Ben özel bir şirkette Aralık 2008'den bu yana halen çalışmaktayım. Şubat 2009'da sigortam başlatıldı.
Dün geçmiş aylara ait bir hatamı tutanak tutarak bana imzalatmak istediler ve bir de yapmadığım bir şeyi yapmışım gibi göstererek 2. tutanağımı hazırlamışlar.
1. tutanağımın konusunu müdürümüzle görüşerek aramızda halletmiştik ozaman bana tutanak hazırlamamışlardı bir yere imza atmamda istenmedi sadece sözlü olarak savunmamı yaptım onlarda kabul etti ve bir daha yapmamam istendi okadar.
2. tutanağım ise 29.05.2010 tarihinde benden yapmamı istedikleri bir iş vardı ve ben bu işi mesai saatim bittiği halde kalarak gün içinde yaptım ve müdürümüzde buna şahitti yanımdaydı yaptığımıda gördü. Tutanaktada bu işi tüm uyarılara rağmen yapmadığımı dile getirmişler buna inanamadım çünkü yapmıştım kendi şahsi işimi erteleyip hiç bir zorunluluğum olmadığı halde aramızda sorun olmaması adına kalarak o işi yapmıştım.

Mesai ücreti almıyoruz...

Eğer ki bana 3 tutanak hazırlarlarsa tazminatsız işten atma hakları varmı?
2.tutanağımıda savunmamda nasıl dile getireceğimide bilmiyorum. Daha önceden böyle birşey başıma hiç gelmedi ne yapacağımıda bilmiyorum... Tutanakları imzalamadım. imzalama zorunluluğum varmı?

Yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden çok Teşekkür Ederim...