Bundan yaklaşık 2 ay önce western union aracılığıyla Almanyadaki kız kardeşime para gönderdim. Kendisi İngiltereye geziye gidecekti ve ben hem orada ona lazım olur diye hem de bana bazı şeylere alsın diye 1000$ gönderdim. Fakat bu parayı yanında taşımasın diye de İngiltereye gönderdim. Kendisi oraya gittiği zaman herhangi bir western union acentasından rahatlıkla çekebilecekti.
Fakat daha sonra bu gezi iptal edildi, kardeşim oraya gitmekten vazgeçti. Ben de parayı hiç olmazsa Almanyaya nakledeyim oradan çeksin diye düşünürken paranın bir başkası tarafından sahte evrak ve imza ile çekildiğini öğrendim.
Bu tabiki benim için şok edici bir gelişmeydi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü böyle bir şeyin nasıl olabileceğini düşünürken western union ile diyaloga dahi geçemedim. Sadece Finansbank yetkililerine olayı nakletmek zorunda kaldım. Parayı onlar aracılığıyla göndermiştim. Bu 2 ay süresince olayı araştırdılar ve parayı veremeyeceklerini söylediler. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor? Yasal olarak nereye başvurmam gerekir?