+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    391
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kemal Kılıçdaroğlu neyi ne kadar nasıl çözebilir?

Kemal Bey heyhat!

Ben sanıyordum ki...

Kemal Bey bütün bilinen ezberleri tersyüz edecek.

Ben sanıyordum ki...
    Kemal Bey partiye bütün ağırlığını koyarak bir destan yazacak.
    Ben sanıyordum ki...
    Kemal Bey öyle bir samimiyet duvarı örecek ki kurşun geçmeyecek.
    Ben sanıyordum ki...
    Kemal Bey en küçük bir şaşkınlık yaşamadan olaya hakim olacak.
    Ben sanıyordum ki...
    Kemal Bey halka dokunan, halka geçen taraflarına çok şey ekleyecek.

* * *
    Ankara’ya gittim...
    Kendisiyle üç saat geçirdim.
    Sorulara verdiği cevaplara dikkat kesildim.
    Yaklaşımlarına baktım, cesaretini ölçtüm, risk alıp almadığını kontrol ettim, gözlem yaptım.
    Sonuç?
    Heyhat ki heyhat!
    Hadi “kocaman bir hayal kırıklığı” demeyeyim de “hayal kırıklığına ramak kala” diyeyim.
    Ne de olsa umuda minicik de olsa bir kapı aralamak lazım.

* * *
    Nasıl bir “Kemal Kılıçdaroğlu portresi” ile mi karşılaştım?
    Hemen anlatayım:
    Karşımda aradan geçen bunca süreye karşın lider olduğunun sımsıkı bilincine varamamış bir Kemal Kılıçdaroğlu duruyordu.
    Şaşkın ve ürkekti.
    Bir planı yokmuş gibiydi.
    En haklı olduğu konularda bile masaya yumruğunu vurup son sözü söyleyemeyecekmiş edasındaydı.
    Etrafı kolluyor, dengeleri gözetiyordu.
    En fenası risk almaktan fena halde çekiniyordu.
    Cesur şeyler söyleyip hata yapmaktansa bilinenleri tekrarlayarak cesaretsiz kalmaya razı olmuş gibi bir hali vardı.
    Tipik bir Ankaralı gibiydi...
    Laf çeviriyor, konunun özüne gelmiyor, en aşılmış mevzularda bile bir çift laf edemiyordu.
    Açık konuşamıyordu.
    Bu durum, en önemli silahını, yani samimiyet silahını elinden alıyordu.
    “Kürt sorunu” konusunda en klişe çözümlere yaslanıyordu.
    “Üniversiteler bin çiçeğin açtığı yerlerdir. Kıyafet yasağı da neymiş? Üniversite çağına gelmiş delikanlıların kıyafetine devlet ne karışırmış?” cümlelerini kurmaktan bile kaçınıyordu.

* * *
    Son sözüm şudur:
    Eğer bu böyle giderse...
    Üç vakte kadar “Kemal Kılıçdaroğlu efsanesi” yer ile yeksan olur.
    Ne demişler?
    Acı konuş ama doğru bildiğinden şaşma...

AHMET HAKAN - HÜRRİYET

Hukuki NET Güncel Haber

Kemal Kılıçdaroğlu neyi ne kadar nasıl çözebilir? konulu yargıtay kararı ara
    Kemal Kılıçdaroğlu neyi ne kadar nasıl çözebilir? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kemal Kılıçdaroğlu neyi ne kadar nasıl çözebilir?

