2005 yılında büyük bir batağa girmek üzere iken sınırdışı edilen birisini tanıdım ve sevdim. 3-4 yıl kendisini tanıdıktan sonra gerçekten değerli bir insan olduğu kanaatine varınca evlenmeye karar verdim. 02.07.2009 tarihinde Eşimin ülkeye giriş yasağından dolayı Moldova Makamlarınca Moldovada resmi evlilik gerçekleştirdim. Türkiyede gerekli müracaatları yaptıktan sonra Nüfus cüzdanıma evli yazıldı. Daha sonra müracaat ettim. Eşime ait doktor raporu ve evlendiğimize dair bazı belgeler istendi. Gereken tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim ettim.Banada takip edeceğim bir dosya numarası verdiler. Aradan 1 seneyi aşkın süre geçmesine rağmen halen bir sonuca varamadım. Mesela Yabancılar Hudut İltica Daire Başkanlığını arıyorum. Rapor eksik dendi. Elden teslim ettiğim halde. Dediler konsolosluk aracılığı ile yollamanız lazım. Gittim Tekrar rapor alıp konsolosluğa teslim ettim. Konsolosluğa 2 hafta sonra telefon açtığımda bana raporun Dışişleri Bakanlığına yollandığını ve kendileri tarafından gereken herşeyin yapıldığını söylediler. Bu taraftan ise ne bir muhattap ne bir sonuç hiç kimse birşey belirtmiyor. Eşim ve çocuğumla daha ne kadar ayrı kalacağım. Bunun hukuki dayanağı yokmudur ? Hakkımı ne şekilde savunmam gerekiyor. Gerçekten ciddi zor durumdayım . Yardımlarınızı rica ediyorum . Şimdiden bilgilerinize güvendiğimi söylemek isterim. Saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim.