Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu'nca öğretim dili Türkçe olarak belirlenen programlarda Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı açılamayacağına karar verilmesi üzerine yürürlüğe konan "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle zorunlu yabancı hazırlık dil sınıfı açılabilmesi için, öğretim dilinin sadece belirli bir yabancı dil olarak belirlenmesi veya derslerin Türkçe ve belirli bir yabancı dille karma olarak verildiği programlarda zorunlu ve seçmeli derslere ilişkin kredi saatlerinin asgari yüzde otuzluk kısmının bu yabancı dille verilmesi şartı getirilmiştir.

Biz bu tarihten hemen sonraki 07.08.2009 tarihinde TOBB ETÜ üniversitesine kaydımızı yapmış bulunmaktayız..Kayıt Yaptığımız Dönemde Okulun eğitim dili türkçeydi..Bize tercih hakkı sunulmadan bu tarihte girdiğimiz ingilizce seviye tespit sınavı sonucu,hazırlık sınıfına kayıdımız yapılmış bulunmaktadır.Fakat yaklaşık 1 ay sonra dilekce verip bölüme geçmek istediğimi bildirdiğim halde herhangibir olumlu cevap alamadım..o tarihten sonra aşşağıda belirttiğim gibi yönetmeliğin durdurulma kararı çıkmıştır ve okul yüzde 30 ingilizce eğitime geçtiğini bildirmiştir...

MADDE 9 – (1) 04/12/2008 tarihli ve 27074 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” ile 28/06/2009 tarih ve 27272 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik”, yürürlükten kaldırılmıştır.

bu konuyla ilgili neler yapabileceğimiz hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim...

ayrıca şunuda belirtmek isterim..yaklaşık 150 kadar dilekçe vermiş bulunuyoruz..