+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Evli bir kadın, 2 yaşında oğlu var, oğlunu aldattığı adamdan dünyaya getirmiş

6 seneden beri devam eden evlilikte kadın bir düşük yaşamış ve devam eden süre boyunca korunma olmadığı halde hamile kalınamamış ve çocuk ile ilgili aile baskıları neticesinde kadın yasak bir ilişki neticesinde hamile kalmış ve doğum yapmış, şimdi çocuk 2 yaşlarında. Çocuğun gerçek babası olan adam (yasak ilişki yaşadığı şahıs) kadını çok sevmiş hatta kaçırmaya kalkmış, şantajlar yapmıştır.kadın yuvası bozulmaması için akla hayale gelmeyecek şeylere katlanmıştır. (siz tahmin edin), en sonunda adam kadını elde edemeyeceğini anlayınca çocuk benim çocuğum deyip kocasına dolaylı yollardan bilmesini sağlamış, ailenin dağılmasına kadar olaylar gelişmiştir. şimdi karı koca arası, aileler arası çok gergin olup cinayetlere kadar uzanabilir olaylar. Bu durumda ben bunları yaşayan ailenin yakınıyım. Olaylar çok üzücü olduğundan buraya taşımaya karar verdim.
    Merak ettiklerim ise şunlar?
    - Çocuk kimde kalır?
    - gerçek babasının çocukla ilgili bir hakkı varmı? (gerçek babasıda evli ve çocuk sahibi)
    - nafaka ödenirmi ödenirse kim öder?
    - tazminat ödeme gibi durumlar varsa kim kime öder?
    - koca boşanma davası açınca aldatan eşi boşanmak istiyorum veya istemiyorum derse durum nerelere gidebilir?
    -kanunen ayrılamazlarsa ne olabilir???
    Gerçekten benim açımdan çok karışık ama hukuksal olarak muhtemel çözümleri olan birşey ama siz değerli forum üyeleri ve konu uzmanları bu konuyu şuana kadar hiçbir avukata danışmadım. olayların gideceği yönü merak ediyorum ve çok üzülüyorum fazla aile içinede giremiyorum, veya nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. yardımınız dokunursa çok sevinirim
    cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Evli bir kadın, 2 yaşında oğlu var, oğlunu aldattığı adamdan dünyaya getirmiş konulu yargıtay kararı ara
    Evli bir kadın, 2 yaşında oğlu var, oğlunu aldattığı adamdan dünyaya getirmiş konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: evli bir kadın, 2 yaşında oğlu var, oğlunu aldattığı adamdan dünyaya getirmiş.

Boşanma gerçekleşirse ,

Çocuk annede kalır. Yaşı küçük anne sevgi ve ilgisine ihtiyacı var. Biyolojik baba nafaka öder.

Kadın zina sebebi ile (ortada çocuk varsa zina kanıtlanmıştır) yasal eşine tazminat öder..

Haksız fiil nedeni ile Borçlar Kanunu 41 / 2 madde gereği biyolojik baba yasal eşe tazminat öder.

Yasal eş boşanma davasını zina / sadakatsizlik nedenleri ile açarsa ortada çocuk olduğu dolayısı ile zina gerçekleşmiş olduğu için kesin boşanırlar.

Kanunen ayrılmama diye bir durum olamaz. Zina varsa boşanma kesindir.

Merak ettiğim için soracağım…
    “6 seneden beri devam eden evlilikte kadın bir düşük yaşamış ve devam eden süre boyunca korunma olmadığı halde hamile kalınamamış ve çocuk ile ilgili aile baskıları neticesinde kadın yasak bir ilişki neticesinde hamile kalmış ve doğum yapmış, şimdi çocuk 2 yaşlarında.”
    Demişsiniz..

Kadın doğurganlığını yitirdi desek, başkasından nasıl hamile kaldı, yasal koca kusurlu desek ilk seferinde nasıl hamile bıraktı kadını? O zaman kadın ilk çocuğu da başkasından yaptı yasal koca tümden anatomik kusurlu, kadında kanunen tümden kusurlu..

