+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Bu bir bilişim suçu mudur? Mahkemeye versem n'olur?

Öncelikle merhabalar. Direk olayı anlatıyorum.
    İnternette bir oyundan yüksek güç için çeşitli itemler aldım. Ödemeyi kişiye ptt üzerinden ve avea lirası olarak kredi kartımla yaptım.Aldıktan sonra süresinin 30 gün olduğunu öğrendim,önemsemedim.10 gün boyunca aldığım şeyleri kullandıktan sonra, görünen özellikleri aynı kalıp, verdiği özellikleri yarıya düşürüldü ve bana danışılmadan. Arkadaşa bunu ilettiğimde özellikleri düşürdüm şeklinde cevap geldi ve tartışmaya başladık. Aynı zamanda bu arkadaş bana parasını ödediğim bir şeyi hata oluştuğu için veremediğini söylemişti ancak hatayı düzeltceğini devamlı tekrar etti ve sonunda hatayı düzeltemedim bunun yerine size şunu veriyorum dedi. işime yaramayan bir şeyi verdi bende kendisinden bunu istemediğimi söyledim. biz hiç bir anlaşma yapmamıştık, 2 kez kafasına göre iş yaptı. Üstüne bir de bi ton laf yedim haksızmışım gibi. sonunda kapa çeneni şeklinde falan konuşmaya başladı ve editliğin bitmesine son 20 gün kala oyun hesabımı kapadı ve msnden sildi. verdiğim 60 lira boşa gitmiş oldu. Arkadaş kafasına göre iş yapabiliyor konuşuyor kontrol bende havalarında para ödenmesine rağmen.Baştan sona Msn konuşmalarını eklenti olarak koydum.algida_network@hotmail.com.rar
    Bu bilişim suçumudur dolandıcılıkmıdır ? yoksa arkadaş haklımıdır. dava açsam kazanırmıyım ? Eğer kazanırsam sonucunda Mahkeme masraflarını + 60 tl ödemesini talep etsem sonuç ne olur. ve bu davayı üstlenecek istanbullu bir avukat forumdan bulabilirmiyim ?
    Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Bu bir bilişim suçu mudur?  Mahkemeye versem n'olur? konulu yargıtay kararı ara
    Bu bir bilişim suçu mudur?  Mahkemeye versem n'olur? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    DİYARBAKIR
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bu bir bilişim suçu mudur ? mahkemeye versem nolur ? yardımcı olacak avukatlar aranıyor.

Msn'Den Sahsıma Yapılan Ve Baskı ve Tehdıt ve Hakaretlerın Bulunması Pc Incelenmesı Ile + Konusma Kayıtlarının Incelenmesı Ve Bunların Elde Edılmesının Imkansız 1 OLay Olmadıgını Bılıyorsun !!
    Algida Network Sahıbı Oldugumu Dıle Getırıyorum

Bugune Kadar 6 Kısı Edıtlık Aldı Ve Sorunsuz 1 Sekılde Talep Ettıklerı Itemler Oyun Icı Karakterlere Eklendı
    Sunucuyu Acma Nedenımı Defalarca Soyledım [BIR KAR ELDE ETMEK DEGIL SADEE DEVAMLI ZEVKLI 1 OYUN ORTAYA CIKARMAYA CALISMAKTI]

İtem Ozellıklerı Konusundada Item Ozellıklerını Bılmeden Aldıgınız Ve Item Ozellıklerının Foruma Atılıp Internet Uzerınden Yuklenmesı Serverın Acılmasından Onceye Dayanıyor Ozellıklerını Keyfı 1 Sekılde Arttırıp Verdım kı Zaten Sız Ben Bu Itemde Bu Ozeklıklere Sahıp Olması Durumunda Satın Alıcagım Gıbı 1 Talepte Bulunmadınız ve bende Fotograftakı Seylere Gore (Kısacası Eskı Halıne Getırdım Itemlerımı) Yanı Sızın Dıger Kısılerden 1 Ustunlugunuz Yok !! Kı Zaten Verıcegım Itemın Iron Earıng Oldugunu Soyledım Ve Halen Itemler Karakterınızın Uzerınde !
    Yasanan 1 Problem Ile 10 Tl'nız Tek Bende Kaldı Ben de Bunun Yerıne 10 Tl Degerınde Item Verdım Kabul etmedınız Ve Edıtlık Aldıgınız Dıger Arkadasınızdan Hesap Numarası ws ıtedım(cunku msn'De dırek engelledınız kı bende sızı engelledım)10 Tl'nızı Gerı Atmak Icın Arkadasınızda Bunun Uzerıne Tehdıt Ettı Benı kı Hersey Ortada Kendınıze Kucuk 1 Hayal Dunyası Olusturmayın Bunların Ortaya Cıkarılması Max 1 Hafta Alınacaktır !!

