istanbulda bir şirketin bünyesinde faaliyet gösteren bir eğlence tesisini ekim 2009da şirket ile birlikte devir aldım.şirket ortaklarından bir tanesi ile ilk etapta protokol yapıldı ve ön ödemelerin ardından şahıs %50 oranındaki hissesini resmi olarak devir etti.diğer şirket ortağı yurt dışında olduğu için 90 takvim günü içerisinde yurda dönüp %50 oranındaki hissesini devir etmesi bahsi geçen protokolde tazminat hükmüne bağlandı.

ayrıca şirketin mevcut borcu kalem kalem bu protokolde belirtildi ve belirtilen miktarın üzerindeki bütün borçları bizden önceki şirket ortakları nakten ve defaten bana ödemeyi kabul etti.ancak yıl sonunda tahakkuk eden geçmiş döneme ait borçlar ile borç miktarının sözleşmede belirtilenden 100bin tl daha fazla olduğu görüldü.

ara dönemde ön ödemeden sonra yapmam gereken diğer devir taksidi ödemelerini işlerin beklediğimin altında seyir etmesi sebebiyle yapamadım...bu süreçten sonra kendilerine toplamda 30bin tl borcum vardır.fakat kendileride protokolde belirtilen hususlara göre bana 100bin tl borçlardan kaynaklı 50 bin tl de diğer şirket ortağının hissesini devir etmemesi sebebiyle toplam 150bin tl borçlu duruma düştüler...

bu noktadan sonra yanlarında silahlı adamlarla ocak ayında işletmeye gelerek zorla işletmenin anahtarları elimizden aldılar.herşeye rağmen 140bin tlyi aşan şirket borçlarının üzerimize kalmaması için yaptığımız yatırımlarıda hiçe sayarak kendilerini sermaye devrinin iptali hususunda anlaşmaya davet ettik ancak karşılık alamadık..

anahtarları bizden aldıktan sonra üzerimizde daha fazla borç oluşmaması için bağlı bulunduğumuz belediyeye dükkanın tadilatta olduğunu bu nedenlede kapalı olduğunu bildirdim.bu bildirimden sonra yasal dayanağı olmamasına rağmen arada belirli organizasyonlar için belediyeye ödeme yapılıp dükkan bu şahıslar tarafından çalıştırılmıştır...

bu olaydan sonra yaptığımız araştırmalar neticesinde diğer şirket ortağının firari durumda olduğunu ve bu nedenle sahte kimlik ile şirkete ortaklığının kurulduğunu öğrendik.ticaret odasına verilen evraklar arasında bulunan ortaklar kururu kararının kargoyla yurtdışından imzalanıp geldiğini söylemelerine rağmen sahte imza kullanılarak ticaret odasında işleme konulduğunu da öğrendik...

şuan dükkanın kilitleri değiştirilmiş durumda kendi dükkanıma giremiyorum.bu şirketin bütün borçları üzerime kaldı, ödedim paralar iade edilmiyor ve yapılan yatırımlarda karşılanmıyor.ayrıca bu 30 bin tl tutarındaki parayı ödemem hususunda tehtid ediliyorum….

konuyla alakalı bütün evraklar elimde mevcut ve konuya bizim haricimizde şahit olmuş şahıslarlada vardır.bu konuyla ilgili neler yapabilirim acil yardımınıza ihtiyacım var.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim…