2009 Kasım Celbinde Askerlik Şubem Tarafından GATA'ya sevk eri olarak yollandım. Burada İlk Karar Anında röntgenlerime bakılmaksızın A ver gitsin gibi bir tavırla karşılaştım. 68 Derece Kifozum Ve Omurilik hastalığı halk arasında kamburluk diye bilinir. Ayakta bile Beklemek Bazen size Çok Büyük Acılar Yaşatır.
Yönetmelik Şu Şekildedir;
(Değişik:4/5/1993-93/4398 K.) 1. Omurganın görünüşü bozacak derecede açı
yapan, kompansatris açı gösteren tüberküloza bağlı bulunmayan eğrilik ve şekil
bozuklukları (Skolyoz, kifoz, jibozite, lordoz v.b.)

Hatsalığımı yakından takip etmekteyim çektiğim sıkıntılar ve hocalarımın bana söylediği üzere Bu Karara Başhekimlikte itraz ettim Bu Sefer İlkkez Sağlık konseyine Cıkartıldım ve Konseyden ( B) Elverişli Değildir kararı cıktı. Son İmza ya Gittiğimde Evrağımı imzalamadılar ve tekrardan aynı konseye cıktım bu sefer (C) kararı verdiler bu karara itraz edemiyosunuz. ve 3 Ay Sevk ertelemesi verdiler hastalık iyleşicekmi diye.

3 Ay sonunda tekrar gataya gittim ve ilk konseyde OY Birliği ile (B) Kararı Aldım(yani kimisi A- kimisi B dedi) Kifozumun acısının artığını askerliğimin bu şekilde çok acı vereceğini ve yapamayacağımı söylediler. Konseyden cıktım bütüm rapor imzaları halletim kayıt defterine parmak bastım en son imza ortapedi şefi (Omur ilik cerrahi olmadığını söyledi) yarın tekrar konseye gelsin dedi nedenini söylemedi ertesi gün aynı doktorlar (A) kararı verdi. Elverişlidir diye.

3 gün içinde iyleştimmi kifozum geçtimi ? yok sebebi ne diyince sana söylemek zorunda değiliz karar defterine yazdık dediler.

Elimde İlk Rapor Var Elverişli değildir denilen. ve sonra tekarar istedikleri var Nasıl Bir Prosedür izleyip Sağlık Kurulu Kararına İtraz Edebilirim? bu evrakları noterden tasdik ettirdim orjinali gibidir var hakkımı sonuna kadar aramak istiyorum. İlk kez böyle bir karar alınmış. Elverişli değildir kararı 2 gun Sonra Elverişlidir diye. Yardımlarınızı Bekliyorum.

Çok Ciddi Sorunların Oldugunu bu 6 aylık süreçte Gördüm Bilgi verebilecekler varsa Şimdidien Teşekkürler.