Çözemedim..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: evli bir kadın, 2 yaşında oğlu var, oğlunu aldattığı adamdan dünyaya getirmiş.

abdullah bey ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum önce merak ettiğiniz konu hakkında bildiğim kadarıyla evliliğinin ilk yıllarında düşük yaşamış, düşük yaşayan kadınların psikolojisini herkes bilir, sonra çok istemelerine rağmen kadın hamile kalamamış o esnada kadın yaşadağı yasak aşk neticesinde bir çocuk dünyaya getirmiş. bunu severekmi yada ailesini düşünerekmi yaptı bilemiyorum ama büyük bir hata sonuçta. muhtemelen kocadan kaynaklı veya ölü sperm sayısının çokluğu ile ilgili bir dürum olabilir diye tahmin ediyorum çünkü devam etselerdi ilişkilerine belki kocasında çocuk olma ihtimali olabilirdi diye düşünüyorum benim bildiğim ve düşündüğüm şey bu

Abdullah bey ben tam anlayamadım
    yazdıklarınızda
    (Çocuk annede kalır. Yaşı küçük anne sevgi ve ilgisine ihtiyacı var. Biyolojik baba nafaka öder.) demişsiniz kime öder nafakayı
    (Kadın zina sebebi ile (ortada çocuk varsa zina kanıtlanmıştır) yasal eşine tazminat öder..) demişsiniz kadın çalışmıyor nasıl para öder, çalışırsa çocuğa kim bakar
    ( Haksız fiil nedeni ile Borçlar Kanunu 41 / 2 madde gereği biyolojik baba yasal eşe tazminat öder.) yasal eş kelimesinde kendi eşimi, bahsettiğimiz kadın (çocuğun annesi) olan eş mi biyolojik baba kime tazminat öder. tam anlayamadım kusurumu affedin.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah bey ben tam anlayamadım
    yazdıklarınızda
    (Çocuk annede kalır. Yaşı küçük anne sevgi ve ilgisine ihtiyacı var. Biyolojik baba nafaka öder.) demişsiniz kime öder nafakayı

Çocuk annede kalır yaşı küçük olduğu için, biyolojik baba da çocuk için anneye iştirak nafakası öder..

(Kadın zina sebebi ile (ortada çocuk varsa zina kanıtlanmıştır) yasal eşine tazminat öder..) demişsiniz kadın çalışmıyor nasıl para öder, çalışırsa çocuğa kim bakar

Kadın kusurlu, yasal koca tazminat talep eder ve hakim tazminat verme taraftarı olursa, kadının sosyal ve ekonomik durumunu araştırır. Kadın tazminatı ödemek zorunda ödeyemezse hapis yatar. Çalışır öder. Çocuğa bakıcı tutar bakar. Devlet hem adaleti tesis edip hem de kreş öğretmenliği yapamaz değil mi. Anne yasak ilişki yaşarken düşünecekti bunları.

( Haksız fiil nedeni ile Borçlar Kanunu 41 / 2 madde gereği biyolojik baba yasal eşe tazminat öder.) yasal eş kelimesinde kendi eşimi, bahsettiğimiz kadın (çocuğun annesi) olan eş mi biyolojik baba kime tazminat öder. tam anlayamadım kusurumu affedin.

2 durum söz konusu..
    Ortada 2 mağdur eş var.. birisi kadının kocası olan adam, diğeri çocuğun babası olan adamın karısı.
    Her ikisi de Borçlar Kanunu 41/2 madde gereği haksız fiil nedeni ile taraflara (aldatan eşlere) tazminat davası açacak olurlarsa, yüklü miktarda tazminat alabilirler..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

