Selamlar,askerliğimi 2008 aralıkda,ağrıda kısa dönem olarak yaptım.O dönem bayram dolayısıyla çok sıkışık bi dönemdi ve erzurum ktm ye katılmam gerekirken,otobüs ve uçak gibi vasıtalarda yer sorunu olmasından ötürü 3 gün gecikmeli olarak,direk Ağrıya uçarak birliğime teslim oldum.3 gün eksiğimi tamamlayarak mayıs 2009 da evime döndüm.

Bununla ilgili tck 75.maddesi gereği,bakaya kalıp 7 gün içinde kendiliğinden gelmek suçundan 600tl cezaya çarptırıldım,10 gün içinde ödemessem kamu davası açılacakmış.

Öncelikle şuanda bu para bende yok,ne yapılabilir,erken ödemede bi indirim varmı yada direk taksidemi bağlanıyor?Birde bu ceza neye göre veriliyor acaba?forumda baktığım kadarıyla kimi 1200tl,biri 2000 tl cezalar alıyor,benim durumumda birisine rastlayamadım.
Diğer yandan bu ceza hakkında yapılabilecek bi itiraz yada yapılabilecek bişey varmıdır,zira benle beraber uçakta 18 kişi aynı şekilde aynı durumda birliğe teslim olduk ve şanski sadece bu durumu benim askerlik şubem görüp konuyla ilginelmiş,diğer arkadaşlar ise sadece konuya gülüyorlar,ve bence karar biraz abartılı.

şimdiden teşekkür ederim.