Özel bir firmada çalışmaktayım, ekonomik kriz sebebiyle 10 ay süreyle dveletin çıkarmış olduğu " Kısa Çalışma Ödeneğinden" faydalandım. Ocak 2010 da bu sürenin bitmesiyle birlikte şirket ücretsiz izine devam kararı aldı. Bir kaç gün önce beni ve diğer ücretsiz izindeki arkadaşları arayarak istediğimiz taktirde kıdem tazminatlarımızın ödenerek çıkışımızın verileceğini bildirdiler. Kendilerine bu 10 aylık sürenin ( kısa çalışma ödeneği aldığımız süre ) tazminat ödemesine dahil olup olmadığını sorduğumda bana, dahil olmadığını ve bu sürenin tazminat ödemesinin yapılmayacağını söylediler. Konuyla ilgili olarak aynı durumdaki arkadaşlar bir iş müfettişine ulaştık ve derdimizi anlattık; bize bu sürenin kıdem tazminatı hesaplamasına dahil edilmesi gerektiği çünkü ödenen paranın devlet tarafından ödendiğini aksi taktirde şirketin hukuksuz bir iş yapmış olacağını söyledi. Konuyla ilgili olarak bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.Eğer bu şekilde tazminat ödemesini kabul edersem bana bir ibraname ( tüm haklarımı aldığıma dair ) imzalatacakları için sonradan dava açma hakkımın da olmayacağını düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...