Kılıçdaroğlu Dersim'le yüzleşmeli

Referandum süreci, siyasetin dilini sertleştirirken ayrışmayı da hızlandırıyor. Bu ayrışmanın en yoğun yaşandığı parti ise CHP. CHP'de hem yeni bir yönetim, hem de derin bir referandum sancısı yaşanıyor. Baykalcı milletvekilleri rahatsız...
    Referandum'da eski Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Eşref Erdem gibi "Evet" diyenlerin sayısı artıyor. Görünen o ki bu süreç daha da hızlanacak. Çünkü CHP'nin "hayır" yaklaşımı CHP'lileri ikna etmiyor. İşte onlardan biri daha, CHP eski MYK üyesi Sırrı Özbek. Özbek gelinen noktayı şöyle değerlendiriyor:
    "Siyasetin bu kadar gerginleştirilmesine gerek yoktu. CHP'nin iki maddeye olan itirazı kısmen de olsa Anayasa Mahkemesi tarafından düzeltildi. Anayasa Mahkemesi'nin böyle bir yetkisi olmamasına rağmen, itiraz edilecek yerler ortadan kalktı. Bu noktadan sonra CHP'nin böyle katı hayırcı bir tavır takınmasını doğru bulmuyorum. Zaten diğer maddeler, CHP'nin de katıldığı maddelerdi. Özellikle asker ve sivil bürokrasinin siyaset üzerindeki vesayetini azaltan maddeler çok önemli."
    CHP çevresinde en çok tartışılan 12 Eylül'le ilgili geçici 15. maddenin kaldırılması konusunda ise hukukçu olan Özbek şöyle diyor:
    "Bir kere 15. maddenin kaldırılması çok önemli. Yargılama sonraki iştir. Eğer yargıçlar insanlığa karşı işlenmiş suç kavramı içinde görürlerse, şikâyetçi de varsa elbette yargılanırlar."
    Özbek'e, yürütülen referandum kampanyasını da soruyorum. İşte cevabı:
    "CHP yönetimi 'hayır'ı bir siyaset stratejisi olarak kabul etti. Buna iyi hazırlanması gerekirdi. İyi hazırlanamadığı için Anayasa tartışılmıyor daha çok hükümetin yaptıkları tartışılıyor."
    CHP içinde ve çevresinde en çok tartışılan konulardan biri de Eşref Erdem'in ihraç için disiplin kuruluna verilmesi kararıydı. Peki, bu bir CHP'li için ne anlama geliyordu? Özbek şöyle diyor:
    "Bu çok vahim bu olay. Değerli bir arkadaşımızın konuşma özgürlüğünün elinden alınması büyük bir hatadır. Anayasa oylamaları mecliste yapılırken parti grupları milletvekillerini bağlayıcı karar alamıyor. Her milletvekili serbest olarak istediği şekilde oyunu kullanabilir. Sen grupta alamadığın kararı referandumda hiç alamazsın"
    Açılım sürecinde gündeme gelen "Dersim gafı"nın yanlış olduğunu, partinin MYK toplantılarında da dile getiren Sırrı Özbek, acaba bugün meydanlarda süren Dersim tartışmasına nasıl bakıyordu? Modern ülkelerin sorunlarıyla yüzleştiğini söyleyen Özbek, Türkiye'nin de bunu yapması gerektiğini belirtip şöyle diyor:
    "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dersimli kimliği taşıyor. Bu Türkiye siyaseti açısından çok önemli. Türkiye kendi geçmişinde yaşanan olaylarla da yüzleşmekten kaçamaz. Sayın Kılıçdaroğlu orada olanları en iyi bilenlerden biri. O trajediyi dinlemiş ve hissetmiştir. Böyle bir olay olmamış gibi davranamaz. 'Ben daha doğmamıştım' demesi anlamsız. Ben de İstanbul'un fethinde doğmamıştım ama nasıl fethedildiğini biliyorum. Modern ülkeler sorunlarını yüzleşerek çözüyor. Biz de böyle yapmalıyız."
    Eski CHP MYK üyesi Özbek'e son olarak çok tartışılan ve bugünlerde ateşkes sürecine giren Kürt meselesinde CHP'nin ne yapması gerektiğini soruyorum. Sözü uzatmadan cevap veriyor:
    "Bu saatten sonra ne raporu? Türkiye 30 yıldır bu sorunu tartışıyor. Sadece biz de değil, AB, ABD hatta dünya tartışıyor. Adama 'günaydın' derler, artık rapor mu kalmış, 40 bin kişi ölmüş. Geçen yıl açılım gündeme geldiğinde içi boş denildi. Ben de MYK tartışmalarında John Lennon'un bir sözünü hatırlattım; 'Biz hayata dair planlar yaparken, hayat akıp gidiyor.' Kürt meselesi bizim açımızdan böyle bir noktaya geldi. Daha fazla gecikmeden demokrasi içinde çözüme katkı sunmalıyız."

MAHMUT ÖVÜR

Sabah

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu için şok iddia!

Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü dönemiyle ilgili ‘görevi kötüye kullanma’ davasından 2002’de vekil seçilip dokunulmazlık kazanarak kurtulduğu iddia edildi.