Sahsıma Yapılan Hakaretlerın 'kısılıgıme yapılan hakaretlerı unutmayın'
    farklı 1 bılgısayardan msn acıp konusmalarımızıda yayınlayın
    Konuya Cevap Yazmamın Neden Msn Uzerınden Yaptıkları Tehdıtler Ve Konuyu Carpıtıp Kendılerını Haklı Cıkarıcak Sekılde Konu Acıp Yardımcı Olabılıcek Bırılerını Aramalarıdır !!

Oyun Kuralları Icerınse Yonetıcıye Karsı Argo ws Hakaret Ban Sebebıdır !! (Yasaklanma Sebıbıdır kı Bende Bunu Yaptım Zaten Soyledımde )

KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN BİR HOCAMIN ARKADASI VE BENI AYDINLATMASINI RICA EDIYORUM

K.GELSİN

Konu asfafqwd31 tarafından (21-07-2010 Saat 12:43:24 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bu bir bilişim suçu mudur ? mahkemeye versem nolur ? yardımcı olacak avukatlar aranıyor.

Baskı tehdit ve hakaret diyorsun. zaten konuşma geçmişi yukarıdaki dosyada var. dosya oluşturma ve değiştirilme son konuşma tarihlerine bakarak dosyanın gerçek olduğunu anlayabilceğiniz gibi mahkemeye kanıt olursa zaten bunlar profesyoneller tarafından incelenecek. içinde tek geçen tehdit seni mahkemeye veririm. yapılan baskı artık statları ver şeklindedir. dediğin hakaret yanlış anladığın şeyleri yüzüne vurmamdır. hakaretin tanımı olmayan bir şeyi söylemektir ben sadece doğruları söyledim. Kâr elde etmek amacıyla değil diyorsun serverı değişmeden önce 50 lira civarı bir para ödüyordun kazandığın para ise 360 milyon civarı gerci bu beni ilgilendirmez. Arkadaşımla bu konuyu telefon ile şimdi konuştum sizin hesap numaramı istediğinizi söylememişti. İstemişiniz ama hiç bir cevap vermemiş çıkmak zorundaymış ve çıkıp gitmiş. 10 tl değerinde değil 5tl değerinde item verdiniz ve bana sormadınız işime yaramyan bir şey verdiniz. Zaten onu geçici olarak verdiğinizi sorunu düzelteceğinizi söylediniz konuşmalar kayıtta var. Küçük hayal dünyası diyorsunuz arkadaşınız tehdit etti diyorsunuz bana tehdit etti diyorsunuz. Arkadaşım kontrol senin elinde kaybımın olacağını bile bile niye tehdit edelim ? al işte konuşma geçmişleri yukarıda evet bunların ortaya çıkarılması fazla zaman almaz,benim için de iyi olur. Farklı 1 pc den msn açıp konuşmalarımız da yayınlayın demek ne demek çözemedim allah akıl fikir versin. Konu çarpıtırılmış diyorsun konuşma geçmişimiz yukarıda diyorum. OYUN KURALLARI için de diyorsunuz msnden hakkımı ararken banlıyorsunuz. Beni engellediniz diyorsunuz niye size bişi diyip gidip engelliyim ? mahkmede uğraşmaya çok mu meraklıyım. bilgisayar reset attı daha sonra güncelleştirmeler yapılandırıldı ve girdiğimde siz beni silmiştiniz.