abdullah bey aydınlattığınız için teşekkür ederim.
    kanunlar ve benim mantığım burada çatışıyor, kadın yasak ilişki yaşamış ve bir çocuk dünayaya getirmiş, kocası mağdur. Mağdur olan koca karısındanmı tazminat almalı yoksa diğer taraftaki aldatan adamdanmı (biyolojik baba) danmı yani bu biraz mantığımla tam örtüşmedi, ben olsam ne kadar kızgında olsam eşimden değil biyolojik babadan tazminat isterim. Ülkemiz kültüründe kadına çocuk olmuyo diye baskının hertürlüsü yapılsın, suça teşvik edilsin ve ve aldattımı bunu bir aileyi daha da mutlu etmek için yapsın çocuğu 9ay karnında taşısın doğursun butün zahmetleri çeken o olsun sonra aldattı diye eşine para ödesin benim vicdanıma göre biraz ağır bu tabi bana göre.
    kadının kocası biyolojik babadan çok yüklü miktarda para talep etmeli çünkü adam o işi yaparken o suçu bilerek işlemiş vede bu yaptığı suçu marifetmiş gibi sağa sola anlatmış ve kadının kocasının bilmesini sağlayarak yuvayı yıkmıştır. Vede şuan biyolojik baba kendi karısıyala normal aile hayatına devam etmektedir bunun bir cezası olmalı, çünkü biyolojik baba yaptığı şeyleri, çocuğu içinde sır olarak tutsaydı şuanda 2 ailede sorunsuz ve mutlu olacaklardı. Biyolojik baba istedi diye kadın ceza çekiyor.
    Ayrıca hukuk paranın mı yanında insan sağlığınınmı buda bir çelişki var bana göre aldatan kadın eşine tazminat ödeyecekse yani bir maddiyat bu, çocuk hiçe sayılarak
    ( Kadın tazminatı ödemek zorunda ödeyemezse hapis yatar. Çalışır öder. Çocuğa bakıcı tutar bakar. Devlet hem adaleti tesis edip hem de kreş öğretmenliği yapamaz değil mi. Anne yasak ilişki yaşarken düşünecekti bunları.) cevabınıza istinaden çocuk sağlığı geleceği daha önemli değilmi bunu anneden daha iyi yapabilen bir kurum bir sistem varmı? anne hem çocuk bakıp hemde para ödeyemez ödeyemediği içinde hapi yatar demişsiniz çocuk ne olcak peki hapis yatarken ne kadını yada adamı yaşanan hiç bir şey o cocuğu kurban edemez. geçmişin çocuğu geleceği belirler bana göre. O cocuğun aklı ermeye başladığında yanında anne ve babasının olmaması çevrenin bu aileye bakışı arkadaşlarının yaklaşımları vs demek istediğim o çocuk normal bir birey olabilirmi bence kanunlar o çocuğu normal bir birey yapabilmeli ama sanırım mümkün görünmüyor bilmiyorum.
    Abdullah bey bu yazdıklarımı size karşı yazmıyorum sadece kendim yaşam kanunlar vs çatışıyorum. Elimden geldiğince objektif olmaya ve dünyada kadının ve türkiyedeki kadının durumuna bakarak gerçekçi olmaya çalıştım.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tazminat eşten alınır. Diğer babadan tazminatı ancak onu eşi alabilir.

Ayrıca mantığınızı da tam anlamadım. Aileyi mutlu etmek için illa başkasından çocuk mu yapmak gerekiyor ? Tıpta tonla çözüm varken, bu yolu seçme nedeni nedir ? Aldattı diye eşine para ödesin ağır karar diyorsunuz,

Eğer biyolojik baba şantaj yaptıysa başka dava açılır, ama boşanma davasından tazminat sadece eşlerden alınabilir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

haklısınız aile mutlu etmek için başkasından çocuk yapmak gerekmiyor ve tıpta biçok çozüm var bu konuda kadın suçlu bu kabul edilebilir. ama bu boşanma davası sonuçlandığında aldatan kadın durumu iyi değilse nasıl tazminat ödesin çalışırsa çocuğa nasıl baksın evemi bakıcak tazminatmı ödücek sonu ne olur bu işin. Ben önce çocuğun durumunu düşünüyorum sonrada aldatan adamın yan gelip yattığını kendi ailesiyle bişey olmamış gibi yaşamasını hazmedemiyorum bu mantıksız. Bu boşanma davasında biyolojik baba nafaka ödemesi gerekiyor ayrıca aldatılan koca biyolojik babadan tazminat alması gerekmiyormu bunu Abdullah bey yazmıştı konu başında, bu olaylar görülmeyecekmi bu davada. bunları kim belirliyor?
    Bu boşanma davasının içinde 4 ayrı olay var
    aldatan adam (çocuğun biyolojik babası)
    aldatan kadın (eş)
    aldatılan adam (koca)
    çocuk (aldatan adam ile aldatan kadının)
    bu davanın hepsi bir kalemde görülmesi gerekmiyormu?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye göz ardı ettiğiniz bir husus var..

