncaya kadar kaynatılır, süzülüp, aç karnına günde bir su bardağı içilir. Tamamı bitince, taş işi biter.(Komşu köyde, yaşayann anlattı.)
    Doktorların durduramadığı ishal: Otun adını bilmiyorum, bu yaz öğrendim ve topladım. Bir çay bardağı, adaçayı gibi demlenip içilir.Bir seferde; iş tamam. Denenmiştir, kesindir.
    Kabızlık:Çin'de, Çin'li kızdan olma torununa bakmak için giden kız kardeşim; orada iken "kabız" olur. Durumu, gelinine anlatır. Gelini, mutfağa gidip, bir tatlı kaşığı kara susam getirip, dövdükten sonra, ılık suya katıp, içmesini söyler. Ve, içer...Netice: mükemmel.
    (Türkiye'de de olsun diye, bir kg getirir. Bulunduğum köyden biri ekti. Ne oldu, bilmiyorum.)
    Bir "Hukukinet üyesi fakir" olarak; (Evliya Çelebi'yi hiç okudunuz mu?) "Hukukinet üye ve misafirleri, bu yaz ilaç yapacağız" diye bir konu açmış, bazı şeyler anlatmıştım. Kimse, ciddiye almadı. Niye; böylesi bir bilgi, nasıl "parasız" olabilirdi?..Şunu anlamadılar: Aktar değildim, aktarlara da ot satan değildim. Geçimim; buna bağlı da değildi...Önemli değil. İnsanlık görevimi yaptım.
    Anlattığım kadarıyla; yapmanızı istediğim, ama yapmadığınız ilaç; neler başardı?
    Sayıyorum:
    Adapazarı'nda; bir ayağı şekerden kesilmiş kişinin, öbür ayağında olan bir lira büyüklüğündeki yarayı, iki haftaya kalmadan kapattı.(Tıp; şeker yarasını tedavi edemez. "Ozon kürüyle, şeker yarası tedavisi" ise, hikâyedir.)
    İzmir'de; R. isimli şeker ilacı kullanan kişinin 480 olan şekerini, beş günde yüze indirmiş, yedinci günde ilacı kesmiş,ilacı kestikten bir hafta sonra şekeri değişmeyince, perhizi bırakıp, sağlıklı insan gibi yiyip-içmeye başlamıştır.(Kişinin "kırmızı bölge" insanı olduğunu hatırlatırım.) Şekeri hâlâ normaldir.
    İstanbul'da; Ü. isimli kişi; insülin kullandığı halde; 130 dan aşağıya düşüremediği şekerini, insülini bıraktığı halde; 100 civarına indirmiş; tek çay kaşığı içerek, normal insan gibi yiyebilir hâle gelmiştir.
    Bulunduğum köyde: F. ismindeki kişi "yatarım, yemeğe otururum, tuvalete giderim, hep oram buram ağrır.(Yaşı 58) Hiçbiri kalmadı. İlacı içmeye başladıktan sonra; balgam çıkarmaya yetişemiyorum. 25 yaşında gibiyim."Eşim ise; her sabah baş ağrısıyla kalkar, hap içmek için çay demler, çay içip, hap içerdi. Nerdeee o baş ağrıları..." dedi.
    Aynı köyden: 25-30 yıldır romatizmalı olan ve aynı köydeki babasını bile ziyarete gidemeyen, sağ kolunu ise 4-5 yıldır hiç kullanamayan, "ilaç içmekten midem çürüdü" diyen hanım, şu anda "atlet" gibi...
    Kendimden de bahsetmiştim: "38 yıllık; ara ara ağrıyan sağ dizim, sinüzitim ve mide derdim" bitti.
    İzmir'de: İkinci kattaki evine inip çıkarken dizleri ve nefesi itibariyle zorlanan; üstelik; sağ el serçe ve yüzük parmağı çalışmayan kişi " böyle şey olamaz!" dedi.
    Yanık: Siz; hayatınızda; bir sürüşte yanık acısını kesen ilâç duydunuz mu?
