Merhabalar. Ben hastanede doktorla yaşadığım bir olay nedeniyle, karakolda ifade verdim. Benimle birlikte doktor ve 2 tane güvenlik görevlisi de aynı akşam ifade verdiler. Ben serbest kaldım ve evraklar Sayın Savcıya yeni gelmiş. Doktor ve güvenlikler demişler ki; Biz karakola gelerek ifade verdik, bu zaman zarfında da hastane acil servisinde doktor ve güvenlik açığı oldu. Şimdi soruyorum; Madem ki öyle, görevin aksamaması için bu doktor ve 2 tane güvenlik görevlisinin ifadeleri, hastanedeki polis noktasında alınamaz mıydı. Bu söylediklerinde hukuki bir yön var mıdır. Sonuçta ben katil değilim. Zaten hastane polisi de bütün ifadeleri okuduktan sonra gece yarısı ifade vermiş. Hizmetin sürekliliği açısından doktor ve güvenlik ifadeleri, hastane polis odasında veya nöbet bitiminde karakolda alınabilirdi değil mi? Yanlış mı düşünüyorum. Hastanelerdeki polis kontrol noktaları ve orada duran polisler, hastaneye gelen ve orada olan adli olayların takibini,ifade ve tutanak gibi işlemlerini yürütmekle de görevli değiller midir? Hukuki olarak bu sorumu cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür eder, saygılar sunarım.