Konu hakkında bilgili ve ilgili avukat lütfen yorum yapsın. iyi günler.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz birbirinizi nasıl buldunuz burada.?Enteresan değil mi.?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ortak arkadaşları vardır =)

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı katliyzums rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Baskı tehdit ve hakaret diyorsun. zaten konuşma geçmişi yukarıdaki dosyada var. dosya oluşturma ve değiştirilme son konuşma tarihlerine bakarak dosyanın gerçek olduğunu anlayabilceğiniz gibi mahkemeye kanıt olursa zaten bunlar profesyoneller tarafından incelenecek. içinde tek geçen tehdit seni mahkemeye veririm. yapılan baskı artık statları ver şeklindedir. dediğin hakaret yanlış anladığın şeyleri yüzüne vurmamdır. hakaretin tanımı olmayan bir şeyi söylemektir ben sadece doğruları söyledim. Kâr elde etmek amacıyla değil diyorsun serverı değişmeden önce 50 lira civarı bir para ödüyordun kazandığın para ise 360 milyon civarı gerci bu beni ilgilendirmez. Arkadaşımla bu konuyu telefon ile şimdi konuştum sizin hesap numaramı istediğinizi söylememişti. İstemişiniz ama hiç bir cevap vermemiş çıkmak zorundaymış ve çıkıp gitmiş. 10 tl değerinde değil 5tl değerinde item verdiniz ve bana sormadınız işime yaramyan bir şey verdiniz. Zaten onu geçici olarak verdiğinizi sorunu düzelteceğinizi söylediniz konuşmalar kayıtta var. Küçük hayal dünyası diyorsunuz arkadaşınız tehdit etti diyorsunuz bana tehdit etti diyorsunuz. Arkadaşım kontrol senin elinde kaybımın olacağını bile bile niye tehdit edelim ? al işte konuşma geçmişleri yukarıda evet bunların ortaya çıkarılması fazla zaman almaz,benim için de iyi olur. Farklı 1 pc den msn açıp konuşmalarımız da yayınlayın demek ne demek çözemedim allah akıl fikir versin. Konu çarpıtırılmış diyorsun konuşma geçmişimiz yukarıda diyorum. OYUN KURALLARI için de diyorsunuz msnden hakkımı ararken banlıyorsunuz. Beni engellediniz diyorsunuz niye size bişi diyip gidip engelliyim ? mahkmede uğraşmaya çok mu meraklıyım. bilgisayar reset attı daha sonra güncelleştirmeler yapılandırıldı ve girdiğimde siz beni silmiştiniz.

Konu hakkında bilgili ve ilgili avukat lütfen yorum yapsın. iyi günler.
    Öncelikle Hakaret

MADDE 125 - (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (MÜLGA İBARE RGT: 08.07.2005 RG NO: 25869 KANUN NO: 5377/15) (KOD 1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir. (SULH CEZA MAHK.)

Sizin dediğiniz gibi olmayan birşeyi söylemekten biraz farklıdır. Ayrıca "Seni mahkemeye veririm." de tehdit sayılmaz çünkü yasal bir hakkın kullanılacağının karşı tarafa bildirilmesidir.

Aranızdaki sorunu tam olarak anlamış değilim ama zaten internet üzerinden oyun için yatırdığınız paranın dekontu elinizde varsa konuşmaları da göstererek zararınızı tazmin etme şansınız olabilir. Ama böyle bir dava ile ilgilenecek avukat bulmanız biraz zor gibi geliyor bana...

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Tugrulhan Dip rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle Hakaret

MADDE 125 - (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (MÜLGA İBARE RGT: 08.07.2005 RG NO: 25869 KANUN NO: 5377/15) (KOD 1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir. (SULH CEZA MAHK.)

Sizin dediğiniz gibi olmayan birşeyi söylemekten biraz farklıdır. Ayrıca "Seni mahkemeye veririm." de tehdit sayılmaz çünkü yasal bir hakkın kullanılacağının karşı tarafa bildirilmesidir.

Aranızdaki sorunu tam olarak anlamış değilim ama zaten internet üzerinden oyun için yatırdığınız paranın dekontu elinizde varsa konuşmaları da göstererek zararınızı tazmin etme şansınız olabilir. Ama böyle bir dava ile ilgilenecek avukat bulmanız biraz zor gibi geliyor bana...
    konuşma geçmişlerimize baktım. onur kelimesini içeren bir şey yok. şeref kelimesinde ise arkadaş adımızı şerefsize çıkardınız burda demiş. ben de hayır alakası bile yok diye devam etmişim ( konu para yatırmaktı ve parayı yatırdım ).. ve son olarak hesabımı kapatacağımı söylediğin de senden beklediğim bu zaten bu seviye de bir insansın dedim. 3 hakaret yok. Zaten konuşmalar kendi aramızda geçmiş 3kişi yok.
    Avukatı ise artık reelden bulucağız.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    102
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oradaki şeref ve onur kelime anlamı olarak değildir.birine üçkağıtçı hırsız gibi ibareler kullanmakta hakarete girer.
    Ben de zaten "reel" de ilgilenecek avukatı bulmanız açısından zor demiştim.Burada zaten parayla danışmanlık yapılmıyor.

Nerede
    DİYARBAKIR
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Tugrulhan Dip rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Oradaki şeref ve onur kelime anlamı olarak değildir.birine üçkağıtçı hırsız gibi ibareler kullanmakta hakarete girer.
    Ben de zaten "reel" de ilgilenecek avukatı bulmanız açısından zor demiştim.Burada zaten parayla danışmanlık yapılmıyor.

hocam pekı eger charımı acmazsanız sızı mahkemeye verıcem tabıkı hakaret olarak nıtelendırılemez fakat haksızken 1 suc ıslemısken bunu soylemesı TEHDIT olmaz mı ?

kısılık ve haysıyete kısının onuruna soylenen 1 soz var dıkkat edıyorsanız !!
    ettıgı hakaret oyun ıcı kurallarınca ban yeme sebebı ve bende yetkımı kullandım bunda yanlıs olan 1 sey varmı ?
    OYUN ICI DEMIYOR AMA OYUN YONETICISININ YONLENDIRME YAPTIGI 1 ADRES MSN ADRESI

mahkmede uğraşmaya çok mu meraklıyım. bilgisayar reset attı daha sonra güncelleştirmeler yapılandırıldı ve girdiğimde siz beni silmiştiniz.

SILME GIBI 1 SEY SOZ KONUSU DEGILDIR + SIZ BENI ENGELLEDINIZ BURDA YOK GUNCELLENEME FLN BUNLAR SACMA SEYLER BEN SIZI BENI ENGELELDIGINIZ SUREDEN YAKLASIK 30 DK SONRA ENGELLEDIM
    1 PC RESET ATILMASI 30 DK SURUYORSA 1 SEY DEMIYORUM AMA SIZ GENE KENDINIZI HAKLI CIKARICAK 1 SEY DERSINIZ DEIL MI ?

+
    O KONUSMA KAYDININ TAM OLMADIGINI SENDE BEN DE BILIYORUM KI BASKA PC'DE MSN ACTIGINIZI DEFALARCA SOYLEDINIZ DEILMI !!
    BURDA BILE YALAN SOYLUYORSUNUZ !!
    +
    SORUN DUZELTILDI GUN ICERISINDE VE ARKADASINIZA PARASININ KARSILIGI VERILDI KI ZATEN DAHA ONCE SOLEDIGIM SEYLERIDE VERDIM
    SERVER'dAN [DATABASEDEN KAYNAKLANAN 1 SORUN OLDU VE BOZULDU VE BEN BUNU DEFALARCA SIZE SOYLEDIM ZTN ]
    Konu asfafqwd31 tarafından (21-07-2010 Saat 18:11:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hakikaten merak ettim.Nasıl denk getirdiniz ileti yazıldıktan 17 saat sonra bulmuşsunuz birbirinizi.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bilişim mahkemesi

bilisim sucu mahkeme sureci

holding mahkemeye versem kazanirmiyim

bilisim suclari hangi mahkeme

arkadasim esimle konusuyor mahkemeye versem nolur

yeşil alanı mahkemeye versem kazanırmıyım

bilism sularindan mahkenem var

bilgisayar sıfırlama mahkeme kararı

bilidim sucu hangi mahkrme