Merhabalar,

Arkadaşlar bira uzun olacak ama cevaplarsanız çok sevinirim. Ona göre hareket edecem.

Ben 4 yıldır çalışmış olduğum mağazada 10 saat ayakta durmak ve koli kaldırmaktan bel fıtığı oldum. Bunu durumu insan kaynaklarına ilettim ve çıkmak istediğimiz söyledim. Hakkımı verin gideyim dedim. İnsan kaynakları maalesef veremeyiz dediler. Raporu bana geri verdiler ve aradan 3 gün geçti geçmedi çaydırma politikaları artık bıktırma politikaları başladı. Son olarak beni 18.05.2010 salı günü izinli günümde iş yerine çağrıldım. 4 tane müdür karşımda ve istifa etmemi istediler. Ben direndim etmedim siz çıkarın dedim istifa etmedim. Yalnız istifa etmem için üstüme geldiler beni sıkıştırdılar edeceksinde edeceksin başka çaren yok seni bu mağazada görmek istemiyoruz vs. Bende baskılara dayanamayıp istifa ettim.

Hemen çalışma bakanlığına gittim şikayet dilekçesi verdim. Memur merak etme alırsın dedi tazminatını. Tanıdık bir avukata gittim konuştum. Durumu açık bir şekilde anlattım ve raporlarımıda verdim. Biz dedi bu davayı %90 kazanırız dedi yalnız dedi 2 tane şait lazım dedi. Şimdi sevgili arkadaşlar ben zorla istifaya zorlandım ve istifa ettim. Bu durumda dava etmek istiyorum 2 tane şaitim var hemen hemen aynı sorun ile karşı karşıya. Sizcede kazanma şansım %90 mıdır. İstifa dilekceme yazdım tüm yasal haklarım saklıdır diye.

Lütfen yardım ediniz...