Hukuk haklıyı mağduru korumak zorundadır. Ve maddi delilelere göre iş yapmalıdır. Aksi halde varlığının nedeni tartışılır hale gelirki buda toplumda kaosa neden olur.
    Aldatmak iradi bir eylemdir. Hiç bir aldatma eyleminin şuursuzca anlık bir gaflet olduğu vs. söylenemez. Bunu yapabilmek için karşı cinsten iki kişiye, düşünce birliğine, duygu birliğine, eylem birliğine, zamana ve mekana ihtiyaç vardır.

Bu unsurlar bir araya gelmeden bu eylem yapılamaz.

Fiili gerçekler alenen ortaya koymaktadırki.. kadın ile biyolojik baba zina yapmıştır. Bu ilişkiden de çocuk doğmuştur.

Yasal eşler mağdur edilmiştir.

Bu durumda 4 dava söz konusu olacaktır..

1 nci dava.. yasal koca karısına boşanma davası açar boşanmadan dolayı tazminat talep eder ve alır.
    2 nci dava.. yasal koca biyolojik babaya haksız fiil nedeni ile BK 41/2 dava açar tazminat talep eder ve alır
    3 ncü dava.. Biyolojik babanın eşi olan kadın biyolojik babaya boşanma davası açar boşanmadan dolayı tazminat talep eder ve alır.
    4 ncü dava.. Biyolojik babanın eşi olan kadın çocuğun anası olan kadına haksız fiil nedeni ile BK 41/2 dava açar tazminat talep eder ve alır.

Bunda anlaşılmayacak bir durum yok. Biyolojik baba kendi kendisine yapmadı değilmi bu zina eylemini. kadının rızası olmadan tecavüzde etmedi. Eğer öyleyse zaten iş kolay savcılığa suç duyurusunda bulunur. iş çözülür.

Sadakatsizlik yapan kadın cezalandırılmazsa bu ona ödül olmazmı? Diğer benzer olaylarda emsal teşkil etmezmi? Yasalar mağduru koruyacak. Kusurlu olanda cezasını çekecek yada yaptığı eylemin ceremesine katlanacak.

Ortada çocuk var, ama bu çocuk nasıl yetişecek bu durumda anayı affedelim hayatını ,idame ettirsin hatta mümkün ise yasal kocadan ve yasal kocanın ailesinden hatta toplum olarak baskı yaptığımız için hazineden bu kadına irat verelim, olmadı bir ev hediye edelim hayatını devam ettirsin mi dememiz gerekir.

Bu durumda hırsızlık yapacak olanda, katil olacak olanda, dolandırıcıda, gaspçıda kadınlardan seçilir. Birde kucağında çocuk varsa ne ceza, ne hüküm... Yaşar gideriz.

Kalkıp yazmışsınız.. hukuk paranın yanındamı sağlığın yanındamı... Onursuz ilişkilerden çocuk sahibi olan erkek yada kadın bireylerin bu onursuzluğun gölgesinde topluma faydalı ve sağlıklı nesiller yetiştirebileceğine inanıyormusunuz siz..

O çocuğun aklı erdiğinde anasının ve biyolojik babasının kaçak göçek ilişki yaşayarak yaptıkları hatayı kendisi yapmayacaktır. Bir başka insanın sorumluluğunu omuzlarında taşımanın nasıl bir töhmet olduğunu herkesten daha iyi anlayacaktır emin olun. Endişelenmeyin.

Yaşı kemale erdiğinde o çocuğa bu günki düşüncelerinizi söylediğinizde size vereceği yanıtı hazır olacaktır.