    Ya da; bir sürüşte; koltukaltı, memealtı ve bacakarası kızarıklığı (Pişik mi diyorlar?) tedavi eden ilâç duydunuz mu?
    Hemoroit(Basur)ir kasabın yanında çalışan kişi, -yapın dediğim ilaçla- "sabah akşam, aç karnına bir çayığı iç, yatarken de sür" tarifi ile, 20 günde kurtuldu. Bu gün; kasabada idik ve kasaba da uğradık:" Hocam, borcum var, size..." diyor. Borçlu olan benim aslında: Araştırmada; "denek"liği kabul ettiği için!
    Prostat ve kanser konusuna girmiyorum: Doktorun; hakkımdaki "..." demesini haklı çıkarmak istemiyorum.
    Bunu kullanan herkesin, bunu kullandıkları sürece;
    Hiç dişlerinin ağrımadığını, iltihaplanmadığını, dişlerini fırçalarken, diş etlerinin hiç kanamadığını, hepsinin de ciltlerinin düzgünleştiğini, bazı kadınların rahimlerindeki pislikleri attığını, ödemi olanların tamamının ödemlerinin bittiğini (eşim gibi...) biliyor musunuz?
    Size bir deney; sağ eliniz tırnağıyla, sol bileğinizin iç tarafını bastırarak çiziniz. Bekleyiniz. Bir süre sonra; çizdiğiniz yer şişiyorsa; karaciğer yetmezliğiniz vardır. (Aynı ben!...) Ya şimdi; asla, böyle birşey kalmadı. Harama; hâlâ bulaşıyorken...
    Aaaah! Ne konu be!...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gece, o yazıyı yazarken; evlat tepemde beklkiyordu: "bana ne zaman sıra gelecek." diye. O sebepten bazı yerleri toparlayamadım.
    Daha "ilaç yapın" derken, "sonu ...itle biten hastalıklara..." derken hemoroİT denemesi daha yapılmamıştı. Toplarsak: Bende; gastrit, artrit ve sinüzit. Arkadaşımın hanımında; artrit ve kasabın kalfasında da hemeroit. Mantık ve eldeler gösteriyor ki;
    MenenjİT,OtİT, farenjİT,larenjİT,bronşİT,gastrİT,nefrİT,artrİT,he moroİT, hapatİT,(?) var mı başka, bilmiyorum.
    Günlük bir çay kaşığı kullanmanın "koruyucu" özelliği olduğunu, tedavi dozunun kişinin kilosuna (0-50 bir, 50-100 iki, 100 üstü üç çay kaşığı) göre olacağı.
    Karaciğer yetersizliği konusunda kendimi örnek gösterdim. Tıbbi özellikler başlığında bununla ilgili ne diyorduHepatoprotective:Protects the liver)
    Kansızlık için ne diyordu:
    (Antianemic :Pertaining to factors or substances that prevent or correct
    anaemic condi)
    Diüretik(üreatıcı) özelliği olduğunu "tibbi özellikler"de yazılmamasına rağmen, deneyerek öğrendik.Vücudunda gereğinden fazla üre olanlar, romatizma veya şeker gibi sebeplerle içtiklerinde, günde 2-3 olan çiş sayıları, birden bire 7-8 e çıktı da, öyle farkettik. Tıpkı "antidiyabetik" özelliğini bilmedikleri gibi.
    Bir sebeple yazmıştım: şu anda vitiligo'lu hastada deneniyor. Kasım ayı başında da; HIV virüsü taşıyan, denemeye başlayacak.
    Başka şeyler öğrenirsem (Kanın sulandırmanın yolu gibi...) aktarırım.
    NOT: Kalp kapakçığı (58 yıldır, iki yaşından beri bende var: Mitral darlığı/yetmezliği) rahatsızlığı romatizma kökenlidir. Bir süre Penadür L-A 1200000 İÜ. kullanmıştım, ayda bir. Son kullandığımda; divandan yere düşecek şekilde çarpınca, bıraktım(!975te)