Referandum mitinglerinde, “milletvekili dokunulmazlığını kaldırsınlar, ‘evet’ oyu kullanacağım” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hakkındaki bazı dosyalardan milletvekili dokunulmazlığı sayesinde kurtulduğu ortaya çıktı.
    Star’ın ulaştığı belgelere göre, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığı sayesinde kurtulduğu dosyaların başında, “sicil notu” skandalı dosyası geliyor. Kılıçdaroğlu’nun, SSK Genel Müdürlüğü döneminde, üst düzey bürokratların “sicil notlarını” arkadaşının eşine doldurttuğu ortaya çıktı. SSK’da üst düzey bürokratlara sicil notu veren kişinin de, Kılıçdaroğlu’nun yakın arkadaşının eşi olduğu iddia edildi. Skandal, bazı müfettişlere ve bürokratlara çok düşük sicil notu verilmesi üzerine ortaya çıktı. Sicil notlarının niye düşük olduğunu araştıran müfettişler, Kılıçdaroğlu tarafından verilmesi gereken notların, arkadaşının ve bürokratının eşi tarafından verildiğini belirledi. 1999 ve 2000’de Çalışma Bakanlığı’na intikal ettirilen konuyla ilgili inceleme başlatıldı. İncelemelerde, Kılıçdaroğlu’nun “görevi kötüye kullanma” suçunu işlediğine karar verildi.

SANIK KEMAL KILIÇDAROĞLU...
    Yargılama süreci sonucunda CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında, Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 8. Ağır Ceza 2003/43 esas sayılı dosyada, 22 Ocak 2007 tarihinde sanık Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olması nedeniyle hakkındaki yargılanmanın durdurulmasına karar verdi.

2-) Ecevit soruşturma başlattı
    CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında 5 milyar dolarlık sarf malzemesi skandalından sonra yeni bir dosya daha ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu hakkında kuruma PKK’lı kişileri aldığı iddiasıyla dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in talimatıyla gizli soruşturma açıldı. Soruşturmada iddiaların doğru olduğu tespit edildi.

ECEVİT HİÇ BEKLETMEDİ
    SSK’nın 1992-1999 yılları arasında genel müdürlüğü görevini üstlenen Kılıçdaroğlu’nun PKK üyelerini ve akrabalarını işe aldığı iddialarıyla ilgili 2000 ve 2001’de Başbakanlığa ve güvenlik kurumlarına çok sayıda ihbar geldi. Bu ihbarlar, toplanarak dönemin Başbakanı Ecevit’e sunuldu. Ecevit de, hiç bekletmeden 19 Mart 2001 tarihinde iddiaların incelenmesi için Başbakanlık Teftiş Kurulu’na talimat verdi.

AYNI GÜN OLUR VERDİ
    Başlatılan soruşturma sonunda hazırlanan, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Osman Nuri Oduncu imzası ve TEFTİŞ. M: 144 sayılı- 13.08.2001 tarihli raporda sadece PKK üyelerinin değil Dev-Genç üyelerinin de işe alındığı vurgulandı. Raporda, SSK yönetiminin “örgüt üyeliği, adam öldürme, yaralama, patlayıcı madde kullanma” gibi suçlardan hapis cezası alan bu kişiler hakkında işlem yapmadığı kaydedildi ve gereğinin yapılması önerildi. Ecevit de rapora aynı gün “olur” verdi. •

Haber Mynet

Galiba önce kendi sorunlarını çözmesi gerekiyor!

Siyasilerin hepsi neden böyle, yoksa !

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu için şok iddia...

Tarihçi Cezmi Yurtsever’den şok iddia: “Başbakan Erdoğan ile Devlet Bahçeli akraba.

Erdoğan hakkında şok iddia!

TIRMANAN TERÖRE BAŞBAKAN'DAN ŞOK İDDİA!..
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Şunu herkesin sorgulamasını istiyorum, neden şimdi? Lütfen bunu herkes kendine sorsun. Lütfen herkes bunun cevabını arasın. Neden şimdi? Tam Anayasa değişikliği TBMM'den geçmişken, tam Anayasa değişikliği halkın önüne, sizin önünüze gelecekken, neden terör örgütü eylemlerini artırdı?
    Şok İddia!!! Çevik Bir kimin danışmanı?
    Şevket Kazan, 28 Şubat sürecinin önde gelen komutanlarından dönemin Genelkurmay 2’nci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gizli danışmanlarından olduğuna dair duyumlar aldıklarını söyledi. Kazan “Çok ciddi duyumlarımıza göre, Çevik Bir İsrail’le ilgili askeri konularda Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a gizli danışmanlık yapıyor” dedi.

