arkadaşlar iyi günler. önceden geçirdiğim ruhsal rahatsızlıktan ötürü hastane reçeteleri ve raporlarını ilk muayene yapan doktora verdim. beni askeri hastaneye sevk etti. sevk edilen askeri hastanede muayene oldum. muayene olduktan sonra 560 sorudan oluşan psikolojik test yaptılar. psikolojik test sonucunda heyete çıktım ertesi yıla bıraktılar. 2009 yılında tekrar muayeneye gittim doktor ilaç reçetelerini ve doktorun epikriz raporlarını getir dedi bende onlar yok deyince ozaman sen ilaçlarını almıyorsun deyip askrer elverişli raporu verip rapora yazdı birliğine teslim olduğu anda psikiyatri polikinliğinde takibi gereklidir dedi. ve şubeye götürdüm lisan eğitimimden dolayı bir yıl tecil hakkım varmış. tecil ettiler. bu yıl 2010 ağustos celp döneminde silah altına alıncağım yanlız ben mali müşavir stajı yapıyorum. odaya başvuru yaptım oda askerliği 2012 nisan ayına kadar tecil ettirecek. bu arada ben devlet hastanesinde tekrar muayene oluyorum. ilaç değişimi yaptılar. bir yıllık ilaç kullanım raporu verdi. raporda yazan teşhis şizofreni ( f20), yazdığı ilaç invega reçeteleri de aldım sakladım raporda bende duruyıor. 2012 yılında muayene olurken bu raporları söleyimi yoksa direkt askeremi gideyim. eğer raporları sunarsam yine ertelememi vercekler. bilgilerinize yardımım var...