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bitkisel Tedavi

Alıntı carsambalıfaruk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Modern tıp hangi hastalıklara şifa oluyor.? Hepatit hastalığına şifa var mı.? Hemoroit şifa var mı.? Siroz şifa var mı.? Migren şifa var mı.?Astım şifa var mı.? İntihaplı romatizma şifa var mı.? Daha yazılabilecek bir çok hastalık.Modern tıpta hastayı ilaç bağımlısı yapmaktan başka ne gibi faydalar var.? Bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgisi olanlar veya şifa bulanlar var mı.?
    Sayın carsambalıfaruk siz o kadar kestirmeden seviyesiz sonuç getirmeyecek bir şekilde konuyagirmissiniz ki size cevap vermek bile zul getiriyor!
    İnsanlar Modem Tıp sayesinde rahat nefes alıyorlar, acı çekmiyorlar. Organ nakilleri, yapay organlar, kök hücre tedavileri ile yaratılan mucizeler hep Modern Tıbbın eserleri. Uzun sözün kısası, insanların Modern Tıp sayesinde rahat, sağlıklı ve uzun bir ömür sürdüklerini kimsenin görmezden gelmesi ve inkârı elbette mümkün değil. Alıntı

Nerede
    Rize
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın carsambalıfaruk siz o kadar kestirmeden seviyesiz sonuç getirmeyecek bir şekilde konuyagirmissiniz ki size cevap vermek bile zul getiriyor!
    İnsanlar Modem Tıp sayesinde rahat nefes alıyorlar, acı çekmiyorlar. Organ nakilleri, yapay organlar, kök hücre tedavileri ile yaratılan mucizeler hep Modern Tıbbın eserleri. Uzun sözün kısası, insanların Modern Tıp sayesinde rahat, sağlıklı ve uzun bir ömür sürdüklerini kimsenin görmezden gelmesi ve inkârı elbette mümkün değil. Alıntı
    "denize düşen yılana sarılır" sözündeki gibi "can acısı" ile sormuştur soruyu.

soruya cevab bir iki kelâm edecek olursa;

alternatif tıp; destekdir.
    doktor teşhisi olmadan kendi kendinize tedavi olmayı denemek sağlıklı değildir.

doktor ilaçları yanında da şifalı bitki ürünlerinden kendinize bitkisel gıda desteği sağlayabilirsiniz.

bazı hastalıkların nedenleri, belirtileri vb ilgili konular için kendi emeğim; http://www.birtat.com.tr/hastalik_belirtileri.htm
    Konu birtat tarafından (13-11-2010 Saat 20:31:21 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim tanıdığım kişi azeri profosör ün yanında kalıp tedavi yöntemlerini öğrenmiş.Dediği modern tıp sadece teşhisi doğru koyar ve çok büyük olasılıkla ilaç bağımlısı yapar.Kendi şahit olduğum hastalıklar var.Neyse Samsun a dönünce yazarım artık.

Nerede
    Münih
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Allah acil sifalar versin ,En kisa zamanda Olumlu sonuca ulasmaniz dlegiyle

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konuyu açalı bayağı oldu.Kiracımızın yeğeninde astım bronşit vardı.Daha 14 aylık tı 2010 ağustos ayında.Tekirdağdan adaya gidiyorlar adanın adını yani yaşadıkları yeri bilmiyorum.Çocuk anne karnında kapmış mikrobu hasta ayın 20 günü hastanede ventolin ve oksijen veren makinada yatıyor,10 günü küçük cihaz almışlar onunla idare ediyorlardı.Anne çocuğu Samsun doğum hastanesine yatırdı.Cihaza bağlı yatıyordu.Bende ilaç yapan abiye 14 aylık çocuk olduğunu söyledim.Bana çok iyi hastalık 3 seneden sonra kronikleşiyor tedavi süreci uzuyor dedi.1 aylık tedavi ile ALLAH ın izniyle şifa bulur dedi.Yemin ederim çocuğu hastanede ziyaret ettim.Marşa basıp çalışmayan araba titremesi olurya,çocuğun ayak parmağına bokunuyorum tıkır tıkır,başına dokunuyorum,tıkır tıkır.İlacı yapan 3-4 güne etkisini görürler dedi.İlaca başladı 3 gün tıkırdıdan eser kalmadı.Tedavinin 20 gününde annesi adaya gidiyoruz dedi.Dedim artık çocuğu zincirle bağlarsınız.Hakikaten çocuk dayaklık oldu,yerinde durmuyordu.10 ay oldu.Doktorların nemli yerlerde yaşamaz dediği çocuk çok rahat.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim eşimde de astım bronşit var.Kronik hasta raporlu ilaçlar kullanıyordu.İlacı yapan en az 6-7 ay içecek dedi.ara vererek şuan 5 ay oldu.17.06.2011 de Samsun göğüs hastanesine eşim geceleri solunumda hafif sıkıntım var deyip götürdüm.Film çekildi.Eşim dr.ye film de sorun varmı dedi.Dr. ciğerler temiz dedi.Bende ağzımı tutamayıp bitkisel tedavi uyguladık dedim.Dr lokman hekimden beri bitkilerin faydası olduğunu ama tamamen geçirilemeyeceğini,insanların ilaca boşunamı para ödediğini felan bahsetti.Ben cevap vermedim.Eşimi nefes testine gönderdi.Büyük nefes çok iyi,küçük nefes değerleri biraz düşük,bununda hafif astım sayılabileceğini söyleyip ilaç yazdı.Bende 1,5 aylık bitkisel ilaç yaptırdım.Tedavi süreci bitsin diye. Dr a dr ların yaşamaz dediği çocuğun şuan tamamen iyileştiğini söylediğim anda,göz kapakları dakikada herhalde 1000 kere açıp kapandı.Eşimle gülmekten kırıldık.İlacı yapanın dediği modern tıp teşhisi mükemmel koyuyor diyor.Hastalar hayat boyu ilaç tedavisi uyguluyor.Eh büyük paralar var işin içinde.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

safra kesesi ve igde çekirdegi tedavisi

igdekuru

iğde safra kesesi kullanan varmı

igde kuru bobrek tasi icin

iğde safra kesesi taşı

igde suyu safra tasi

topuk dikeni tedavisi

adapazarı migren tedavi merkezkeri varmı

safra tasi icin igde