Merhabalar,

Öncelikle bu konuda dedaylı bilgisi olan yazmasını rica ediyorum.

Konuya nasıl girecem hala onu düşünüyorum. Sayın Avukatlar; benim geçmişte bir kac suctan sabıka vardım bu cezaları hepsini cektim en son 2002 de ceza evine girdim şartı tahliye olarak 2006 tarihinde çıktım. Sanırım cezamın infazı bu sene bitiyor.
Başta soylediğim gibi bir kac suçtan sabıka kaydım bulunmakta bu sabıkalarım silinmesi için Adli Sicil Müdürlüğüne 2007 tarihinde gönderdim gelen cevapta bazı suclarımın silindiği ifade etmektedir. Bu sebeble gidip Sabıka kaydı çıkartım ama çoğu sabıkalarımın durduğunu gördüm. Ögrenmek isteğim husus 1999 da uyuşturucudan aldığım 10 aylık ceza sicilime işle o tarihden sonraki uyuşturucudan süren davalarım ceza evinden 2006 tarihinde çıktığımda serbest denetime tabi tutularak ametemin vermiş olduğu rapor sayesinde sicilimden kalktı fakat 1999 yılındaki ceza aldığım sicilimde bunu ve en son uyuşturucu etkisi altında işlediğim 2002 yılındaki gasp sucundan ceza evinde yattım (iyi ki yatmışım bu illetten orda kurtuldum ) 16 sene caza almıştım içerdeyken yeni yasa cıkmasıyla 2006 tarihinde tahliye oldum soylemek istediğim ehliyet alamıyorum, bole sucları işlediğimden dolayıda kendimden utanıyorum bu suçları sildirmem için en son ki suctan başlayarak mı silimesi gerekir önceki tarihli suclarımın silimesi için mahkemeye başvurduğumda mahkeme başkanı öndeki sucların silinmeden ben silemem demişti bu hala gecerli mi ben ehliyet alabilirmiyim bu sucları sabıkamdan cıkartmam için 5 sene geçti fakat şartlı tahliyem itibariylemi yoksa cezanın son bitiş tarihi olan 2010'dan sonra mı 5 sene bu konuda bana yardımcı olacak herkeze teşekur ederim
Saygılarımla...

Not: 2006 tarihinden beri herhangi bir olaya karışmadım kendi işimi kurdum çalışıyorum.