Arkadaşlar merhaba, sahip olduğum limited şirketin 2 senelik 50.000TL civarında sgk prim borcu bulunmaktadır. SGK işlemleri için E-Bildirge sistemi kullanmaktayız. Mayıs ayında e-bildirge sistemindeki duyurular kısmında ssk prim idari para cezası işsizlik ve damga vergisi borçları için 36 aya kadar taksitlendirme imkanı bulunduğunu ayrıntılı bilgi için il müdürlüğüne başvurmamızı söyleyen bir word dökümanı vardı. Bunun üzerine il müdürlüğüne borcumu 36 ay değil de 18 ay vadeli taksitlendirmek istediğimi söyledim, fakat yönlendirildiğim memur, taksitlendirme yapılabilmesi için borcun icra takibine düşmesi gerektiğini söyledi ve eğer yinede taksitlendirme istiyorsam dosyayı icra servisine çıkaracağını böylece aylık yüzde 10 icra faizi işleyeceğini de söyledi. Ben borcumu icraya düşmeden taksitlendirme imkanım olduğunu söyledim ve netten aldığım çıktıyı gösterdim, fakat memur bant kaydı gibi aynı şeyleri söyledi ve icralık olmam gerektiğini söyledi, bana çok saçma geldi. Konuyla ilgili SGK ya bilgi edinme kanunu uyarınca derdimi anlattım, 15 gün içince cevap geleceğini söyledi, ben birde burdaki arkadaşlara ve hukukçulara danışmak istedim, yardımcı olursanız sevinirim.