Anket Sonuçlarını Göster: Referandumdan hangi sonuç çıkar?

Oylayanlar
20. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Evet

9 45,00%
  • Hayır

11 55,00%
+ Konuyu Yanıtla
2 / 17 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 163 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Referandum Anketi

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış!

"Bu pakete 'hayır' diyenin ya aklından zoru vardır ya da vatan sevgisiyle ilgili bir sıkıntısı vardır''

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''(Hayır oyu vereceklerin aklından zoru vardır) diyerek millete, milletin özgür tercihine hakaret eden Egemen Bağış, derhal milletimizden özür dilemelidir'' dedi.

Bağış'ın uzun yıllar Amerika'da yaşamış ve orada tercüme bürosu ve evi bulunan bir bakan olduğunu belirten İnce, ''Amerika'da tercüme bürosu olan birisinin 'hayır' oyu verecek yurttaşların vatan sevgisini sorgulamasının komik olduğunu'' ifade etti.

Muharrem İnce, Bakan Bağış'ın şu sorulara cevap vermesini istedi:

''Egemen Bağış'ın,
    kendisi, eşi ve çocuklarından çifte vatandaş olan var mıdır? Oğlunun Amerikan vatandaşlığı var mıdır? Türkiye'de doğan kızının Amerikan vatandaşlığı olduğuna dair iddialar doğru mudur?

Egemen Bağış'ın sahibi ya da ortağı olduğu tercüme bürosu Beyaz Saray'a hizmet vermiş midir? Bağış'ın bu tercüme bürosu ile ilgisi nedir? Bu ilgi halen devam etmekte midir? Bağış, milletvekili olduktan sonra bu tercüme bürosu ile olan ilgisini sonlandırmış mıdır? Bu tercüme bürosu Sayın Egemen Bağış'ın milletvekili olmasından sonra yurt içinde veya yurt dışında hangi ülke, kişi, kurumlara hizmet vermiştir?

Egemen Bağış'ın yurt dışında sahibi olduğu menkul ve gayrimenkul mal varlığı var mıdır? Var ise bunlar nerededir, hangi tarihlerde edinilmiştir? Bu mal varlığının TL karşılığı nedir?

Sayın Egemen Bağış; 20 bin lira sermaye ile kurulan bir şirketin ortağıdır ve bu şirket Vakko Bayiliği yapmaktadır. 20 bin lira sermayeli bir şirketin Vakko Bayiliği yapması üstün bir zekanın ürünü müdür yoksa siyasi bağlantıların ticari amaçlar için kullanılması mıdır?''

http://www.haberturk.com/polemik/hab...ur-dilemelidir

Hukuki NET Güncel Haber

Halk Oylaması 12 Eylül 2010 Pazar Günü   -   Referandum Süreci konulu yargıtay kararı ara
    Halk Oylaması 12 Eylül 2010 Pazar Günü   -   Referandum Süreci konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hayır
    Madem ki anayasa referandumu, hükümet için güvenoylamasına dönüştü..
    “Hayır”dır.
    Madem ki yeni anayasa, millete eskisinin tanıdığı anayasal hakları bile ihlal eden vekillerin yasal dokunulmazlıklarını kaldırmıyor...
    Madem ki dokunulmazların çocuklarına ABD yolları, halkın çocuklarına PKK kurşunları...

Madem ki yeni anayasayı yapanlar, eskisini yapanlar kadar sol sendika düşmanı, sarı yerine yeşil sendikacı...

Madem ki “evet”çiler GDO çocukları; Atatürk Orman Çiftliklerini kapatanlar, yerel tarımı, hayvancılığı mahv, köylüyü perişan, kendini beslemeye yeten Türkiye’yi en temel ihtiyaçlarını ithale mecbur edenler, benim bu evetçilere yanıtım “Hayır!”dır.

Türkiye’nin tüm değerlerini satanlara, ilahilerle uyuttukları halkın sırtından sekiz yılda milyarder olanlara, parmaklarında kapı tokmağı gibi yüzükler taşıyanlara ve Allah aşkına dağıttıkları sadakaların karşılığında anayasaya “evet” oyu isteyenlere “Hayır!”

Madem ki yeni anayasa, toplu iftar masalarında pazarlanıyor... Madem ki 650 kilo kömüre satılıyor yeni anayasa, ben almayayım kalsın, “Hayır!”dır oyum.
    Sosyal devlet sadakaya bağlandığı, hukuk devleti rezil edildiği için HAYIR!’dır.

Anayasa’nın 25 maddesini değiştirenler, adaletle sopa atıp kalkınmayla soydukları için HAYIR!’dır
    Demokrasi yolunda dikta rejimine sapıldığı için HAYIR!
    İkinci 12 Eylül Anayasası, istibdat zihniyetinde birinciye rahmet okuttuğu için HAYIR!

Bir korku imparatorluğu kurulduğu için HAYIR!
    Asker ya da sivil, yazar ya da değil, tanıdık ve tanımadıklarım, en onurlu meşlektaşlarım, yıllardır neyle suçlandıklarını bile bilmeden hapiste çürütüldükleri için HAYIR!

Muhalif basın tehditle susturulduğu için HAYIR!
    Telefonlar dinlendiği için HAYIR!
    E-posta’lar izlendiği için HAYIR!
    İnternet sansürlendiği için HAYIR!
    Elektrik kesildiği için HAYIR!
    Sular çamurlu aktığı için HAYIR!
    Kaldırım yapmasını beceremeyenler, kentleri gökdelen çölüne dönüştürdükleri için HAYIR!
    Kendilerinin görgüsüzlüğü, yalakalarının yüzsüzlüğü için
    HAYIR!

Madem ki yeni anayasada önemli olan soy sop, ama tepe tepe kullanılacak 1.85’lik boy için “evet” isteniyor; ben bu anayasanın boyunu da beğenmedim, soyunu da. Anayasayı da tepelemeye niyetim yok, anayasacıyı da.
    Tepelenmemek için oyum HAYIR’dır!
    Mine G. Kırıkkanat
    ALINTI YAZININ TAMAMI:http://haber.gazetevatan.com/haberde...ryid=4&wid=122

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hayır
    Madem ki anayasa referandumu, hükümet için güvenoylamasına dönüştü..
    “Hayır”dır.
    Madem ki yeni anayasa, millete eskisinin tanıdığı anayasal hakları bile ihlal eden vekillerin yasal dokunulmazlıklarını kaldırmıyor...
    Madem ki dokunulmazların çocuklarına ABD yolları, halkın çocuklarına PKK kurşunları...

Madem ki yeni anayasayı yapanlar, eskisini yapanlar kadar sol sendika düşmanı, sarı yerine yeşil sendikacı...

Madem ki “evet”çiler GDO çocukları; Atatürk Orman Çiftliklerini kapatanlar, yerel tarımı, hayvancılığı mahv, köylüyü perişan, kendini beslemeye yeten Türkiye’yi en temel ihtiyaçlarını ithale mecbur edenler, benim bu evetçilere yanıtım “Hayır!”dır.

Türkiye’nin tüm değerlerini satanlara, ilahilerle uyuttukları halkın sırtından sekiz yılda milyarder olanlara, parmaklarında kapı tokmağı gibi yüzükler taşıyanlara ve Allah aşkına dağıttıkları sadakaların karşılığında anayasaya “evet” oyu isteyenlere “Hayır!”

Madem ki yeni anayasa, toplu iftar masalarında pazarlanıyor... Madem ki 650 kilo kömüre satılıyor yeni anayasa, ben almayayım kalsın, “Hayır!”dır oyum.
    Sosyal devlet sadakaya bağlandığı, hukuk devleti rezil edildiği için HAYIR!’dır.

Anayasa’nın 25 maddesini değiştirenler, adaletle sopa atıp kalkınmayla soydukları için HAYIR!’dır
    Demokrasi yolunda dikta rejimine sapıldığı için HAYIR!
    İkinci 12 Eylül Anayasası, istibdat zihniyetinde birinciye rahmet okuttuğu için HAYIR!

Bir korku imparatorluğu kurulduğu için HAYIR!
    Asker ya da sivil, yazar ya da değil, tanıdık ve tanımadıklarım, en onurlu meşlektaşlarım, yıllardır neyle suçlandıklarını bile bilmeden hapiste çürütüldükleri için HAYIR!

Muhalif basın tehditle susturulduğu için HAYIR!
    Telefonlar dinlendiği için HAYIR!
    E-posta’lar izlendiği için HAYIR!
    İnternet sansürlendiği için HAYIR!
    Elektrik kesildiği için HAYIR!
    Sular çamurlu aktığı için HAYIR!
    Kaldırım yapmasını beceremeyenler, kentleri gökdelen çölüne dönüştürdükleri için HAYIR!
    Kendilerinin görgüsüzlüğü, yalakalarının yüzsüzlüğü için
    HAYIR!

Madem ki yeni anayasada önemli olan soy sop, ama tepe tepe kullanılacak 1.85’lik boy için “evet” isteniyor; ben bu anayasanın boyunu da beğenmedim, soyunu da. Anayasayı da tepelemeye niyetim yok, anayasacıyı da.
    Tepelenmemek için oyum HAYIR’dır!
    Mine G. Kırıkkanat
    ALINTI YAZININ TAMAMI:http://haber.gazetevatan.com/haberde...ryid=4&wid=122

NEDEN Mİ HAYIR?...Banu Avar.

Neden mi ‘HAYIR’? 82 Anayasasının daha da şeddelisi ve aynı odaklarca hazırlanan bir Anayasa ile, bu milletin bugüne kadar kazandığı tüm haklar gaspedileceği için!
    Bugüne kadar ANAYASA MAHKEMESİ ve DANIŞTAY’ın DUR dediği tüm belalar yasalaşıp Türk milletinin önüne geleceği için! Nedir Yargının ‘DUR’ dedikleri bir bakalım. Türk halkı HAYIR oyuyla, neye HAYIR demiş olacak sıralayalım: Küresel sermayenin sırtlanlarının TOPRAKLARIMIZA; MADENLERİMİZE, SUYUMUZA elkoymaya KANUNEN hak kazanmasına HAYIR diyeceğiz…
    Şu anda yasa dışı olarak ülkemizde faaliyet gösteren 350 yabancı maden şirketinin, tüm doğal kaynaklarımızı, suyumuzu, borumuzu, petrolümüzü ve neyimiz varsa hepsini YASAL OLARAK talan etmesine HAYIR diyeceğiz!
    Suriye sınırımızda Kıbrıs’ın 3 katı büyüklükteki mayınlı arazi ve altında yatan trilyonlarca dolarlık petrole İsrail’in el koymasına HAYIR diyeceğiz. Büyük bir çoğunluğu elden çıkarılmış olmakla beraber, henüz hala bizim olan, ağır sanayi işletmelerinin, limanların, KİT arazilerinin, pul parasına yabancı sermaye ve yerli işbirlikçilerine YASAL OLARAK peşkeş çekilmesine HAYIR diyeceğiz.
    Tekel işçilerinin can siperane direnişleri sonucu, Danıştay tarafından durdurulmuş olan 4C kölelik yasasının, tüm çalışanları kapsamasına HAYIR diyeceğiz.
    Tüm memurların, hükümet tarafından kurulan bir komisyonun oyuncağı haline gelmesine, dilencileştirilmesine, 9000 iş günü çalışıp, ölünce emekli olmaya HAYIR diyeceğiz..
    Meralarımızın, hazine arazilerimizin yabancılara tahsis edilmesine HAYIR diyeceğiz ‘Paran kadar sağlık’ politikasına, eczanelerin yok edilmesine HAYIR diyeceğiz..
    Tarım ve hayvancılığın yok edilmesine HAYIR diyeceğiz. Danıştay tarafından satışı durdurulan, şeker fabrikalarının, tarım çiftliklerinin YASAL OLARAK satışının önünün açılmasına HAYIR diyeceğiz..
    Genetiği değiştirilmiş ürünleri sofranıza iteleyen küresel şirketlere HAYIR diyeceğiz.
    Unakıtan’ın Gül’ün Erdoğan’ın çocuklarının milyon dolarla oynarken her dört gençten birinin işsiz kalmasına HAYIR diyeceğiz.
    Türk ordusunun Paralı askere dönüştürülme projesine HAYIR diyeceğiz.
    Güvenlik güçlerinin elini kolunu bağlayan AB uyum yasalarına HAYIR diyeceğiz.
    ABD ile istihbarat paylaşımına HAYIR diyeceğiz.
    100 yıldır Batının elinde oyuncak olan tarikatlara, etnik ırkçı bölücülük yapan odaklara HAYIR diyeceğiz!
    Biz iste tüm bu saydıklarımıza HAYIR! YETER! DUR! diyoruz. Bu saydıklarımıza EVET diyenlere bir bakın! ‘EVET’in arkasında sırtlan dişlerini gıcırdatan Yedi Düvel vardır!.. Bu referandum, küresel sermayenin Türkiye’yi işgal planında çok önemli bir adımdır. Avrupa ve Amerika’dan yükselen sesler, koro halinde ‘EVET’ demektedir. Pentagon, Washington, Brüksel ‘EVET’ demektedir. İsrail ‘EVET’ demektedir…Barzani ‘EVET’ demektedir. Fethullah Gülen, Pensilvanya’dan: ‘Değil sadece kadını erkeği, çoluğu çocuğuyla hatta imkan olsa mezardakileri bile kaldırıp ‘evet’ oyu kullandırmak lazım” demiştir. Abdullah Öcalan, Kandil ve BDP, referandumu boykot’ görüntüsü altında “evet” propagandası yapmaktadır. AKP, hergün şehit cenazesi kalkarken terör örgütüyle aynı safta yeralmamak için BDP’ye ‘boykot’ cenahını uygun görmüştür.
    BİZ işte tüm bu rezilliğe HAYIR diyoruz! Faşist bir siyasi parti elinde tüm insan hakları ve demokratik özgürlüklerin yok edilmesine HAYIR diyoruz! Tüm yasal haklarımızın , küresel çete emriyle, iktidar eliyle gaspedilmesine, konuşma, düşünme, yazma hürriyetimizi kaybetmeye HAYIR diyoruz.
    İzlenmeye, dinlenmeye, fişlenmeye HAYIR diyoruz.
    Yargıçların bir parti tarafından atandığı ve bir partili olarak vatandaşı yargıladığı bir düzenin kurulmasına HAYIR diyoruz!
    İnsan hakları, Demokrasi Özgürlük çığlıklarıyla tüm haklarımıza el konulmasına HAYIR! diyoruz. Suçunun ne olduğunu bilmeden, ‘kurbanlık koyun gibi’ içerde tutulan gazeteci, parti başkanı, subay ve aydınların hayatının gaspedilmesine HAYIR diyoruz.. TUNCAY, MUSTAFA, UFUK, DENİZ VE DİĞERLERİ Biliyoruz ki her gecenin sabahı var. Ve bu sabah yakın. Yeter ki siz ruhunuza ve bedeninize iyi bakın!

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vatandaş Kamer Genç'i böyle tersledi!
    Bunaltıcı yaz sıcaklarında Zeytinburnu sokaklarında 'hayır' kampanyası başlatan Kamer Genç'e soğuk duş etkisi...
    Güncelleme:19 Ağustos 2010 05:13
    CHP Milletvekili Kamer Genç, 12 Eylül'de yapılacak olan referandum için Zeytinburnu sokaklarında 'hayır' kampanyası yaptığı sırada karşılaştığı vatandaştan aldığı bir tepkiyle neye uğradığına şaşırdı...

Bir süre önce geçirdiği beyin kanamasının İstanbul'un boğucu nemi ve bunaltıcı sıcağına aldırmadan sokaklara çıkan CHP Milletvekili Kamer Genç bugün İstanbul'daydı. Genç, Zeytinburnu'nda sokak sokak dolaşarak vatandaşlardan 12 Eylül'deki referandum için 'hayır' oyu istedi. Genç Zeytinburnu'nda bir bina duvarında gördüğü 'evet'e tepki göstererek 'AKP eşkıyalık yapıyor' dedi.

SEN BANA KARIŞAMAZSIN! GÜLE GÜLE!

Genç Zeytinburnu'nda bazen de zor anlar yaşadı. Referandumda 'evet' oyu vereceğini söyleyen vatandaşla konuşmaya çalışan CHP'li vekile tepki sert oldu!

Genç'in 'evet dersen geleceğin kararır' dediği vatandaşın yanıtı gecikmedi: Ben evet diyeceğim ve seninle de tokalaşmam!

Tepkili vatandaş sözlerini şöyle sürdürdü: Ben evet diyeceğim sen bana karışamazsın ben de sana karışamam... Hadi güle güle...

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu ile ilgili video kaydı aşağıda..

http://www.beyazgazete.com/video/201...di-kanald.html

Burda Kamer Genç SAYGI DUYARIM demekte.

Peki Tayyip böyle bir cevaba ne derdi merak ettim doğrusu

ANANI DA AL GİT!... diye vatandaşı tersleyen bir başbakandan bahsediyoruz!

Eh artık siz düşünün

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rüyamda evet dedim hocam, hayır olsun!

Oyumun rengi, oylamadan sonucundan sonra CHP’li kadınların yüzünden fışkıran yoğunlaştırılmış mor renginden farklı, farelerin korktuğu fil dişi tonlarına yakın bir renk, bilmem anlatabildim mi kuzum! Bu mahyaları hakiki sazanların, anlayacağınız iki minare arasında hayır uğruna gerilenlerin ikircikli ruhlarına ithaf ediyorum!

1- Süheyl Batum mahyası

Rabbim oruç tutacağıma sazan tutsam sıhhat bulur muyum?

2- Ertuğrul Özkök mahyası

411 elimiz şu an armut topluyor rabbim bizi affet!

3- Nuray Mert mahyası

Bu orucun sivil diktayla alakası var mı yok mu yoksa tuttum gitti!

4- Kemal Kılıçdaroğlu mahyası

Söz veriyorum halkım etro’mu satıp metroya binicem!

5- Kemal Kılıçdaroğlu ek havuz mahyası

Vaat ediyorum bütün havuzları Ege’ye döktüreceğim!

6- Hayır diyecek zeki(!) tikilerin mahyası

Bir tiki olarak soruyorum rabbim bu caminin içinde neden mescit yok yaa çıldırcaaam!

7- Deniz Baykal mahyası

Kendim ettim, kendim sıhhat buldum size ne ey cemaat!

8- CHP’li imamın mahyası

Bu “hayır” otobüsü cennete servis çeker!

9- Fazıl Say mahyası

Sordum sarı çiçeğe o da hayır dedi !

10- Bahçeli’nin mahyası

İftar açılımını iktidar yapacaksa ilelebet bu orucu bozmayacağız!

Üzgünüm devam edecek…

Esra Elönü Haber 7
    eelonu@mynet.com

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yaşının 4 katı suç kaydı var
    13 suçtan aranan, 82 suç kaydı bulunan 22 yaşındaki genç kız,polis tarafından son işinde yakalandı
    Güncelleme:24 Ağustos 2010 21:50
    Toplam 13 suçtan aranan, 82 suç kaydı bulunan 22 yaşındaki genç kız, Nevşehir'de hırsızlık suçundan yakalandı. Genç kız, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Atatürk Bulvarı'nda bir ayakkabı mağazası önünde meydana gelen açıktan hırsızlık olayıyla ilgili iş yerinin güvenlik kamera görüntülerini inceledi.

Hırsızlık olayını güvenlik kamerasından 1.70 boylarında şalvar tipi pantolon ve mavi renkli tişört giyen sarı saçlı ve 20-25 yaşlarında bir genç kızın gerçekleştirdiğini tespit eden polis, D.A'yı Atatürk Caddesi'nde yakaladı. Gözaltına alınan D.A, işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bursa nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen D.A'nın üzerinden, bir ayakkabı mağazası önünde bir kişiden çaldığı iddia edilen 70 TL para, 1 adet cep telefonu ile bazı eşyalar, sahibine teslim edilmek üzere muhafaza altına alındı.

D.A'nın yapılan Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusunda, evden, otodan hırsızlık ve evrakta sahtecilik olaylarından toplamda 82 adet suç kaydının bulunduğu ve 13 suçtan da arandığı öğrenildi.
    Daha önce yazmıştım.Can,Mal,Namus bu konular güvence altındamı.? Ayrıca bu iletide 82 suç yazıyor.Malum bunlar tespit edilenler,ya tespit edilemeyenler.!!! Sayın Hukukçular nasıl maddeler koyulsun ? ki,caydırıcı olsun.Soruma cinayet ve namus da dahil.

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

MUHTEŞEM BİR SLOGAN YAKALADIM

(H)ırsızlığa (A)hlaksızlığa (Y)obazlığa (I)rkçılığa (R)eferanduma …. HAYIR!

BENİM DÜŞÜNCEM DE BUDUR!

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Evet demek, ikinci bayrağa evet demektir!

Anayasa değişikliği referandumu, Anadolu kapılarını Oğuzlara açan Malazgirt Zaferi´nin 939´uncu yıldönümünde, Türkiye´nin birliği ve bütünlüğünün tartışılmasına, Kürtlere özerkliğin açıkça gündeme getirilmesine yaradı.

Tayyip Erdoğan, referandumdan evet çıkarsa, hemen yeni bir Anayasa değişikliğine gideceklerini söylüyor!

Hukukun katledildiği bu Anayasa değişikliği sürecine evet diyenlerin oranı ortalama yüzde 50 civarındadır. Yani milletin yarısı, bu sürecin Türkiye´yi bölünmeye götüreceğinin farkında bile değildir. "Dindar Cumhurbaşkanı" sürecinde olduğu gibi Allah ile aldatıldıkları için papağan gibi asker aleyhindeki yayınları tekrarlıyor, askerin İsrail´e hizmet ettiğini iddia ediyor ve AKP´nin buna karşı olduğunu zannediyorlar.
    Oysa, son altı aylık süreçte İsrail´in Türkiye´ye yaptığı ihracat rakamları zirveye ulaştı. Zaten, hükümet, GAP ve Konya Ovası´ndaki tarım organizasyonunu, İsrail´e devretmek için bir anlaşma imzalamış hem de bu anlaşmayı Resmi Gazete´de yayınlamıştı. Suriye sınırındaki mayınlı araziyi İsrail şirketine devretmek isteyen de bizzat Tayyip Erdoğan idi.
    * * *
    Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Malazgirt Zafer Anıtı önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Terörden rant sağlandı. Gençlerin kanından istismar elde edenler oldu. İnsanlarımızı karanlığa sevk edenler rant sağladı. Ama unutulan bir şey var ki, bin yıllık Malazgirt ruhuna sahibiz" dedi ve "Türkiye bugün güçlü, ekonomik durumu,coğrafi konumu ve yabancı sermayenin gıpta ile bakıldığı bir ülkedir. Bu gıpta edilmenin sebebi kardeşlik ruhunun yansımasıdır. Bize bizden başka engel olacak kimse yoktur" diye konuştu.
    Gerçekten bin yıllık Malazgirt ruhuna sahip miyiz?
    Kardeşliğimiz gıpta edilecek düzeydeyse bu özerklik ve ayrı bayrak talepleri ne demek oluyor?

Üstelik, domuz gribi aşısı skandalına sebep olduğu halde istifa etmeyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tortum´da yaptığı konuşmada, "Bu Anayasa değişikliklerine ´ret oyu verin, hayır oyu verin´ diyenlerin oluşturduğu cephe, darbecilerin cephesidir" diyor.
    Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da "Daha güçlü bir ´evet´, Türkiye´nin daha güçlü bir şekilde dünya gündemine gelmesini sağlayacaktır" diyebiliyor.
    Peki, bu durumda bu anayasa değişikliklerine kabul oyu verin, evet oyu verin diyenlerin oluşturduğu cephe kime hizmet ediyor?

Yahu apaçık görünmüyor mu?
    Abdullah Öcalan ile pazarlık yapıldı. Eylemsizlik ilan etmesi sağlandı. Referandumdan evet çıkarsa, ardından sıra PKK´nın asıl taleplerini Anayasalaştırmaya gelecek.
    Evet çıkarsa, Tayyip Erdoğan, daha büyük bir reforma girişeceklerini söylemiyor mu? Zaten daha önce hazırlattıkları Anayasa taslağında, başlangıç ilkelerini ve değiştirilmez maddeleri değiştirmemişler miydi?
    * * *

Fakat işin üzücü tarafı, muhalefet hâlâ ipe un seriyor ve meselenin bu yönü üzerinde yeterince durmuyor.
    DSP Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan "12 Eylül´de oylayacağımız, Türkiye Cumhuriyeti´nin, bu güzellikleriyle, bu özellikleriyle çöl ortasında demokrasi vahası olarak kalıp kalmayacağıdır" diyor.
    Halbuki tehlikede olan demokrasiden çok, Türkiye´nin kendisidir.
    Türkiye diye bir devlet bırakmayacaklar ki demokrasi vahası olarak kalıp kalmayacağını tartışalım!
    Evet demek, Türk bayrağının yanına başka bayraklar eklemektir!
    http://www.belturk.be/go.php?go=3302...n=summary&pg=1

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Referandum teklifinin detaylı incelemesini YARSAV yapmış. Neye oy verdiğinizi bilin!

ÖZELLİKLE SAYFA 121/129 U İYİ OKUYUN....

UYGUN BİR ZAMANINIZDA...

Arşivlik belge..!

http://www.yarsav.org.tr/5982.doc

+ Konuyu Yanıtla
2 / 17 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

2010 halk oylamasında çıkan kararlar

Forum