+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 28´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: Adres sorgu programı

Adres sorgu programı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Adres sorgu programı

Bu konu buradan aylardır tartışılıyormuş ben ise uyuyormuşum...
    Bu haberi ilk defa bu gece öğrendim ve o sinir ve heyecanla forumu araştırmadan
    konuyu siz değerli hukukcular ve üyelerle paylaşmak adına başka bir başlıkla tekrar açtım.
    Değerli yöneticimizin uyarısı ile uyandım ve tüm mesajları okudum.
    Tekrar tüm yöneticilerden özürdileyerek diğer başlık altında yazdığım iletiyi izninizle buraya kopyalıyorum.

İşleri Hukuk olan insanların (AVUKAT) yapmış olduğu hukuksuzluğun haberi

http://www.haberturk.com/gundem/habe...ata-sorusturma

Adaleti yasalara dayanarak işletmeleri gerekirken yasa dışı şekilde 72 milyonu fişleyen bir grup avukatın yaptığı bu hukuksuzluğu sizlerle paylaşmak istedim. Bahaneleri ise takip edemedikleri İCRA dosyasını takip etmek borçluya ulaşmakmış. Oysaki zaten yasal yollardan tüm imkanları kullanarak ulaşmaları yönünden bir engel yok...

Ve bu konu hakkında birde sorum var..

Tüm avukatları tenzih ederim evet çok düzgün çalışan avukatlar vardır muhtemelen. Ancak her meslekte olabilecek bir takım gözü dönmüş kanun tanımaz insanlar avukatlar arasındada var

Bu avukatlar tüm T.C vatandaşlarını fişlemişler
    yapılacak olan bu soruşturmada suçlular tespit edilip haklarında dava açılacaktır. Peki açılacak olan bu davaya bir T.C vatandaşı olarak ben müdahil olabilirmiyim.

Hukuki NET Güncel Haber

Adres sorgu programı konulu yargıtay kararı ara
    Adres sorgu programı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Diğer açmış olduğunu konuda fişleme teriminin doğru olmadığını, bunun fişleme olmayacağını, fişleme olarak nitelendirilse bile bunun avukatlar tarafından değil, program tarafından yapıldığını tekraren bildirmek isterim. Yine aynı şekilde avukatların avukatlık yasası gereğince istediği bilgi ve belgeyi isteyebileceği de gözönünde bulunuldurulursa burada programın nasıl çalıştığını bilmeyen bir avukatın sorumluluğunun olmadığı düşüncesindeyim. Programa sahip değilim ancak çeşitli sitelerden online olarak sorgu yapan kombine bir sistemse, kısacası online sorgulamaları birleştirebilen bir yazılım ise yine suç olmadığını düşünmekteyim. Amaç hızlı bir şekilde bilgiye ulaşmak olsa gerek. Ama yukarılarda belirttiğim üzere bir sisteme yasadışı erişen veya veritabanının ele geçirilmesi ile oluşturulan bir programsa o zaman programı yapan hukuki ve cezai yönden sorumludur.
    Merak edenler için tekraren şunu söylemekte yarar var; Avukatların kişilerin adres bilgilerine (bu bilgi bence kişisel bilgi değildir - adres kişiye sıkı surette haklardan değildir) ulaşması suç değil, bilakis kanunların verdiği hak ve yetkidir. Bir avukat elindeki bir işle ilgili olarak gerekli yerlerden gerekli bilgileri alabilir, kullanabilir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın yönetici Feyz pazarbaşı iletinizde avukatların zaten istedikleri adres bilgisine ulaşma hakkı olduğunu yazmışsınız. Haklısınızda.
    Bir avukat müvekkilden vekaleti alır işin durumuna göre ilgili birimden dava dosyasını açar (icra) gibi. Ve bu dosya üzerinden yasal yazışmalarla istediği her türlü bilgiyi alır. Kanun bu hakkı böyle kullanmayı emreder.
    Dersenizki o yazışmalar hele cevap gelmesi bazen aylar alıyor çok basit bir iş bile aylarca sürüyor gereksiz zaman kaybını önlemek için işin hızlanması yönünden kullanılabileceği söylemişsiniz. Haklı olabilirsiniz Ama işini düzgün yapan bir avukat için belki çok faydalıda olur.
    Ancak ülkemizde her meslek grubunda olduğu gibi Avukatlık mesleğindede çürük elma çıkmazmı. Bıçak parası almadan ameliyata girmeyen doktorda var. Tüketiciyi aldatan esnafda. Peki böyle art niyetli bir avukatın eline bu program geçerse ne olur.

