Cevap: Re: Eş Durumu - Tayin
merhaba ben polis memuruyum ve bu sene konya iline tayin oldum...

ama eşime eş durumundan hiç il merkezinden okul açılmadı...ilçelerin büyük çoğunluğunun bile köy ve kasabaları açıldı...

milli eğitim müdür yardımcısı ile görüştüm ama eski yönetmelikteki maddenin kaldırıldığını ve eşimin açılan yerlere mecbur gideceğini yapacak başka bir şey olmadığını söylüyor ama bu açılan yerlerin en yakını 100 km ve ilçelerin bile köy ve kasabaları....acaba öğretmenlerin atama yönetmeliğinden kaldırılan madde bildiğim kadarıyla

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK te halen duruyor

madde 9- (Ek:12/10/2000-2000/1466 K.) İlgili mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı, mülki idare amirliği hizmetleri sınıfı ve emniyet hizmetleri sınıfına giren memurlar, Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup subay ve astsubaylar, hakim ve savcılar ile bu Yönetmeliğin ek 1 inci madde-

si kapsamına girenlerin görev süresiyle sınırlı olmak üzere,atandıkları yere, memur olan eşinin atanmasında mevzuatı uyarınca yürürlüğe konulan norm kadro sayılarına ilişkin hükümler uygulanmaz. bu maddeden bir hak talebimiz olabilir mi acaba????
ya da başka bir fikir verebilecekmisiniz çok teşekkürler....