IHH isimli dernek, sadece Türkiye’den değil Avrupa’dan da İsrail’e çıkarma yapıyor. Londra’dan dört gemi yolda. Peki, nedir bu IHH? Almanlar şöyle açıklıyor: “Yahudi düşmanı, antisemitik kinle dolu bir Milli Görüş organizasyonu

TÜRKİYE’de bir hengamedir kopuyor.
Bir yardım kuruluşu IHH (Internationale Humanitaere Hilfsorganisation), Filistin’e yine çıkarma yapıyor çünkü.
Akıl almaz şovlarla...
Gemilerle yardım malzemesi götürüyor. Görünüşteki amaç bu... Bu amaca ulaşmak için de İsrail ambargosunu delmeyi umud ediyorlar. Belli bir kesime verilmek istenen mesaj da bu...
Bir zamanlar Deniz Feneri, Türkiye’de kahraman ilan edilmişti...
Artık bir şeyleri araştırıp soruşturma huyunu çoktan bir yana bırakmış olan Türk basını, topluca insanları oraya yönlendiriyordu.
Sonunda ne olduğu ortada...
Şimdi sıra IHH’da...
İşin içinde, böyle ne olduğu tam bilinmeyen organizasyonlar olunca, doğa boşluk affetmiyor. Deniz Feneri batıyor, IHH çıkıyor... O batarsa Islamic Relife gelir, o batarsa başka bir şey...

ALMANYA IHH 4 GEMİ DOLDURDU

Biz Avrupa’dan yazdığımız için Avrupa’daki IHH’yı ele alacağız.
Avrupa’daki Deniz Feneri e.V.’yu ele aldığımız gibi...
Avrupa’daki ve dolayısıyla Almanya’daki IHH ile Türkiye’deki IHH ayrı tüzel kişiliktir. Ama bir Milli Görüşçü tanığın Alman adli makamlarına belirttiği gibi, “10 yaşındaki bir çocuk bile bilir ikisinin aynı olduğunu”...
İsrail’e gönderilecek malzemelerin birçoğu Almanya’dan toplanma...
Almanya’daki IHH e.V., bu malzemeleri Londra’dan kalkacak olan 4 veya 5 gemilik konvoya yığmış durumda.
Bunun içinde biraz da Paris’ten toplananlar var.
Onlar da Türkiye’deki IHH ile birlikte ambargo delmeye gidiyorlar. Gemilerdeki yardım malzemelerinin çok büyük bir çoğunluğu ise tıbbi malzemeler...
Ne kadarı yeni, ne kadarı Almanya’da ıskartaya çıkartılanlar bilmiyoruz. Öğrenemedik.
Peki, bu kadar büyük bir harekata girişen, İsrail’e kafa tutan, Filistin’deki herkesi aç- bilaç gösterip büyük şovlarla yola çıkan bu IHH kimdir?
Biraz merak ettik, araştırdık... Neler çıktığına birlikte bakalım...
Alman Anayasayı Koruma Dairesi raporlarından bir bölüm; “IHH e.V., İslam Toplumu Milli Görüş’ün hem bir yan kuruluşu hem de etkilendiği bir organizasyonudur. (örgütüdür)” (2001 tarihli NRW raporundan)...
IHH’yla İslam Toplumu Milli Görüş’ü ve Islamic Relief’i birbirinden ayırmak pek de kolay değil.

ERBAKAN’IN BACANAĞI ORADA...

Milli Görüş’le ilgili olarak Alman Polisi’ne bildiklerini anlatan A.V. isimli Berlinli bir eski Milli Görüşçü avukat şöyle diyor:
“Islamic Relief, İbrahim El Zayat demektir. Yani IHH demektir. İnsanların paraların nereye harcandığını bilmedikleri bir yardım organizasyonudur. Buradaki oyun da Milli Görüş’teki oyunun aynısıdır.”
Tanik ifadesi, sistemin Deniz Feneri e.V. sistemi veya Milli Görüş’ün para toplama sistemi olduğunu vurguluyor.
Bunlar Deniz Feneri e.V. kayıtlarında vardır. Almanya’daki Milli Görüş baskınları için de temellerden biri olmuştur.
Kimdir bu İbrahim El Zayat biliyor musunuz? Milli Görüş felsefesinin ve para çarkının kurucusu Necmettin Erbakan’ın bacanağı... Yani baldızının kocası...
IHH’nın başında ismen başkaları bulunuyor. Yönetiminde de...
Ve bu yönetim geçen yıl Giessen’de bir toplantıya katılmıştı. O toplantıyla ilgili çok ilginç yorumlar yapıldı.
Giessen, malum Dr. Yaşar Bilgin’in merkez tuttuğu il. Kendisi de Milli Görüş ekibini her defasında aklamak için yoğun çaba gösterenlerden ve onlara yakın duranlardan biridir... O konuyu şimdilik bir yana bırakıyoruz.
16 Haziran 2009 günü Giessen’de yapılan toplantı öncesi nbkk (Netzwerks für politische Bildung, Kultur und Kommunikation e.V.) şu açıklamayı yaptı:
“Alman Anayasayı Koruma Dairesi raporlarına göre IHH, Milli Görüş organizasyonu ile bağlantılıdır. Giessen’deki Gazze ile ilgili toplantıyı düzenleyenlerden biri olan IHH 2008 yılında HAMAS örgütü ile yakın ilişkiye geçmiştir. Onların amacı ise İsrail’in yok edilmesidir.”
Aynı açıklamadan devam ediyoruz:
“İnsani yardım söylemi ile birleştirilen İsrail karşıtlığı ve antisemitik nefret, bu islamcıların bilinen bir yöntemidir. Bu insani yardım iki ayrı amaç güder; bir yanda günlük hayata ilişkin olan inanç birliği içindeki kardeşlere yönelik olanı; diğer yanda ise insanlık makyajıyla gizlenen nefret ideolojisidir.”

AMAÇ MİLLİ GÖRÜŞ İDEOLOJİSYLE HEDEFE VARMAK

IHH, Milli Görüş ve Islamic Relief gibi kuruluşlar, Almanya’da sürekli denetim altında tutulan kuruluşlardır.
Hem düşünceleri hem de topladıkları yardımlar açısından.
Bu gruplar, son yıllarda kuruluşlarında eğitimli kişiler ve genellikle doktorlar, mühendisler çalıştırır oldular.
İyi Almanca bilen bu insanlar, zaman zaman Alman partilerinde ve günlük hayatında da etkili oluyor.
Ama bir amaç hiç değişmiyor; Milli Görüş zihniyeti ile belli bir yere varana kadar gitmek...
İşte, İsrail ablukasını yarmak için harekete geçen konvoyun Avrupa ayağı budur.
Türkiye’deki IHH’ye, Avrupa’daki IHH e.V.’dan ayırmak ne derece mümkündür bilemiyoruz.
Ona da artık siz karar verin...
İpucunuz ise şu: Türkiye’deki Deniz Feneri ile Almanya’daki Deniz Feneri e.V. ne kadar ayrıysa, o da o kadar ayrıdır.
-----

Ali Gülen
http://Odatv.com, 28 Mayıs 2010