"Madem benim geleceğimi bu kadar düşünüyordunuz, yanınıza alıp siz baksaydınız bana, Böyle bir onursuzluğun gölgesinde yaşamama izin vermekle en büyük cezayı vermişsiniz bana. Çocuktum ufacıktım kendi haklarımı savunacak güce ve bilgiye sahip değildim. Siz de hiçmi vicdan yoktu neden benim haklarıma sahip çıkmadınız, yada çıkılması için devlete gitmediniz..."

Bu sorulara yanıtınız varsa buyrun. Yoksa aldığınız bilginin yeterli olduğu kanaatındayım.
    Çocuğa büyük geçmiş olsun.. Allah yardımcısı olsun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı merakli12 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tazminat eşten alınır. Diğer babadan tazminatı ancak onu eşi alabilir.

Ayrıca mantığınızı da tam anlamadım. Aileyi mutlu etmek için illa başkasından çocuk mu yapmak gerekiyor ? Tıpta tonla çözüm varken, bu yolu seçme nedeni nedir ? Aldattı diye eşine para ödesin ağır karar diyorsunuz,

Eğer biyolojik baba şantaj yaptıysa başka dava açılır, ama boşanma davasından tazminat sadece eşlerden alınabilir.
    Kanun maddesi: Borçlar Kanunu :
    "Madde 41 – Gerek kasten gerek ihmal ve teseyyüp yahut tedbirsizlik ile haksız bir surette diğer kimseye bir zarar ika eden şahıs, o zararın tazminine mecburdur.
    Ahlaka mugayir bir fiil ile başka bir kimsenin zarara uğramasına bilerek sebebiyet veren şahıs, kezalik o zararı tazmine mecburdur. "

Sayın üye.. Yargıtayın Emsal kararı aşağıdadır.. T.C.

YARGITAY

4. HUKUK DAİRESİ

E. 2004/10434

K. 2005/4506

T. 28.4.2005

• ZİNA NEDENİYLE MANEVİ TAZMİNAT ( Dava Dışı Eşi İle Davalı Arasında Bir Yakınlaşma Bulunduğu Anlaşılmasına Göre Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Kabulü Gereği )

• EŞİN RIZASIYLA YAPTIĞI ZİNA ( Davalının Davacının Eşinin Rızası İle De Olsa Yapması Halinde Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Manevi Tazminat İsteminin Kabulü Gereği )

• AİLE BÜTÜNLÜĞÜNE SALDIRI ( Davalının Davacının Eşinin Rızası İle De Olsa Zina Yapması Halinde Davacının Aile Bütünlüğüne Haksız Bir Saldırı Oluşturduğu Benimsenerek Manevi Tazminat İsteminin Kabulü Gereği )

818/m.49

ÖZET: Ceza mahkemesinin gerekçesinde belirlenen olgular itibariyle, davacının eşinin rızası ile de olsa, davacının eşi ile davalı arasında bir yakınlaşma bulunduğu anlaşılmaktadır. Yerel mahkemece, bu durumun davacının aile bütünlüğüne haksız bir saldırı oluşturduğu benimsenerek davacı yararına manevi tazminat takdir edilmesi gerektiğinin gözetilmemiş olması usul ve yasaya uygun değildir.

DAVA: Davacı Muzaffer Gelir vekili Avukat Ahmet Canbaz tarafından, davalı Erol Gelir aleyhine 25.2.2003 gününde verilen dilekçe ile haksız eylem sonucu kişilik haklarına saldırıdan dolayı manevi tazminat istenmesi üzerine mahkemece yapılan yargılama sonunda; istemin reddine dair verilen 27.1.2004 günlü kararın Yargıtay’ca incelenmesi davacı vekili tarafından süresi içinde istenilmekle temyiz dilekçesinin kabulüne karar verildikten sonra tetkik hakimi tarafından hazırlanan rapor ile dosya içerisindeki kağıtlar incelenerek gereği görüşüldü:

KARAR: Davacı, dava dışı eşi ile davalının cinsel ilişkiye girerek zina eyleminde bulunduğunu, eşine karşı boşanma davası açtığını, davalı hakkında hazırlık soruşturması başlatıldığını, olay nedeniyle yuvasının dağıldığını, eylemin namusa yönelik yüz kızartıcı suç oluşturduğunu belirterek manevi tazminat isteminde bulunmuştur.

Mahkemece; davacının iddia ettiği zina eylemi kabul edilse dahi boşanmaya sebep olan eylemin davacının eski eşinin zina eylemi olduğu, davalının eylemi ile davacının boşanması ve zina nedeni ile namus ve şerefinin ihlali söz konusu olmadığı gerekçesiyle istemin reddine karar verilmiştir.

Karar davacı tarafından temyiz edilmiştir.
    Somut olayda, davalı hakkında davacının eşinin ırz ve namusuna tasaddide bulunmak suçundan cezalandırılması istemiyle açılan ceza davası sonunda; davacının eşi ile davalı arasında geçen telefon görüşmelerinin süresinin rahatsızlık boyutunu aşan uzun görüşmeler olduğu, davacının eşi ile davalı arasındaki ilişkinin rızaya dayalı olduğu kanısına varıldığı, davalının cezalandırılmasına yeterli, kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğinden unsurları itibariyle oluşmayan atılı suçtan davalının beraatine karar verildiği anlaşılmaktadır.
    Ceza mahkemesinin gerekçesinde belirlenen olgular itibariyle, davacının eşinin rızası ile de olsa, davacının eşi ile davalı arasında bir yakınlaşma bulunduğu anlaşılmaktadır. Yerel mahkemece, bu durumun davacının aile bütünlüğüne haksız bir saldırı oluşturduğu benimsenerek davacı yararına manevi tazminat takdir edilmesi gerektiğinin gözetilmemiş olması usul ve yasaya uygun düşmediğinden kararın bozulması gerekmiştir.

SONUÇ : Temyiz olunan kararın yukarıda gösterilen nedenlerle BOZULMASINA ve peşin alınan harcın istek halinde geri verilmesine 28.04.2005 gününde oybirliğiyle karar verildi.
    Konu Abdullah Yaman tarafından (22-06-2010 Saat 11:12:28 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Kanun Maddesi Ekleme

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah bey konu başında (Çocuk annede kalır. Yaşı küçük anne sevgi ve ilgisine ihtiyacı var. Biyolojik baba nafaka öder.) demiştiniz hal böyle olursa biyolojik baba hem aldatılan kocaya tazminat öder, hemde çocuğa nafaka öder, hemde kendi eşi isterse onada tazminat öder çünkü kendi eşinide aldatmış oluyor. değilmi
    biyolojik baba çocuğa nafaka kesin ödermi?
    cocuğun ondan olduğunu mahkeme nasıl anlar?
    konuyu uzatmak istemiyorum ama gerçekten önemli olmasa paylaşmazdım özellikle Abdullah bey ve konuyu takip eden, bilgisini paylaşan herkese teşekkürederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php74238-Evli-bir-kadin-2-yasinda-oglu-var-oglunu-aldattigi-adamdan-dunyaya-getirmis

evli olup başkasından hamile kalmak

aldatan turbanli kadinlar

turbanli kadin kocasini aldatiyor

evli bir kadından cocugum var

evli kadindan cocuk yapmak

turbanli evli aldatan kadinlar

turbanli kadin aldatirmi

kocasini aldatip baskasindan hamile kalan varmi

evli adamdan hamileyim

evli kadından cocuk yapmanın cezası

kocasını aldatan kadınların hamile kalması

gebeyken eşini aldatan kadınlar

eşimin başkasından çocuğu var site:www.hukuki.net

evli bir kadın başkasından cocuk yaparsa cezası varmi

kadin aldatirsa kanun cesa ne

aldatan es ve baskasindan cocugu olan

kocasini aldatip hamile kalanlar

kocasi varken basksindan hsmile kalankar

kocamin baskasindan cocugu var

hamile kalmak icin aldatanlar

esini aldatip baskasindan hamile kalmak

aldatanturbanlikadinlar

https:www.hukuki.netshowthread.php74238-Evli-bir-kadin-2-yasinda-oglu-var-oglunu-aldattigi-adamdan-dunyaya-getirmispage3

https:www.hukuki.netshowthread.php74238-Evli-bir-kadin-2-yasinda-oglu-var-oglunu-aldattigi-adamdan-dunyaya-getirmispage2

Forum