Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim. benim sorum şu 20.07.2004 tarihinde özel bir fabrikada ( pimapen imalat ) işe başladım.İşe başladığımda fabrika da 3 vardiye ve 8 saat üzerinden çalıştırıldık.2008 yılı içerisinde fabrika bizlere normal maaşımızı ödedi fakat 1 hafta ile 2 hafta arasında değişen bir süre ile işe getirtmedi. Bu sürenin toplamı 45 günü buldu. Bu tarihe kadar 8 saat üzerinden çalıştık.Bu tarihten sonra 12 saat çalıştırıldık. Yaptığımız mesaileri ve kazanmış olduğumuz yıllık izinleri 45 günlük süreyi bize borç sayıp kestiler.Haftasonu (pazar günü ) Mesailerimizi hesaplarken %50 üzerinden hesaplandı. İlerleyen tarihlerde ise mesailerimiz % 50 den 0 'a indirildi. Şimdi fabrika kapanıyor.17.05.2010 tarihi itibariyle ihbar kağıdı imzalatıldı ve bana 05.08.2010 tarihi itibariyle işten çıkartılacağım bildirildi. Bu fabrika daha önceki yıllarda da 12 saat üzerinden işçi çalıştırdığı için ceza almış. Benim öğrenmek istediğim geçmişe dönük mesailerimi, yıllık izinlerimi nasıl alabilirim.