merhaba..benım eskı sırket ortaklarından 120 bın tl alacağım var bunun karsılığındada elımde sırket namına verılmıs bır senet var fakat senetın gunu gecmesıne rağmen borc odenmedı bende kendılerıne mahkemeye gıtceğımı soyledım bunun uzerıne benden ek sure ıstedıler ve temınat olarakda sırketın kat karsılığı yaptırdığı ınsaatın dubleksıne hacız koymamı kabul ettıler ve anlasmalı olarak onlarında ımzasıyla dublekse hacız koydum..ek sure dolmasına rağmen yıne paramı odemedıler bende bunun uzerıne hacız ıslemını baslattım..bılırkısı geldı ve fıyat tespıtı yaptı fakat yapılan tespıte ıtıraz ettıler bunun uzerıne yenıden bılırkısının gelıp tespıt yapması gerekıyormus..simdi sıze sorum su bu adamların amacı satısı olabıldığı kadar gecıktırmek..2ncı bılırkısının tespıtın ardından surec ne olcak ellerınde hıcbır gecerlı sebep ve dayanak bulunmadığı halde bu surecı uzatabılırlermı yoksa 2ncı tespıtın ardından satıs kararı askıya asılıp tarıhmı verılır satıs ıcın uzatırlarsa bunu neye dayanarak yapabılırler..bunların yaptıklarına karsılık ne yapabılırım maddı tazmınat acma hakkım varmı..yuzde 1 lık yasal faız benım ev kıramı bıle karsılamıyor param aylardır ellerınden bağlı herhengıbır ıs yapamıyorum ve zor durumdayım haklı olduğum halde yasal acıklıklar gereğı paramı alamıyorum ısı durmadan yokusa surerek zaman kazanmaya calısıyorlar bunu daha fazla uzatabılırlermı ve ben bunun karsısında ne yapabılrım..lutfen bana yardımcı olun cok zor durumdayım ve mağdurum...