MHP'den Habur için şok iddia!

Kaynak:Google Ana sayfa

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu 'genel affa' açıklık getirdi

'PKK'ya genel af' önerisiyle eleştirilerin hedefi olan Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine açıklık getirdi. 'İstediğim af Öcalan'sız' diyen Kılıçdaroğlu, zaten yasada böyle bir hükmün olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, Kayseri mitingine giderken otobüste gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Genel afla terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a af yolunun açılıp açılmayacağı'' yönündeki sorusu üzerine, ''Terör suçlarından müebbet hapse mahkum olanlar af yasaları çıksa bile ömür boyu hapiste kalırlar diye bir hüküm var'' dedi ve şöyle konuştu:

''Dolayısıyla bizim düşündüğümüz, 'toplumsal barış, toplumsal uzlaşma sağlandığı zaman bir genel af tartışılabilir, görüşülebilir' derken biz normalde barışın, huzurun egemen olduğu, çatışmanın olmadığı, PKK'nın koşulsuz silah bıraktığı, siyasal partilerin, toplumun, sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının 'Artık yeter, bu ülkede devlet kin tutmaz, bir barış sağlandı, terör bitti, huzur içindeyiz, herkes ekmeğini alın teriyle kazandı, evine götürdü, artık bir genel affı düşünebiliriz' diye düşünürlerse biz de CHP olarak buna katkı vermeye hazırız diye açıklama yaptık. Dolayısıyla bunu Adalet ve Kalkınma Partisi hemen kaptı, acaba buradan 'Terör örgütüne af getirecek mi' ya da 'Abdullah Öcalan bu aftan yararlanacak mı' diye.''

BARIŞ VE HUZUR İSTİYORUZ

Türkiye'de barış ve huzur istediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

''Huzur ve barışın adresi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Nitekim Sayın Başbakan Tokat'ta miting sırasında 'Türban olayını Kemal Kılıçdaroğlu'nun çözeceğine inanıyor musunuz' dediği zaman oradaki kitle de 'evet' demiştir. Çünkü biliyorlar, biz sorunları çözeceğiz. Sorunları çözmek için yola çıktık zaten.

İnternethaber

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2011 model CHP geliyor!

Akademisyen, sivil toplum örgüt liderleri ve toplumun değişik kesimlerinden kanaat önderlerinin katıldığı toplantı sonrası, Kılıçdaroğlu ve parti sözcüsü Okay konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Siyasette Başarı Stratejisi' toplantısında CHP'yi ve CHP'nin geleceğini masaya yatırdıklarını söyledi.

Toplantının yapıldığı otelden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, 2 günlük güzel bir çalışma yaptıklarını, ekonomiyi masaya yatırdıklarını belirterek, ''Çalışmaları, CHP'yi, CHP'nin geleceğini masaya yatırdık. Güzel bir çalışma oldu'' dedi.

Çalışmanın sonucunda neler olacağı yönündeki bir soruya Kılıçdaroğlu, ''2 günlük emek var. Değişik çevreler olayı değerlendirdiler. Biz de bunu değerlendirdik. Bize bir rapor verilecek. O rapor üzerine biz, bir yol haritası belirleyeceğiz'' yanıtını verdi.

'Seçim için bir yol haritası belirlendi mi ?''sorusuna Kılıçdaroğlı, ''Tabi'' cevabını veren Kılıçdaroğlu, ''29 Ekim Resepsiyonu konuşuldu mu?'' şeklindeki soruyu ise '' Hayır'' diye yanıtladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra otelden ayrıldı.

YOL HARİTASI ARALIK'TA
    Toplantı sonrası detaylı açıklama ise, CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay'dan geldi.

"Bu, sadece toplumun değişik kesimlerindeki isimlerin, liderlerin, temsilcilerin, kanaat önderlerinin düşüncelerinin aynı ortamda paylaşıldığı bir toplantı" diyen Okay, "Biz il başkanları, milletvekilleri arkadaşlarımızla da toplandık. Bir seçime hazırlık komitesi de oluşturduk. Ankara'da bu çalışmamız devam ediyor zaten.

Burada da, arkadaşların düşüncelerini alacağız, bunların hepsi o komite bünyesinde değerlendirilecek. Ondan sonra bir yol haritası belirlenecek. Zannederim, Aralık ayı başı itibariyle seçim yol haritasıyla yola çıkmış olacağız'' şeklinde konuştu.

