binamıza yeni biri taşınmıştı.bahçe yapmak için benden yardım istedi.bende kimseye ait olmayan bir alana bahçe yapmasına yardımcı oldum.fakat bu bahçenin yanında aynı binada bulunan komuşuların bahçesi bulunmaktaydı.o bahçeyi hazırlamaya başladık az miktarda toprak koyduk.fakat koyarken birazı yola döküldü.bende yolu süpürdüm ve çıkan toprağın yarısını başka biyere yarısınıda o bahçenin karşısındaki kaltırımın altındaki eksik yerlere koydum..önceden husumetimin olduğu komşularım bu duruma karşı çıktılar.ve neden çöpe atmadın diyerek bana hakaret etmeye başladılar.onlar bana sana dünyayı dar edeceğiz gibi hakaretler edince karşılıklı tartıştık.daha sonra onlar beni hakaret ve tehtitden şikayet edince mahke me sonuçlandı.binada ve mahalledeki akrabalarını yalancı şahit olarak getirdiler ve davayı kazandılar.dva sonucu aldım hapis cezası sicilim temiz olduğu için paraya çevrildi.bu gün internetten baktığımda gerekçeli karar çıktı yazısını okudum.fakat ben mahkeme çıkışında karara itiraz dilekçesi vermiştim. bu gün bu yazı çıktı .ne demek ne yapmalıyım.