Öncelikle tüm arkadaşlarıma ve hukukçu arkadaşlarımıza da merhaba demek isterim .Benim olayım baya karışık fakat ben yinede anlatmak ve yorum almak isterim ,özel bir dershanede 4 yıla yakın çalıştım belirsiz iş sözleşmeli olarak sigortam sürekli yattı ilk 5 ay hariç çalıştığım yerin farklı bir subesindeydim sigorta girişim yapılmamış neyse, bir gün toplantı ortasında benim çalıştığım iş yerinden uzak farklı bir şubeye gideceğimi önceden habersiz söylediler ben şaşırdım ve kabul etmiyeceğimi söylesemde bunu da kabul etmediler ve şubeler aynı ilde değil il dışında yani benim hergün fazla mesai yaptığım halde 2 saat daha fazla mesai yapmam istendi anlaşmalarımın dışında hatta zorla kabul etttirlmeye çalışıldı bu durumda ben aynı işyerimde kalmak istediğimi bunun en doğal hakkım olduğunu söylesemde orman kanunları ile bunun olmayacağını söylediler ve zorla beni istifa ettirdiler mecburen olayın şoku ile ve siniri ile istifa ettim öncesinden bir ihbar süresi olamdığı gibi ya kabul et yada git dediler bunun sonrasında ben kurumdan ayrıldım kısa bir süre sonra avukatım ile görüşerek başlıktada yazmış olduğum tüm haklarımı talep ettim ve dava açtım davaya karsılık inanılmaz sasırdılar onlara göre ben kendim ayrılmıştım böyle bir hakkımda yoktu kısa bir süre sonra şahitler dinlendi ve 5 şahit getirmelerine rağmen 2 si kurum ortağı diğeride kurum müdürü olduğu için şahitlikleri kabul edilemedi kalan 2 kişinin daha sonrada müdür dinlendi, benimde 2 şahidim açık ifade verdi şahitliklerinde benim 600 tl ye çalıştığımı ki 3 katını alıyordum yani sgk anlamındada kaçak var ,fazla mesaiye kalmadığımı ki sabah 8 aksam 8 çalışıyoduk ve haftanın 6 günü buna can dayanmazdı gibi inanılmaz yalan ifadeler verdiler bizde savunmamızı sunduk benım kendim çıktığım konusundada bastırdılar sonraki süreçte kurum içindeki özlük dosyalarında çalışırken bize imzalatılmış ibraneme olduğunu öğrencim ibraneme tarihsiz ve altında sadece adres , isim ve imza var üzerine kendi el yazıları ile kurumun şirket isimleri yazılmış giriş çıkış tarihi yazılmış vev şukaadar ücret verilmiştir tarzı bir ibraname ha şunuda unutmayayım ibranemede kesinlikle ücret yazmıyor hiç olmazsa benim gördüğümde mahkemede ücretli olarak sunabilirler durum bundan ibaret şimdi
sormak istediğim şeyler var :
1. İBRANEME ÇALIŞTIRILIRKEN İMZALATILMIŞTIR YAKKLAŞIK 1.5- 2 YIL ÖNCE YASAL geçerliliği nedir?
2.İSTİFA EDİP GİTTİĞİNİ İDDAA ETTİKLERİ BEN İÇİN NASIL TÜM HAKLARINI VERDİK DİYEBİLECEKLER?
(SONUÇTA İSTİFADA KIDEM IHBAR HAKKI OLMUYOR.)
3.BEN İMZANIN KRİMAL ANLAMDA İNCELEESİNİ İSTİYCEM DİĞER YAZILAR VE İMZA ARASINDAKKİ TARİHSEL SÜREÇ ÇIKABİLECEKMİ?
4.BUNCA ÇELİŞKİ İÇİNDE SAYIN HAKİMLERİMİZ BİR ÖĞRETMENİN NASIL OLURDA 600 TL İLE GEÇİNEBİLECEĞİNE Kİ SİGORTA ÇIKINCA ÇOK DAHA AZ KALIYOR SANIRIM İNANICAK.
BEN SEVGİLİ HUKUKÇULARIMDAN SORULARIMA KARŞILIK BİKAÇ CÜMLE YORUMLAR İSTİYORUM BU DURUMU TABİKİ AVUKAT İLE PAYLAŞTIM FAKAT BANA YAPILAN TÜM SAVUNMALARINDA PARA İLE İLGİLİ BİRSEY SÖYLEMEDİLER ÖDEME YAPTIK GİBİSİNDE BU AÇIDAN BAKTIĞIMIZDA BİRDEN ŞUKADAR PARA VERDİK DİYEREK ÇIKABİLİRLERMİ BİLMİYORUM.