Okay, ''Sisayette Başarı Stratejisi'' toplantısında, Türkiye'nin türban dahil, yakıcı, can alıcı tüm sorunlarının gündeme geldiğini belirterek, herkesin özgürce düşüncelerini ifade ettiğini söyledi.

Okay, akademisyen, sivil toplum örgüt liderleri ve toplumun değişik kesimlerinden kanaat önderlerinin katıldığı toplantıda, siyasette şu an aktif rol üstlenmeyen 3 eski genel başkanın da yer aldığını kaydetti.

Bugünkü toplantının, yeni CHP yönetiminin 2011 genel seçimlerine yönelik olarak yapmakta olduğu toplantı dizilerine bir ek olduğunu ifade eden Okay, ''Bu toplantı sonucunda önümüzdeki seçime yönelik toplumun değişik kesimlerinin siyaseti algılaması, siyasete ilişkin düşünceleri ve değerlendirmelerini aldık. Çok başarılı güzel bir toplantıyı geride bıraktık. Çok önemli, değerli değerlendirmeler vardı.

Toplantının finalinde, 'biz de sizle birlikte bu siyasette taşın altına elimizi koyacağız' diyen değerli arkadaşlarımız da vardı. Bunların hepsi partinin sorumluluk mevkinde olan kadrolar tarafından not edildi. Bunların her biri önümüzdeki süreçte seçime hazırlık komitesi tarafından değerlendirilecek'' diye konuştu.

TÜRBAN, KÜRT SORUNU, EKONOMİ...
    Toplantı sonunda Kılıçdaroğlu'nun katılımcılar bir teşekkür konuşması yaptığını da belirten Okay, bir gazetecinin, ''türban konusu konuşuldu mu?'' sorusu üzerine, ''Türban da, Türkiye'nin yakıcı, can alıcı tüm sorunları gündeme geldi. Herkes en özgürce, en geniş manada düşüncelerini ifade etti. Türban da, Güneydoğu da, Kürt sorunu da, ekonomi de, yolsuzluk da, yoksulluk da konuşuldu. Seçim stratejileri de konuşuldu. Herkes dilediğince düşüncelerini ifade etti. En geniş manada tartışıldı ve büyük bir hoşgörüyle dinlenildi, bunların her birinden yararlanılacağı inancını taşıyorum'' karşılığını verdi.

2011 SEÇİMLERİ
    Okay, ''Toplantıda konuşulan konularla ilgili bir sonuç çıkıp çıkmadığı'' yönündeki bir soru üzerine, bu toplantının bir parti iç çalışması olmadığını, o yüzden toplantıdan bir sonuç çıkmayacağını belirterek, şunları söyledi:

''Bu, sadece toplumun değişik kesimlerindeki isimlerin, liderlerin, temsilcilerin, kanaat önderlerinin düşüncelerinin aynı ortamda paylaşıldığı bir toplantı. Biz il başkanları, milletvekilleri arkadaşlarımızla da toplandık. Bir seçime hazırlık komitesi de oluşturduk. Ankara'da bu çalışmamız devam ediyor zaten. Burada da, arkadaşların düşüncelerini alacağız, bunların hepsi o komite bünyesinde değerlendirilecek. Ondan sonra bir yol haritası belirlenecek. Zannederim, Aralık ayı başı itibariyle seçim yol haritasıyla yola çıkmış olacağız.''

Okay, ''CHP'de bir 29 Ekim Resepsiyonu sorunu olup olmadığı'' yönündeki bir soruya, ''Medya bir kriz istiyor. Medya sürekli CHP'de bir kriz beklentisi içerisinde. CHP'de bir kriz yok. Medya istediği için de bir kriz olmayacak. CHP'nin içinde bir kriz yok'' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun resepsiyonla ilgili bir karar alıp almadığı sorusu üzerine de Okay, ''Sayın Genel Başkanımız medyanın genel yayın yönetmenleriyle birlikte olduğu akşam yemeğinde, '29 Ekim'e daha çok var' ifadesini kullandı. Ben de Genel Başkanımız'ın ifadesini tekrar ediyorum. 29 Ekim'e daha çok var, bu konu sayın Genel Başkanımızın iradesidir'' diye konuştu.