Hasmını arayan bir kişi kan davalısı yada töre nedeni ile aranan kadının ağaları
    yada illegal bir kumar çetesinin aradığı infaz kararı çıkmış bir vatandaşı bulmak için.
    Bu bahsettiğim artniyetli avukatın bürosuna gider. Verir bir miktar parayı. Hemen oracıkta çayını içerken avukat proğramı kullanıp Hiç bir yasal işlem yapmadan gerekli dosya açılmadan bilgileri verirmi veremezmi. Tecavüze uğrayan zavallı kadına ağaları ulaşıp töre diye o kadın infaz edilmesi ihtimali yokmudur.

Diyebilirmisiniz Avukatlar arasında böyle çürük elma yok bütün avukatlar namusu şerefi ile alın teri ile paralarını kazanır..
    Bence bu proğram suçtur kullananda suça alet olmuştur.
    Adres bilgisi kişisel bilgidir. Kişi istemeden 3. kişilere geçmemelidir.

Nerede
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Her mesleğin içinde o mesleğe uygun olmayan insanlar bulunabilir. Bu meslekle değil, bireyle ilgilidir. Bir milletvekili suç işledi diye, bir polis suç işledi diye hepsine yakıştırmada bulunmak saygısızlık olduğu gibi yozlaştırmak ve aynı zamanda geleceğimizin teminatı çocuklarımıza meslek bulamamak anlamına gelir. Bu nedenle kişilerin yapmış olduğu hatalardan dolayı onun da içerisinde bulunduğu meslek mensuplarına kötü gözle bakmamak gerekir. Dürüstlük ise meziyet değil, zaten olması gereken bir özelliktir.
    Belirttiğiniz örnekte artniyetli bir birey avukata gidip bilgileri alıp suç işleyebilir... diyorsunuz. Bu durumda avukatın suçsuzluğu ortadadır. Bir avukata gidip, şu kişiye karşı şu suçu işleyeceğim, adresini ver bana derseniz alacağınız cevap %100 hayır olacaktır. Konu tehlike suçları ise o zaman polise veya askere silah vermemek gerekir. Bunalıma girip birini öldürebilir. Cerraha neşter vermemek gerekir... vs. vs.
    Adres bilgilerine gelince, şu anda adresiniz kargo firmasında, telefon firmasında, çiçekçide, nakliye firmasında vs. hep mevcut. Bunların çoğu AŞ, LTD.şti veya özel kişi. Ne kadar kişisel bir bilgi olduğuna siz kanaat getirin. Adres kişiden ayrılamayan, onun bir parçası olan bir hak değildir.
    Saygılar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla bu cd herhangi bir açıktan faydalanarak oluşturulmamış. Bir ildeki nufus müdürlüğü personeli tarafından kullanıan programın eskı verkı versıyonunun kopyalanarak dışarı çıkartılıp çoğaltılmak suretıyle oluşturulmuş cd olarak biliyorum.

Nerede
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Eğer bu indirilmiş, ele geçirilmiş veritabanı ise bir cd.ye sığmayacak kadar büyüktür. Programın demosunu sitede duyurdular ve gördüğümüz üzere bir servera bağlanıyordu. O server muhtemelen tüm bilgilerin depolandığı bir sql den veri çekiyordu... Daha fazla söylemek istemiyorum çünkü soruşturmayı yürüten savcı ve bilirkişiler kolayca bulabilir. Bulamazlarsa bulmam 5 dk.yı geçmez diye iddia ediyorum.

Nerede
    Mersin
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Program ile ilgili ilk önce şunu söylemeliyim 72 milyon kişinin bilgileri yok,proğram hiçbir devlet kurumunun sitesine bağlanmamakta ve hiçbir devlet dairesinden alınmamıştır.Tüm bilgilerin hepsi tek tek toplanarak aleni olarak ortada gezen bilgilerden hazırlanarak yapılmıştır.
    Sayın üstadım bu konuda sizden istirhamın TCK'NIN 136 maddesindeki kişisel verinin tanımı tam olarak bana açıklayabilirseniz çok minnettar olurum.
    Ayrıca başzı kişilerin forum sitelerinde konuyu bilmeden yorum yazmaya başladıklarını görüyorum bu olayın cezaevine giren herkesin kendini avukat sanmasına benziyor.Şimdiye kadar kimlik bilgilerimi bir çok yerde verdim ama 35 senedir bu olaydandan ne rahatsızlık duydum nede başıma herhangi bir olay geldi neden avukatların bu bilgilere ulaşmasından insanlar bu kadar rahatsızlık duyuyorlar. Örnegin googlede av. feyz pazarbaşı yazdığımda doğum yılından, ofis telefon numarasından iş adresine kadar herbilgiye ulaşabiliyorum bu suçmu acaba.
    Lütfen biraz gerçeklerden doğrulardan bahsedelim yorum yazarken insanlar hakkında yok illegal kumar çetesine kanlısına bilgi vermesi konuyu nereden nereye getiriyorsunuz.Kimse kimsenin bilgilerini çalmadı bu konuda müsterih olun VE kimse kimsenin eline gecirdiği kimliği ile yasal yollarlada bir işlem yapamaz. Yok kredi kartıma aldılar benim adıma yok şirketmi kurdular ne oldu arkadaş bu proğramın böyle bir özelliğimi varmış da biz bilmiyormuşuz.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu bilmeden yazan üye derken beni kasteddin sanırım
    Ama burası sadece hukukculara özel bir site veya bir bölüm değil üyelerde yazabilir okuyabilir bilgi edinip öğrenir yorum yapar yazdığım için rahatsızlık verdimse benim sorunum değil yapacak bişeyim yok. Ha yasaklarsanız onada yapacak bişeyim yok.

Sayın av feyz bey.
    Bir polisin elindeki silahla bu proğramı nasıl bir tutarsınız.
    Polisin silahı toplum huzuru ve güvenliği için gereklidir gerekli psikolojik testlerden geçer ve hak edene silah eğitimi verilir ve mecburen risk alınarak polise silah verilir ve münferit 1 2 olaydan başka bir sorunda pek çıkmaz. Ayrıca silah alma hakkı siz avukatlarında var ve olmalıda şüpesiz her dosya ile bir düşman sahibi oluyorsunuz. Avukata silah vermeyin cinnet geçirir diyen varmı. polisin silahı olmak zorunda
    Ama bu proğramı bir zorunluluk değil. Ulaşamadığınız insan varsa dosya üzerinden yasal yollardan ulaşma hakkınız varken bu bence fişleme olayı kanunsuz...

Kargoya veya telekoma adres veriyorsun demişsiniz evet haklısın...
    Ancak bende zaten 3. kişilere verilemez dedim...
    Hadi bakalım bir kargo şirketi benim iznim olmadan benim adresimi web sitesinden yayınlasın ve reklam yapsın bunlar benim müşterim diye neler oluyor...
    yada 118.. şirketleri bilinmeyen numaraları veriyor eğer benim numaram gizli ise size veremez anca yasal yollarla istersin. Madem suç değil neden numaramı gizlemek gibi bir hakkım var.
    Ayrıca tek mesele sadece adres değil.
    Bu proğram bir insanın tüm alt ve üst soyunu ortaya çıkartır taaa dedelerini bulur
    mezhebini ırkını afişe eder ırkcı bir yönetimin eline geçerse bu proğram yinemi suç değil.

Cezalarda borçda şahsidir bir şahından alacağı alamayan bir avukat bu proğramı kullanarak 10 sene önce evlenmiş oğlunun adresini bulupda icra müdürüne bu adreste ikamet ediyor derse icra müdürü o adrese hacze gitmek zorunluluğu yokmudur. Gidipde ayrı yaşayan oğlubub eşyaları haczederse ne olacak ne suçu nede borcu olan oğlu neden İSTİHKAK davası ile uğraşsın.

Hadi diyelim ben bilmeden cahilce yazıp saçmalıyorum bu iş suç değil
    o zaman savcılar neden soruşturma başlattı. Heralde başka işleri yoktu can sıkıntısından kendilerine iş edinmek için değil. Pis kokular gelmişki burunlarına bi el atmışlar

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

adres sorgu programi

dominant hukuk

http:www.adressorguindir.com

isimle adres bulma programı

adres sorgulama programı

adres sorgu hukuki

ares sorgulama programi

adres sorgu programi kullanimi suc mu

https:www.hukuki.netshowthread.php75078-Adres-sorgu-programi