Merhaba,
Kat mülkiyeti kanununu ilgilendiren birkaç konu hakkında bilgi almak istiyorum.

15 daireli ve 5 katlı bir apartmanda oturmaktayım. Oturduğum dairenin bulunduğu kat kot altında kalmakta ve hemen altımızda da kapalı otopark, boş bir kapıcı dairesi, sığınak ve apartmanın su deposu bulunmaktadır. Apartmandaki daireler kombi ile ısıtıldığı için, ortak kullanım alanlarının ısıtılması söz konusu olmamakta, bu durum kış aylarında oturduğumuz dairelerde ısınma sorunu yaratmaktadır. Yaklaşık 6 ay önce yapılan kat malikleri kurulunda bu konuyu, şikayetçi olan diğer maliklerle beraber dile getirdik. O toplantı sonucunda ortak kullanım alanlarının tavanına ısı izolasyonunun yapılması yönünde bir karar da alındı. Ancak, o tarihten bu yana herhangi bir girişim de bulunulmadığı gibi, Apt. yöneticisi bu kararın uygulanmayacağını da dile getirdi. Bu arada hemen belirtmeliyim ki, apartman yeni iskan edilmiş bir apartman ve yönetim planı ile işletme projesi de yok. Bu durumda,

a. Apt. Yöneticisinin keyfi tutumuna karşın ne tür tedbir alınabilir?
b. Bahsettiğim sorun ortak yerlerin bakımı ve onarımı kapsamı içinde değerlendirilebilir mi?
c. Yönetim planı salt çoğunluk ile kabul edilip, 4/5'lik oy çokluğu ile değiştirilebilmektedir. Yukarda bahsettiğim kat malikleri kurulu kararı aynı kapsamda değerlendirilebilir mi? Yani değiştirilmesi için 4/5'lik oy çokluğu gerekli midir?
d. Bir de çatıya uydu anteni ve tesisatının kurulabilmesi için, kat mülkiyeti kanununun 19. maddesine göre bütün kat maliklerinin rızasının alınması gerekli midir, yoksa anten bu kapsam dışında mı değerlendirilmelidir?