TÜRBAN
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'türban sorununun çözümüne yönelik ben talimatı verdim, çalışmalar başladı' dediğini hatırlatan ve CHP'nin bu konuda bir çalışma başlatıp başlatmadığını soran bir basın mensubunu da Okay, şöyle yanıtladı:

''Her 3 başkanvekili de buradaydı. Başbakan Kızılcahamam'daydı, biz İstanbul'daydık. Henüz bize daha bir şey gelmedi. Gelirse, AK Parti Başkanvekilleri, CHP Başkanvekillerini arar. Ancak kimi zaman sayın Başbakan böyle 'ben başkanvekillerime talimat verdim' der, sonra geri alır. Kimi zaman AK Parti Başkanvekilleri, anayasa değişikliğinde 'Meclis Başkanı aradı, biz hazırız' dedi. Başbakan 'anayasa değişiklikleri seçimden sonraya kalsın' dedi. Bu tür siyasi söylemler olur.

Eğer bu konu AK parti grubunun bir kararı haline gelirse, Başbakan'ın 13 Eylül'den itibaren söylemlerindeki zikzaklar ortadan kalkar ise, o zaman talepte bulunurlarsa, talebe göre CHP grubu bu başvuruyu değerlendirir, ona göre de bir karar alınır. Henüz bize yapılmış bir başvuru olmadan şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Hatırlarsanız Meclis Başkanı'nın anayasa değişikliğiyle ilgili olarak 'parlamentoda grubu bulunan siyasi partilere çağrı çıkaracağım' dediğinde hemen 'biz hazırız' dedik. Meclis Başkanı o söylediğini unuttu, Başbakan ona, 'neden söyledin?' dercesine, 'bu değişiklik olmayacak' dedi. Onun için söylemde bir tutarlılık için, önce icraatı görmek lazım.''

http://www.ntvmsnbc.com/id/25142065/page/2/

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O onu dedi bu bunu dedi anlamışmıyım

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu: Partideki korku imparatorluğunu yıktık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan son gelişmelere ilişkin CHP Genel Merkezi’nde basın mensuplarının karşısına geçti ve yeni yönetim listesini açıkladı. Açıklamasında partideki korku imparatorluğunu yıktıklarını belirten Kılıçdaroğlu, 'Genel başkanın toplamadığı bir Parti Meclisi karar alamaz' diye konuştu. Sav ise yaptığı açıklamada CHP’yi, içerideki dışarıdaki düşmanlar eskitemedi. CHP’ye kısa bir zaman önce genel başkan olan sayın Kılıçdaroğlu’da eskitemeyecektir. İstediği kadar yeni desin, CHP Mustafa Kemal’in kurduğu CHP’dir" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 16.30'da yapacağı duyurulan basın toplantısı, yazılı açıklama ile duyurduğu MYK listesindeki üç ismin görevi kabul etmemeleri ve ikna çabaları nedeniyle 17.20'de başlayabildi. Kılıçdaroğlu, toplantının yapılacağı salona gelirken partililer tarafından alkışlar ve “Başbakan Kemal” sloganlarıyla karşılandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

GENEL BAŞKANIN TOPLAMADIĞI PM KARAR ALAMAZ

Yargıtay cumhuriyet Başsavcılığı bir yazı göndererek tüzüğün gereğinin yerine getirilmesini istedi ve 15 gün verdi. Biz bir hukuk devletiyiz. CHP öteden beri hukuksa saygılı bir partidir ve biz bugün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, MYK’yı yüne tüzüğe göre belirledik ve teslim ettik.

Şunun altını özenle çizmek isterim. Genel Başkanın toplamadığı bir Parti Meclisi karar alamaz. Tüzük çok açık. Hukuka aykırılığa hepimizin karşı çıkması lazım. İnsanlarımızı, partililerimizi seviyoruz. Toplanan arkadaşlarımızı da seviyoruz. Ama hep hukuka bağlı kalmak zorundayız. Parti içi çekişmelerden ne istiyoruz arkadaşlar? Koltuklar hiçbirinin babasının malı değildir. Beni buraya örgütüm getirdi. Ama birileri hayır ben koltuğumdan oturacağım, ben başka işler yaparım derse buna izin vermem

Adımız belli. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Halkın partisiyiz. Birilerinin partisi değiliz. Koltuklar insanlara sürekli otursunlar diye verilmez, halka hizmet için verilir. Oralar ne benim ne de birilerinin babasının malıdır. O koltukların hakkını vereceğiz. Bana verilen bir yetki var, görev var. Görevi veren kurultaydır. Bana deniyor ki sen tüzüğün verdiği yetkiler çerçevesinde görevini yapacaksın. Tüzük meydanda, başsavcının yazısı meydanda, tespitimizi yaptık. Başsavcılığa konuyu ilettik.

