Merhaba..

9-3 tertip olarak askere başladım. daha öncesinde göz ameliyatı geçirmiştim askere gitmeden önce sağ gözüm 10 da 1 ile 10 da 2 arası bir miktarda görüyo.. sol gözüm tam görüyo..
askerliğimin, acemiliğimin 2 ci ayında revire çıktım ağrılarımdan dolayı revir beni ankara gata ya sevk etti ankara gatada muayneler tetkitler sonucu 1 ay hava değişimi aldım bitiminde Ank.gataya tekrar gelicektim ve tekrar geldim bu seferde "ASKERLİĞE ELVERİŞLİDİR KOMANDO OLAMAZ" kararı çıktı ve usta birliğime sevk edildim.. usta birliğime gidince yine ağrılarım başladı ve tekrar revire çıktım. bu sefer beni izmir askeri hast. ne sevk ettiler ve izmirde beni istanbul gataya sevk etti ist. gataya gittim ordaki muayne ve tetkikler sonucu b9 f5 yani "BARIŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR SAVAŞTA GÖREV YAPAR" kararı çıktı ve izmire döndüm izmirde heyete girdim ve askerlikle ilişkim kesildi terhis oldum. bu süre zarfı 5 ay lık askerdim. şimdi askerliğim bitti ve 5 ay daha geçti sigortalı bi işe girdim 4 aydır çalışmaktaydım. ve sonra bi haber geldi senin raporlarında çelişki var ankaradan askerliğe elverişlidir izmirden askerliğe elverişli değildir raporu almışsın bi çelişki doğmuş seni başka bi hastaneye sevk edicez dediler ve erzuruma sevk ettiler. erzurumda aynen ankaranın kararına uydu %80 sağ gözümle göremememe rağmen askerliğe elverişlidir dedi. şimdi ne olacak?

Sorularım şunlardır:

--- 5 ay zaten yaptım rapor alana kadar. raporu aldıktan sonra 5 ay da dışarıda geçti tekrar askere gidersem eğer bu geçen süre askerlikten sayılacakmı sayılmayacakmı..

---- sayılmayacaksa neden sayılmayacak ortada benim yaptıgım bi yanlış yok yanlış varsa askeriyenin yanlışıdır bana raporu verende onlar alanda onlar. bu süreyi saymaları gerekmiyormu?

---- eğer saymazlarsa ilk yaptıgım 5 aydan devam edersem diyelim.. bana hiç rapor vermeselerdi şimdi 3 ay gibi bi süre kalacaktı askerliğimin bitmesine bu durumda bir yanlışım olmamasına rağmen mağdur olacam. bu mağduriyeti hangi hak ödeyecek???

---- ve bir suçum olmamasına rağmen böyle bi durum olursa ASKERİ YÜKSEK İDARİ MAHKEMESİNE manevi tazminat davası açabilirmiyim haklarım nelerdir..

çok kötü bir durumdayım kafam çok karşık. bu haberler cıkmadan önce güzel bi işe girmiş çalışıyordum 2 ay sonrada evlenecektim şimdi herşey karıştı. cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..