KORKU İMPARATORLUĞUNU YIKTIK

Halkımı seviyorum, gücümü onlardan alıyorum. Gücünü bir yerden alanlar bu partide olmak zorunda değiller. Size yeni MYK üyelerimizin isimlerini ve görevlerini bilgilerinize sunmak istiyorum. Bize statükocu yaftası yapıtırmaya çalışıyorlar. Bundan en çok şikayet eden benim. Partideki korku imparatorluğunu da yıktık ülkedeki korku imparatorlugunu da yıkacağız:

İŞTE YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Size yeni yönetim listesini açıklamak istiyorum.Yeni Genel Sekreter Süheyl Batum...

-Örgütlenme ve Örgüt Yönetimleri Gürsel Tekin,
    -İdari ve Mali İşler Hurşit Güneş,
    -Seçim ve Hukuk İşleri Mesut Değer,
    - Tanıtım, Basın ve Propaganda İsa Gök
    -Yerel Yönetimler Alaattin Yüksel,
    -Meslek Kuruluşları, Sendikalar ve STK'lar İzzet Çetin,
    -Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmeler Oğuz Oyan,
    -Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kolları Didem Engin
    -Gençlik Örgütlenmesi ve Gençlik Kolları Mehmet Zeki Gündüz
    -Ekonomik ve Mali Politika Umut Oran,
    -Halkla İlişkiler Mehmet Ali Özpolat,
    -Ar-Ge BYK Platformu Sencer Ayata,
    -Parti İçi Eğitim Melda Onur oldu.

BAŞARISIZ OLURSAK GİDERİZ

Halkımıza şu vaatte bulunuyoruz. CHP yeni yönetimi, tek ses tek yürek olacaktır. Başarısız olduğumuz zaman hiç endişe etmesinler. Koltuklarımıza saplanıp kalmayacağız. Başarısız olduğumuz zaman alnımızın akıyla gideceğiz. Yerimize yeni arkadaşlarımızı getireceğiz. O koltuklar bize sürekli oturalım diye verilmedi ve biz yeni bir anlayışla halka gideceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Buradan örgütlerime de sesleniyorum. Yeni yönetimin desteklenip desteklenmediğini, komşularına esnafa sorsunlar, emekliye işçiye sorsunlar. Ömür boyu koltuklara oturanların CHP’ye ne verip ne vermediğini sorsunlar.

YENİ BİR TÜZÜK İÇİN SÖZ VERDİM

Biz halkımıza güveniyoruz, inanıyoruz. Hizmet etmek istiyoruz. Hiç kimse bir partinin içinde korku kanalları korku koridorları yaratmamalı. Herkes özgürce düşüncesini söyleyecek. Buna izin verdiğimiz zaman bu parti, demokrasiyi getiren parti, demokrasinin önündeki engel olarak ortaya çıkar. Parti içi demokrasiyi de sağlayacağız. Yeni bir tüzük için söz verdim. Partiye de demokrasiyi getireceğiz. Var olan tüzükteki bütün eksikliklerimizi gidereceğiz.

BLOK DEĞİL ÇARŞAF LİSTE

Öyle blok liste değil, çarşaf liste getireceğiz. İnsanın hakkına düşüncesine özgürce düşüncesini dile getirmesine hep olanak vereceğiz. Kararlıyım kararlılığımı ve bunun desteğini halktan alıyorum. İzin verin diyorum, yetki verin diyorum. Delegelerime de söylüyorum. CHP’yi, Mustafa Kemal’in özgürlükçü CHP’si haline getireceğim. Özgürlükten yana olacağız ve ben CHP’ye geçmiş seçimlerde oy vermemiş seçmenlerime de seslenmek istiyorum.

Yeni CHP’yi bilin, tanıyın. Yeni CHP halka hizmet için yola çıkan bir partidir. Biz hiçbir zaman sırça köşklerde oturmadık. Halk gibi yaşıyoruz, onları kucaklayacağız. Onların desteğini istiyoruz. Çünkü Türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı var.

Hürriyet

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

15. Olağanüstü Kurultay Parti Meclisi oylaması sona erdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu da oyunu kulandı.

Oyların sayımına geçildi…

http://www.chp.org.tr/

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: